Jay Benson Tri
Home Up Chip Info Schedule/Results About CCