Cheyenne Sprint Tri '07
Home Up Chip Info Schedule/Results About CCR Services

Cheyenne Sprint Triathlon
Cheyenne, Wyoming
July 8, 2007

IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS,
PLEASE CONTACT US AT eas@ccrtiming.com
Lake Swim Triathlon Pool Swim Triathlon
Awards Awards
Overall Males Overall Males
Overall Females Overall Females
Age Groups Age Groups
Clydesdale/Athena Clydesdale/Athena
Relays Relays
USAT sanctioned event: Results submitted for Rankings.

AGE shown and used for results is as of 12/31/2007 per USAT.

 AWARDS - LAKE 
OVERALL WINNERS
Place Name                        City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 DAN MCINTOSH            M23 BOULDER CO          1:02:20.9    8:25    0:29   34:54    0:24   18:07           100 AG  

    1 AUDREY GIBSON           F26 BOULDER CO          1:14:03.2    9:07    0:58   39:48    0:44   23:23            34 AG  

CLYDESDALE/ATHENA WINNERS
 CLYDESDALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 WILLIAM PETERS           46 WINDSOR CO          1:26:48.2   13:08    1:01   44:34    0:45   27:18            65 
    2 ERIK MORSE               27 FT. COLLINS CO      1:29:18.3   10:14    0:55   44:43    1:08   32:16            96 
    3 KENT SHRINER             45 CHEYENNE WY         1:31:05.4   10:57    2:01   43:50    1:28   32:48            68 

 ATHENA AGE GROUP: 1 - 99
    1 TOLLY MCFARLAND          45 CHEYENNE WY         1:31:42.7   10:43    1:46   46:33    1:01   31:37            23 
    2 SANDY CHAMPLIN           50 CHEYENNE WY         1:43:36.2   17:23    2:03   47:38    2:09   34:21             6 
    3 CAROLYN BURKE            25 LARAMIE WY          1:51:05.7   13:42    2:48 1:05:53    1:27   27:13            36 

AGE GROUP WINNERS
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
    1 LAURA TREMBLAY           16 LOVELAND CO         1:24:41.3   12:04    2:13   47:30    0:38   22:15            42 AG  
    2 HANNAH PENSACK-RINEHART  16 LOVELAND CO         1:26:08.9   10:55    1:51   49:49    0:36   22:56            41 AG  
    3 ELIZABETH TREMBLAY       16 LOVELAND CO         1:39:11.2   14:59    3:06   53:26    1:27   26:10            43 AG  

MALE AGE GROUP:  20 - 24
    1 CORY BROWN               21 TOWANDA PA          1:12:21.7    9:48    1:20   39:17    1:01   20:53           102 AG  
    2 DAVID SHAFFER            20 BRECKENRIDGE CO     1:16:41.7    9:24    1:12   41:12    0:41   24:10           107 AG  
    3 JAMES FARRELL            21 LARAMIE WY          1:17:20.0   10:08    0:30   40:26    0:49   25:24           105 AG  

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
    1 HEIDI SPEES              20 BOULDER CO          1:15:54.4    9:37    1:18   43:39    0:31   20:46            39 AG  
    2 JESSICA SHADLE           23 LARAMIE WY          1:41:29.9   15:31    1:59   58:07    0:38   25:12            37 AG  
    3 LISA ERICKSON            20 CHEYENNE WY         1:41:46.4   13:51    1:35   50:18    0:37   35:23            40 AG  

MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 GALEN GOUGH              28 CHEYENNE WY         1:06:59.7    7:51    0:34   37:48    0:49   19:55            95 AG  
    2 ERIK MORSE               27 FT. COLLINS CO      1:29:18.3   10:14    0:55   44:43    1:08   32:16            96 CL  

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 SARA CHERRY              26 CHEYENNE WY         1:23:54.0   11:10    1:26   44:25    1:04   25:47            35 AG  
    2 HILLARY WOOD             25 CHEYENNE WY         1:34:21.2   12:02    1:57   47:58    0:40   31:42            15 AG  
    3 CAROLYN BURKE            25 LARAMIE WY          1:51:05.7   13:42    2:48 1:05:53    1:27   27:13            36 AT  

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 CESAR RAMIREZ            30 YUMA CO             1:17:58.4   12:28    1:15   41:54    0:54   21:26            94 AG  
    2 AARON VOOS               33 LARAMIE WY          1:18:24.0   13:26    2:04   40:41    0:30   21:41            92 AG  
    3 CAMERON YOUNG            33 LAWRENCEVILLE GA    1:19:23.0   12:56    1:37   39:52    1:00   23:56            93 AG  

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 REBECCA NORTON           30 LOVELAND CO         1:24:09.8    9:20    1:40   48:18                            33 AG  
    2 ARA JAGGER               32 HENDERSON CO        1:43:52.1   14:55    2:24   52:18    1:02   33:12            31 AG  
    3 MEGHAN HULA              31 CHEYENNE WY         2:13:32.2   11:57    2:51 1:21:24    3:42   33:36            32 AG  

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 RON ALLEN                37 DENVER CO           1:17:28.1   12:33    0:58   40:36                            83 AG  
    2 DANIEL C. HAUSER         38 CENTENNIAL CO       1:23:30.6   12:36    2:02   41:35                            81 AG  
    3 ROB BRELAND              39 CHEYENNE WY         1:25:04.1   12:02    0:58   42:18    1:11   28:33            77 AG  

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 STACY FARMAN             39 CHEYENNE WY         1:28:04.0   13:53    1:51   45:59    1:08   25:11            27 AG  
    2 ROBYN RASMUSSEN          37 CHEYENNE WY         1:32:24.0   15:03    3:01   46:16    1:16   26:45            30 AG  
    3 JENNIFER MCCARTY         38 LITTLETON CO        1:45:41.7   14:50    3:07   54:55    1:33   31:14            28 AG  

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 JASON BIRD               42 CHEYENNE WY         1:12:08.7   10:15    1:08   37:44    0:42   22:18            72 AG  
    2 KEVIN MCCARTY            42 LITTLETON CO        1:21:05.0    9:13    1:32   45:23    0:48   24:06            73 AG  
    3 DOUGLAS J SCAMBLER       40 LARAMIE WY          1:23:57.1   12:45    2:06   40:52    1:49   26:24            76 AG  

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 ANGELA BIRD              40 CHEYENNE WY         1:31:37.2   13:09    2:09   47:51    1:00   27:26            25 AG  
    2 KAREN POPE               40 CHEYENNE WY         1:37:10.3   10:36    2:06   55:04    0:48   28:33            26 AG  
    3 KATHY BURMAN             42 LARAMIE WY          1:42:02.1   14:57    1:52   53:08    1:10   30:53            24 AG  

MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 MICHAEL WALKER           48 CHEYENNE WY         1:09:50.2    9:06    1:01   37:32    0:48   21:22            61 AG  
    2 DENNIS VANDERHEIDEN      48 FT. COLLINS CO      1:10:14.7    8:48    0:59   39:28    0:48   20:09            62 AG  
    3 TIM WEBB                 46 CHEYENNE WY         1:13:45.0   11:11    2:01   39:25    1:14   19:52            63 AG  

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 TOLLY MCFARLAND          45 CHEYENNE WY         1:31:42.7   10:43    1:46   46:33    1:01   31:37            23 AT  

MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 PAUL VANDERHEIDEN        54 ENGLEWOOD CO        1:17:55.6    9:58    1:34   42:17    0:40   23:26            54 AG  
    2 BOB KOEHLER              51 CHEYENNE WY         1:17:56.6   12:06    0:56   37:41    0:50   26:22            58 AG  
    3 LOWELL SPACKMAN          50 LARAMIE WY          1:18:41.5    9:36    0:37   41:13    0:52   26:21            60 AG  

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 NANCY KING-ASTON         52 LAFAYETTE CO        1:23:18.1   12:21    1:17   43:24    0:44   25:29            20 AG  
    2 SUSAN SPACKMAN           51 LARAMIE WY          1:32:57.2   13:06    1:20   45:41    1:09   31:39            21 AG  
    3 AMBER TRAVSKY            52 LARAMIE WY          1:37:12.8   12:27    2:08   51:12    1:38   29:47            22 AG  

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 GEOFF MORNEAU            57 DENVER CO           1:15:35.3    9:33    1:06   41:43    1:02   22:09            48 AG  
    2 JOSEPH VALDES            55 WINDSOR CO          1:16:35.1   10:05    0:58   40:11    0:37   24:41            49 AG  
    3 MARK STECHER             58 GOLDEN CO           1:18:51.3   12:50    0:59   39:36    0:52   24:33            47 AG  

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 MARIE FREELAND           56 LITTLETON CO        1:44:44.8   14:10    1:14   52:14    1:22   35:43            19 AG  

FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
    1 HELGA BINDSCHADLER       69 CHEYENNE WY         2:22:30.4   25:05    4:38 1:09:31    1:26   41:48            18 AG  

MALE AGE GROUP:  70 - 98
    1 PAUL SCHOOLCRAFT         70 FT LARAMIE WY       2:17:53.5   19:03    1:06 1:08:56    1:55   46:52            45 AG  

 OVERALL MALE RESULTS - LAKE 
Place Cat Name                    Ag City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== === ======================= == =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 AG  DAN MCINTOSH            23 BOULDER CO          1:02:20.9    8:25    0:29   34:54    0:24   18:07           100 
    2 AG  GALEN GOUGH             28 CHEYENNE WY         1:06:59.7    7:51    0:34   37:48    0:49   19:55            95 
    3 AG  MICHAEL WALKER          48 CHEYENNE WY         1:09:50.2    9:06    1:01   37:32    0:48   21:22            61 
    4 AG  DENNIS VANDERHEIDEN     48 FT. COLLINS CO      1:10:14.7    8:48    0:59   39:28    0:48   20:09            62 
    5 AG  JASON BIRD              42 CHEYENNE WY         1:12:08.7   10:15    1:08   37:44    0:42   22:18            72 
    6 AG  CORY BROWN              21 TOWANDA PA          1:12:21.7    9:48    1:20   39:17    1:01   20:53           102 
    7 AG  TIM WEBB                46 CHEYENNE WY         1:13:45.0   11:11    2:01   39:25    1:14   19:52            63 
    8 AG  LAWRENCE GRANSTON       46 BOULDER CO          1:13:51.8   12:03    1:11   36:54    1:15   22:27            66 
    9 AG  GEOFF MORNEAU           57 DENVER CO           1:15:35.3    9:33    1:06   41:43    1:02   22:09            48 
   10 AG  JOSEPH VALDES           55 WINDSOR CO          1:16:35.1   10:05    0:58   40:11    0:37   24:41            49 
   11 AG  DAVID SHAFFER           20 BRECKENRIDGE CO     1:16:41.7    9:24    1:12   41:12    0:41   24:10           107 
   12 AG  JAMES FARRELL           21 LARAMIE WY          1:17:20.0   10:08    0:30   40:26    0:49   25:24           105 
   13 AG  RON ALLEN               37 DENVER CO           1:17:28.1   12:33    0:58   40:36                            83 
   14 AG  PAUL VANDERHEIDEN       54 ENGLEWOOD CO        1:17:55.6    9:58    1:34   42:17    0:40   23:26            54 
   15 AG  BOB KOEHLER             51 CHEYENNE WY         1:17:56.6   12:06    0:56   37:41    0:50   26:22            58 
   16 AG  CESAR RAMIREZ           30 YUMA CO             1:17:58.4   12:28    1:15   41:54    0:54   21:26            94 
   17 AG  AARON VOOS              33 LARAMIE WY          1:18:24.0   13:26    2:04   40:41    0:30   21:41            92 
   18 AG  LOWELL SPACKMAN         50 LARAMIE WY          1:18:41.5    9:36    0:37   41:13    0:52   26:21            60 
   19 AG  MARK STECHER            58 GOLDEN CO           1:18:51.3   12:50    0:59   39:36    0:52   24:33            47 
   20 AG  CAMERON LEWIS           21 CHESTERTON NY       1:18:53.6   11:34    1:16   39:48    0:50   25:24           103 
   21 AG  RICK FLOOD              47 LOVELAND CO         1:18:56.1   13:18    1:28   37:28    0:56   25:44            64 
   22 AG  CAMERON YOUNG           33 LAWRENCEVILLE GA    1:19:23.0   12:56    1:37   39:52    1:00   23:56            93 
   23 AG  JOSEPH GREGG            53 GREELEY CO          1:19:33.3    9:52    1:12   40:54    1:19   26:13            56 
   24 AG  KEVIN MCCARTY           42 LITTLETON CO        1:21:05.0    9:13    1:32   45:23    0:48   24:06            73 
   25 AG  DANIEL C. HAUSER        38 CENTENNIAL CO       1:23:30.6   12:36    2:02   41:35                            81 
   26 AG  BRIAN BROOME            50 FT. COLLINS CO      1:23:39.8   10:47    0:53   42:26                            59 
   27 AG  DOUGLAS J SCAMBLER      40 LARAMIE WY          1:23:57.1   12:45    2:06   40:52    1:49   26:24            76 
   28 AG  DAIVD TALKINGTON        55 GREELEY CO          1:24:05.6   14:24    1:23   42:05    1:12   24:58            50 
   29 AG  MARK MERCER             45 CHEYENNE WY         1:24:52.9   14:20    1:30   43:37    1:04   24:20            67 
   30 AG  TOREY RACINES           40 CHEYENNE WY         1:24:55.6   13:00    2:02   45:05    0:56   23:51            75 
   31 AG  ROB BRELAND             39 CHEYENNE WY         1:25:04.1   12:02    0:58   42:18    1:11   28:33            77 
   32 AG  DAVID YOUNG             43 CHEYENNE WY         1:25:46.2   14:42    1:49   44:41    1:18   23:13            70 
   33 AG  ROD JENSEN              43 CHEYENNE WY         1:25:47.0   10:30    2:00   44:35    0:37   28:04            69 
   34 CL  WILLIAM PETERS          46 WINDSOR CO          1:26:48.2   13:08    1:01   44:34    0:45   27:18            65 
   35 AG  STEVE MCFARLAND         38 CHEYENNE WY         1:27:03.3   11:57    1:53   43:22    0:54   28:55            80 
   36 AG  JOE BONDS               54 CHEYENNE WY         1:27:10.7   11:21    1:57   46:22    1:19   26:09            53 
   37 AG  DANIEL STAIGHT          53 CASPER WY           1:28:25.7   14:54    1:15   45:59    0:45   25:31            55 
   38 CL  ERIK MORSE              27 FT. COLLINS CO      1:29:18.3   10:14    0:55   44:43    1:08   32:16            96 
   39 AG  BILL BRABBAN            34 CHEYENNE WY         1:29:28.0   15:25    1:01   45:36    1:12   26:13            91 
   40 AG  KEVIN ROTHWELL          20 CHEYENNE WY         1:30:09.0   10:53    1:46   46:16    0:25   30:48           108 
   41 AG  JAMIE ROCKWELL          39 FT. COLLINS CO      1:30:10.3   13:42    2:19   47:55    0:35   25:37            78 
   42 AG  JOHN BARKSDALE III      20 CASTLE ROCK CO      1:30:31.7   16:06    0:44   48:02    0:27   25:11           106 
   43 CL  KENT SHRINER            45 CHEYENNE WY         1:31:05.4   10:57    2:01   43:50    1:28   32:48            68 
   44 AG  WILLIAM PAYNE           36 LARAMIE WY          1:31:29.3   13:01    2:37   49:09    0:44   25:56            90 
   45 CL  ROGER FINDLEY           35 CHEYENNE WY         1:31:54.3   13:24    2:23   46:20    1:17   28:29            87 
   46 AG  HARLAN MEKELBURG        59 FT. COLLINS CO      1:32:44.8   12:16    1:07   46:03    1:04   32:12            46 
   47 AG  DAN FETSCO              35 CHEYENNE WY         1:34:21.9   17:23    3:25   45:56    0:49   26:46            88 
   48 AG  JAMES MODRELL           36 AURORA CO           1:34:30.1   13:53    2:02   44:52    1:21   32:21            86 
   49 CL  JARROD MICHEL           36 FT. LUPTON CO       1:34:59.0   12:29    1:54   44:06    1:31   34:58            85 
   50 AG  MICHAEL FONTES          55 LITTLETON CO        1:35:02.5   13:55    0:56   50:24    0:58   28:47            52 
   51 AG  JOHN COLVIN             22 F.E. WARREN AFB WY  1:35:26.3   16:01    0:46   48:22    0:47   29:28           101 
   52 AG  MARK GLEN               35 CHEYENNE WY         1:36:15.9   17:01    0:45   48:49    0:55   28:43            89 
   53 AG  TIMOTHY BRUNSON         21 LARAMIE WY          1:40:12.1   16:36    1:29   51:20                           104 
   54 CL  DANIEL KUNKEL           24 LARAMIE WY          1:42:30.4   13:41    2:45   54:23    1:20   30:20            99 
   55 AG  BRIAN SCHNICK           39 CHEYENNE WY         1:43:10.0   14:57    2:20   54:51    0:57   30:02            79 

Place Cat Name                    Ag City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== === ======================= == =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
   56 CL  BRIAN INMAN             39 LOVELAND CO         1:43:49.3   14:24    1:24   48:49    2:15   36:56            82 
   57 AG  SEAN HAMANN             41 CHEYENNE WY         1:53:59.2   15:56    2:31 1:01:15    1:38   32:36            74 
   58 CL  MIKE CAMPBELL           53 PRINCETON JUNCTION  2:01:38.3   15:18    6:41 1:05:38    1:23   32:36            57 
   59 CL  ROBERT BUSCHMAN         55 DACONO CO           2:15:05.0   20:27    4:00 1:01:58    1:54   46:43            51 
   60 AG  PAUL SCHOOLCRAFT        70 FT LARAMIE WY       2:17:53.5   19:03    1:06 1:08:56    1:55   46:52            45 
   61 AG  GARRETT PURDY           14 PINE BLUFFS WY      DNF******   26:37                                           110 

 OVERALL FEMALE RESULTS - LAKE 
Place Cat Name                    Ag City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== === ======================= == =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 AG  AUDREY GIBSON           26 BOULDER CO          1:14:03.2    9:07    0:58   39:48    0:44   23:23            34 
    2 AG  HEIDI SPEES             20 BOULDER CO          1:15:54.4    9:37    1:18   43:39    0:31   20:46            39 
    3 AG  NANCY KING-ASTON        52 LAFAYETTE CO        1:23:18.1   12:21    1:17   43:24    0:44   25:29            20 
    4 AG  SARA CHERRY             26 CHEYENNE WY         1:23:54.0   11:10    1:26   44:25    1:04   25:47            35 
    5 AG  REBECCA NORTON          30 LOVELAND CO         1:24:09.8    9:20    1:40   48:18                            33 
    6 AG  LAURA TREMBLAY          16 LOVELAND CO         1:24:41.3   12:04    2:13   47:30    0:38   22:15            42 
    7 AG  HANNAH PENSACK-RINEHART 16 LOVELAND CO         1:26:08.9   10:55    1:51   49:49    0:36   22:56            41 
    8 AG  STACY FARMAN            39 CHEYENNE WY         1:28:04.0   13:53    1:51   45:59    1:08   25:11            27 
    9 AG  ANGELA BIRD             40 CHEYENNE WY         1:31:37.2   13:09    2:09   47:51    1:00   27:26            25 
   10 AT  TOLLY MCFARLAND         45 CHEYENNE WY         1:31:42.7   10:43    1:46   46:33    1:01   31:37            23 
   11 AG  ROBYN RASMUSSEN         37 CHEYENNE WY         1:32:24.0   15:03    3:01   46:16    1:16   26:45            30 
   12 AG  SUSAN SPACKMAN          51 LARAMIE WY          1:32:57.2   13:06    1:20   45:41    1:09   31:39            21 
   13 AG  HILLARY WOOD            25 CHEYENNE WY         1:34:21.2   12:02    1:57   47:58    0:40   31:42            15 
   14 AG  KAREN POPE              40 CHEYENNE WY         1:37:10.3   10:36    2:06   55:04    0:48   28:33            26 
   15 AG  AMBER TRAVSKY           52 LARAMIE WY          1:37:12.8   12:27    2:08   51:12    1:38   29:47            22 
   16 AG  ELIZABETH TREMBLAY      16 LOVELAND CO         1:39:11.2   14:59    3:06   53:26    1:27   26:10            43 
   17 AG  JESSICA SHADLE          23 LARAMIE WY          1:41:29.9   15:31    1:59   58:07    0:38   25:12            37 
   18 AG  LISA ERICKSON           20 CHEYENNE WY         1:41:46.4   13:51    1:35   50:18    0:37   35:23            40 
   19 AG  KATHY BURMAN            42 LARAMIE WY          1:42:02.1   14:57    1:52   53:08    1:10   30:53            24 
   20 AT  SANDY CHAMPLIN          50 CHEYENNE WY         1:43:36.2   17:23    2:03   47:38    2:09   34:21             6 
   21 AG  ARA JAGGER              32 HENDERSON CO        1:43:52.1   14:55    2:24   52:18    1:02   33:12            31 
   22 AG  HEATHER ROBINSON        20 CHEYENNE WY         1:44:08.4   10:08    2:03   57:17    0:32   34:06            38 
   23 AG  MARIE FREELAND          56 LITTLETON CO        1:44:44.8   14:10    1:14   52:14    1:22   35:43            19 
   24 AG  JENNIFER MCCARTY        38 LITTLETON CO        1:45:41.7   14:50    3:07   54:55    1:33   31:14            28 
   25 AG  SIERRA METHOD           16 LOVELAND CO         1:48:06.1   14:58    2:57   59:36    0:46   29:47            44 
   26 AT  CAROLYN BURKE           25 LARAMIE WY          1:51:05.7   13:42    2:48 1:05:53    1:27   27:13            36 
   27 AG  ERIN CAMPBELL-STONE     38 LARAMIE WY          1:51:16.1   13:56    5:17   59:18    1:16   31:28            29 
   28 AG  MEGHAN HULA             31 CHEYENNE WY         2:13:32.2   11:57    2:51 1:21:24    3:42   33:36            32 
   29 AG  HELGA BINDSCHADLER      69 CHEYENNE WY         2:22:30.4   25:05    4:38 1:09:31    1:26   41:48            18 

 CLYDESDALE/ATHENA RESULTS - LAKE 
 CLYDESDALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 WILLIAM PETERS           46 WINDSOR CO          1:26:48.2   13:08    1:01   44:34    0:45   27:18            65 
    2 ERIK MORSE               27 FT. COLLINS CO      1:29:18.3   10:14    0:55   44:43    1:08   32:16            96 
    3 KENT SHRINER             45 CHEYENNE WY         1:31:05.4   10:57    2:01   43:50    1:28   32:48            68 
    4 ROGER FINDLEY            35 CHEYENNE WY         1:31:54.3   13:24    2:23   46:20    1:17   28:29            87 
    5 JARROD MICHEL            36 FT. LUPTON CO       1:34:59.0   12:29    1:54   44:06    1:31   34:58            85 
    6 DANIEL KUNKEL            24 LARAMIE WY          1:42:30.4   13:41    2:45   54:23    1:20   30:20            99 
    7 BRIAN INMAN              39 LOVELAND CO         1:43:49.3   14:24    1:24   48:49    2:15   36:56            82 
    8 MIKE CAMPBELL            53 PRINCETON JUNCTION  2:01:38.3   15:18    6:41 1:05:38    1:23   32:36            57 
    9 ROBERT BUSCHMAN          55 DACONO CO           2:15:05.0   20:27    4:00 1:01:58    1:54   46:43            51 

 ATHENA AGE GROUP: 1 - 99
    1 TOLLY MCFARLAND          45 CHEYENNE WY         1:31:42.7   10:43    1:46   46:33    1:01   31:37            23 
    2 SANDY CHAMPLIN           50 CHEYENNE WY         1:43:36.2   17:23    2:03   47:38    2:09   34:21             6 
    3 CAROLYN BURKE            25 LARAMIE WY          1:51:05.7   13:42    2:48 1:05:53    1:27   27:13            36 

 RELAY RESULTS - LAKE 
 RELAY DIVISION: COED
Place Team                           Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     No.   
===== ============================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 FANTASTIC THREE                1:36:59.6   15:06    0:39   46:25    0:31   34:16   122 

 AGE GROUP RESULTS - LAKE 
MALE AGE GROUP:  1 - 19
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 GARRETT PURDY            14 PINE BLUFFS WY      DNF******   26:37                                           110 AG  

FEMALE AGE GROUP:  1 - 19
    1 LAURA TREMBLAY           16 LOVELAND CO         1:24:41.3   12:04    2:13   47:30    0:38   22:15            42 AG  
    2 HANNAH PENSACK-RINEHART  16 LOVELAND CO         1:26:08.9   10:55    1:51   49:49    0:36   22:56            41 AG  
    3 ELIZABETH TREMBLAY       16 LOVELAND CO         1:39:11.2   14:59    3:06   53:26    1:27   26:10            43 AG  
    4 SIERRA METHOD            16 LOVELAND CO         1:48:06.1   14:58    2:57   59:36    0:46   29:47            44 AG  

MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 DAN MCINTOSH             23 BOULDER CO          1:02:20.9    8:25    0:29   34:54    0:24   18:07           100 AG  
    2 CORY BROWN               21 TOWANDA PA          1:12:21.7    9:48    1:20   39:17    1:01   20:53           102 AG  
    3 DAVID SHAFFER            20 BRECKENRIDGE CO     1:16:41.7    9:24    1:12   41:12    0:41   24:10           107 AG  
    4 JAMES FARRELL            21 LARAMIE WY          1:17:20.0   10:08    0:30   40:26    0:49   25:24           105 AG  
    5 CAMERON LEWIS            21 CHESTERTON NY       1:18:53.6   11:34    1:16   39:48    0:50   25:24           103 AG  
    6 KEVIN ROTHWELL           20 CHEYENNE WY         1:30:09.0   10:53    1:46   46:16    0:25   30:48           108 AG  
    7 JOHN BARKSDALE III       20 CASTLE ROCK CO      1:30:31.7   16:06    0:44   48:02    0:27   25:11           106 AG  
    8 JOHN COLVIN              22 F.E. WARREN AFB WY  1:35:26.3   16:01    0:46   48:22    0:47   29:28           101 AG  
    9 TIMOTHY BRUNSON          21 LARAMIE WY          1:40:12.1   16:36    1:29   51:20                           104 AG  
   10 DANIEL KUNKEL            24 LARAMIE WY          1:42:30.4   13:41    2:45   54:23    1:20   30:20            99 CL  

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 HEIDI SPEES              20 BOULDER CO          1:15:54.4    9:37    1:18   43:39    0:31   20:46            39 AG  
    2 JESSICA SHADLE           23 LARAMIE WY          1:41:29.9   15:31    1:59   58:07    0:38   25:12            37 AG  
    3 LISA ERICKSON            20 CHEYENNE WY         1:41:46.4   13:51    1:35   50:18    0:37   35:23            40 AG  
    4 HEATHER ROBINSON         20 CHEYENNE WY         1:44:08.4   10:08    2:03   57:17    0:32   34:06            38 AG  

MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 GALEN GOUGH              28 CHEYENNE WY         1:06:59.7    7:51    0:34   37:48    0:49   19:55            95 AG  
    2 ERIK MORSE               27 FT. COLLINS CO      1:29:18.3   10:14    0:55   44:43    1:08   32:16            96 CL  

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 AUDREY GIBSON            26 BOULDER CO          1:14:03.2    9:07    0:58   39:48    0:44   23:23            34 AG  
    2 SARA CHERRY              26 CHEYENNE WY         1:23:54.0   11:10    1:26   44:25    1:04   25:47            35 AG  
    3 HILLARY WOOD             25 CHEYENNE WY         1:34:21.2   12:02    1:57   47:58    0:40   31:42            15 AG  
    4 CAROLYN BURKE            25 LARAMIE WY          1:51:05.7   13:42    2:48 1:05:53    1:27   27:13            36 AT  

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 CESAR RAMIREZ            30 YUMA CO             1:17:58.4   12:28    1:15   41:54    0:54   21:26            94 AG  
    2 AARON VOOS               33 LARAMIE WY          1:18:24.0   13:26    2:04   40:41    0:30   21:41            92 AG  
    3 CAMERON YOUNG            33 LAWRENCEVILLE GA    1:19:23.0   12:56    1:37   39:52    1:00   23:56            93 AG  
    4 BILL BRABBAN             34 CHEYENNE WY         1:29:28.0   15:25    1:01   45:36    1:12   26:13            91 AG  

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 REBECCA NORTON           30 LOVELAND CO         1:24:09.8    9:20    1:40   48:18                            33 AG  
    2 ARA JAGGER               32 HENDERSON CO        1:43:52.1   14:55    2:24   52:18    1:02   33:12            31 AG  
    3 MEGHAN HULA              31 CHEYENNE WY         2:13:32.2   11:57    2:51 1:21:24    3:42   33:36            32 AG  

MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 RON ALLEN                37 DENVER CO           1:17:28.1   12:33    0:58   40:36                            83 AG  
    2 DANIEL C. HAUSER         38 CENTENNIAL CO       1:23:30.6   12:36    2:02   41:35                            81 AG  
    3 ROB BRELAND              39 CHEYENNE WY         1:25:04.1   12:02    0:58   42:18    1:11   28:33            77 AG  
    4 STEVE MCFARLAND          38 CHEYENNE WY         1:27:03.3   11:57    1:53   43:22    0:54   28:55            80 AG  
    5 JAMIE ROCKWELL           39 FT. COLLINS CO      1:30:10.3   13:42    2:19   47:55    0:35   25:37            78 AG  
    6 WILLIAM PAYNE            36 LARAMIE WY          1:31:29.3   13:01    2:37   49:09    0:44   25:56            90 AG  
    7 ROGER FINDLEY            35 CHEYENNE WY         1:31:54.3   13:24    2:23   46:20    1:17   28:29            87 CL  
    8 DAN FETSCO               35 CHEYENNE WY         1:34:21.9   17:23    3:25   45:56    0:49   26:46            88 AG  
    9 JAMES MODRELL            36 AURORA CO           1:34:30.1   13:53    2:02   44:52    1:21   32:21            86 AG  
   10 JARROD MICHEL            36 FT. LUPTON CO       1:34:59.0   12:29    1:54   44:06    1:31   34:58            85 CL  
   11 MARK GLEN                35 CHEYENNE WY         1:36:15.9   17:01    0:45   48:49    0:55   28:43            89 AG  
   12 BRIAN SCHNICK            39 CHEYENNE WY         1:43:10.0   14:57    2:20   54:51    0:57   30:02            79 AG  
   13 BRIAN INMAN              39 LOVELAND CO         1:43:49.3   14:24    1:24   48:49    2:15   36:56            82 CL  

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 STACY FARMAN             39 CHEYENNE WY         1:28:04.0   13:53    1:51   45:59    1:08   25:11            27 AG  
    2 ROBYN RASMUSSEN          37 CHEYENNE WY         1:32:24.0   15:03    3:01   46:16    1:16   26:45            30 AG  
    3 JENNIFER MCCARTY         38 LITTLETON CO        1:45:41.7   14:50    3:07   54:55    1:33   31:14            28 AG  
    4 ERIN CAMPBELL-STONE      38 LARAMIE WY          1:51:16.1   13:56    5:17   59:18    1:16   31:28            29 AG  

MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 JASON BIRD               42 CHEYENNE WY         1:12:08.7   10:15    1:08   37:44    0:42   22:18            72 AG  
    2 KEVIN MCCARTY            42 LITTLETON CO        1:21:05.0    9:13    1:32   45:23    0:48   24:06            73 AG  
    3 DOUGLAS J SCAMBLER       40 LARAMIE WY          1:23:57.1   12:45    2:06   40:52    1:49   26:24            76 AG  
    4 TOREY RACINES            40 CHEYENNE WY         1:24:55.6   13:00    2:02   45:05    0:56   23:51            75 AG  
    5 DAVID YOUNG              43 CHEYENNE WY         1:25:46.2   14:42    1:49   44:41    1:18   23:13            70 AG  
    6 ROD JENSEN               43 CHEYENNE WY         1:25:47.0   10:30    2:00   44:35    0:37   28:04            69 AG  
    7 SEAN HAMANN              41 CHEYENNE WY         1:53:59.2   15:56    2:31 1:01:15    1:38   32:36            74 AG  

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 ANGELA BIRD              40 CHEYENNE WY         1:31:37.2   13:09    2:09   47:51    1:00   27:26            25 AG  
    2 KAREN POPE               40 CHEYENNE WY         1:37:10.3   10:36    2:06   55:04    0:48   28:33            26 AG  
    3 KATHY BURMAN             42 LARAMIE WY          1:42:02.1   14:57    1:52   53:08    1:10   30:53            24 AG  

MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 MICHAEL WALKER           48 CHEYENNE WY         1:09:50.2    9:06    1:01   37:32    0:48   21:22            61 AG  
    2 DENNIS VANDERHEIDEN      48 FT. COLLINS CO      1:10:14.7    8:48    0:59   39:28    0:48   20:09            62 AG  
    3 TIM WEBB                 46 CHEYENNE WY         1:13:45.0   11:11    2:01   39:25    1:14   19:52            63 AG  
    4 LAWRENCE GRANSTON        46 BOULDER CO          1:13:51.8   12:03    1:11   36:54    1:15   22:27            66 AG  
    5 RICK FLOOD               47 LOVELAND CO         1:18:56.1   13:18    1:28   37:28    0:56   25:44            64 AG  
    6 MARK MERCER              45 CHEYENNE WY         1:24:52.9   14:20    1:30   43:37    1:04   24:20            67 AG  
    7 WILLIAM PETERS           46 WINDSOR CO          1:26:48.2   13:08    1:01   44:34    0:45   27:18            65 CL  
    8 KENT SHRINER             45 CHEYENNE WY         1:31:05.4   10:57    2:01   43:50    1:28   32:48            68 CL  

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 TOLLY MCFARLAND          45 CHEYENNE WY         1:31:42.7   10:43    1:46   46:33    1:01   31:37            23 AT  

MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 PAUL VANDERHEIDEN        54 ENGLEWOOD CO        1:17:55.6    9:58    1:34   42:17    0:40   23:26            54 AG  
    2 BOB KOEHLER              51 CHEYENNE WY         1:17:56.6   12:06    0:56   37:41    0:50   26:22            58 AG  
    3 LOWELL SPACKMAN          50 LARAMIE WY          1:18:41.5    9:36    0:37   41:13    0:52   26:21            60 AG  
    4 JOSEPH GREGG             53 GREELEY CO          1:19:33.3    9:52    1:12   40:54    1:19   26:13            56 AG  
    5 BRIAN BROOME             50 FT. COLLINS CO      1:23:39.8   10:47    0:53   42:26                            59 AG  
    6 JOE BONDS                54 CHEYENNE WY         1:27:10.7   11:21    1:57   46:22    1:19   26:09            53 AG  
    7 DANIEL STAIGHT           53 CASPER WY           1:28:25.7   14:54    1:15   45:59    0:45   25:31            55 AG  
    8 MIKE CAMPBELL            53 PRINCETON JUNCTION  2:01:38.3   15:18    6:41 1:05:38    1:23   32:36            57 CL  

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 NANCY KING-ASTON         52 LAFAYETTE CO        1:23:18.1   12:21    1:17   43:24    0:44   25:29            20 AG  
    2 SUSAN SPACKMAN           51 LARAMIE WY          1:32:57.2   13:06    1:20   45:41    1:09   31:39            21 AG  
    3 AMBER TRAVSKY            52 LARAMIE WY          1:37:12.8   12:27    2:08   51:12    1:38   29:47            22 AG  
    4 SANDY CHAMPLIN           50 CHEYENNE WY         1:43:36.2   17:23    2:03   47:38    2:09   34:21             6 AT  

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 GEOFF MORNEAU            57 DENVER CO           1:15:35.3    9:33    1:06   41:43    1:02   22:09            48 AG  
    2 JOSEPH VALDES            55 WINDSOR CO          1:16:35.1   10:05    0:58   40:11    0:37   24:41            49 AG  
    3 MARK STECHER             58 GOLDEN CO           1:18:51.3   12:50    0:59   39:36    0:52   24:33            47 AG  
    4 DAIVD TALKINGTON         55 GREELEY CO          1:24:05.6   14:24    1:23   42:05    1:12   24:58            50 AG  
    5 HARLAN MEKELBURG         59 FT. COLLINS CO      1:32:44.8   12:16    1:07   46:03    1:04   32:12            46 AG  
    6 MICHAEL FONTES           55 LITTLETON CO        1:35:02.5   13:55    0:56   50:24    0:58   28:47            52 AG  
    7 ROBERT BUSCHMAN          55 DACONO CO           2:15:05.0   20:27    4:00 1:01:58    1:54   46:43            51 CL  

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 MARIE FREELAND           56 LITTLETON CO        1:44:44.8   14:10    1:14   52:14    1:22   35:43            19 AG  

FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
    1 HELGA BINDSCHADLER       69 CHEYENNE WY         2:22:30.4   25:05    4:38 1:09:31    1:26   41:48            18 AG  

MALE AGE GROUP:  70 - 98
    1 PAUL SCHOOLCRAFT         70 FT LARAMIE WY       2:17:53.5   19:03    1:06 1:08:56    1:55   46:52            45 AG  

 AWARDS - POOL 
OVERALL WINNERS
Place Name                        City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 JORGE DIAZ PARDO        M29 DENVER CO           1:24:20.6    9:05    1:47   48:17    0:38   24:32             7 AG  

    1 KRISTI RUBEN            F37 CHEYENNE WY         1:25:14.5   11:30    1:10   46:33    1:11   24:48            12 AG  

CLYDESDALE/ATHENA WINNERS
 CLYDESDALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 CHUCK PYLE               37 CHEYENNE WY         2:02:36.6   17:10    2:58   57:00    2:47   42:41            10 

AGE GROUP WINNERS
MALE AGE GROUP:  1 - 19
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 CALEB WILKINS            15 CHEYENNE WY         1:27:13.2   12:53    1:27   47:44    0:38   24:29            14 AG  

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
    1 M. COLLEEN RODGERS       24 CHEYENNE WY         1:47:25.2   13:22    2:32   56:20    1:30   33:40            11 AG  

MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 MATT HULA                32 CHEYENNE WY         1:38:39.8   16:17    2:44   49:28    1:02   29:07             8 AG  

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 REBECCA BLOCH            31 DENVER CO           1:30:38.3   11:38    1:42   47:37    1:39   28:00             4 AG  

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 CHUCK PYLE               37 CHEYENNE WY         2:02:36.6   17:10    2:58   57:00    2:47   42:41            10 CL  

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 RODDNEY TALBOTT          44 WINDSOR CO          1:40:33.1   13:47    1:22   52:59    1:19   31:03            13 AG  

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 GRETCHEN NORMAN          40 PINE BLUFFS WY      1:32:32.8   12:08    1:30   50:20    0:39   27:53             9 AG  

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 LORIE ANDREWS            50 CHEYENNE WY         2:16:59.0   22:57    1:54 1:04:34    2:52   44:40             2 AG  

 OVERALL MALE RESULTS - POOL 
Place Cat Name                    Ag City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== === ======================= == =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 AG  JORGE DIAZ PARDO        29 DENVER CO           1:24:20.6    9:05    1:47   48:17    0:38   24:32             7 
    2 AG  CALEB WILKINS           15 CHEYENNE WY         1:27:13.2   12:53    1:27   47:44    0:38   24:29            14 
    3 AG  MATT HULA               32 CHEYENNE WY         1:38:39.8   16:17    2:44   49:28    1:02   29:07             8 
    4 AG  RODDNEY TALBOTT         44 WINDSOR CO          1:40:33.1   13:47    1:22   52:59    1:19   31:03            13 
    5 CL  CHUCK PYLE              37 CHEYENNE WY         2:02:36.6   17:10    2:58   57:00    2:47   42:41            10 

 OVERALL FEMALE RESULTS - POOL 
Place Cat Name                    Ag City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== === ======================= == =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 AG  KRISTI RUBEN            37 CHEYENNE WY         1:25:14.5   11:30    1:10   46:33    1:11   24:48            12 
    2 AG  REBECCA BLOCH           31 DENVER CO           1:30:38.3   11:38    1:42   47:37    1:39   28:00             4 
    3 AG  GRETCHEN NORMAN         40 PINE BLUFFS WY      1:32:32.8   12:08    1:30   50:20    0:39   27:53             9 
    4 AG  M. COLLEEN RODGERS      24 CHEYENNE WY         1:47:25.2   13:22    2:32   56:20    1:30   33:40            11 
    5 AG  LORIE ANDREWS           50 CHEYENNE WY         2:16:59.0   22:57    1:54 1:04:34    2:52   44:40             2 

 CLYDESDALE/ATHENA RESULTS - POOL 
 CLYDESDALE AGE GROUP: 1 - 99
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 CHUCK PYLE               37 CHEYENNE WY         2:02:36.6   17:10    2:58   57:00    2:47   42:41            10 

 RELAY RESULTS - POOL 
 RELAY DIVISION: F(U-120)
Place Team                           Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     No.   
===== ============================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 LCCC                           1:53:22.6   18:43    0:33   58:58    0:34   34:34   128 
    2 THIRTYSOMETHINGS               1:53:43.0   14:05    0:32 1:12:10    0:37   26:16   125 

 RELAY DIVISION: F(O-120)
    1 DYNAMIC DUO                    1:36:31.5   13:51    0:29   52:16    0:33   29:20   124 

 RELAY DIVISION: COED
    1 LOONEY TUNES                   1:25:15.2   11:45    0:29   47:38    0:34   24:47   123 

 AGE GROUP RESULTS - POOL 
MALE AGE GROUP:  13 - 19
Place Name                    Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.   Cat 
===== ======================= === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== === 
    1 CALEB WILKINS            15 CHEYENNE WY         1:27:13.2   12:53    1:27   47:44    0:38   24:29            14 AG  

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
    1 M. COLLEEN RODGERS       24 CHEYENNE WY         1:47:25.2   13:22    2:32   56:20    1:30   33:40            11 AG  

MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 JORGE DIAZ PARDO         29 DENVER CO           1:24:20.6    9:05    1:47   48:17    0:38   24:32             7 AG  

MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 MATT HULA                32 CHEYENNE WY         1:38:39.8   16:17    2:44   49:28    1:02   29:07             8 AG  

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 REBECCA BLOCH            31 DENVER CO           1:30:38.3   11:38    1:42   47:37    1:39   28:00             4 AG  

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 CHUCK PYLE               37 CHEYENNE WY         2:02:36.6   17:10    2:58   57:00    2:47   42:41            10 CL  

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 KRISTI RUBEN             37 CHEYENNE WY         1:25:14.5   11:30    1:10   46:33    1:11   24:48            12 AG  

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 RODDNEY TALBOTT          44 WINDSOR CO          1:40:33.1   13:47    1:22   52:59    1:19   31:03            13 AG  

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 GRETCHEN NORMAN          40 PINE BLUFFS WY      1:32:32.8   12:08    1:30   50:20    0:39   27:53             9 AG  

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 LORIE ANDREWS            50 CHEYENNE WY         2:16:59.0   22:57    1:54 1:04:34    2:52   44:40             2 AG  

The contents of this website belong exclusively to CCR Timing.
You may link to any page on this site, but please don't steal our stuff! 
Copyright  2002-2010 CCR Timing. All rights reserved.
This page was last edited on: 04/19/2010 11:19 PM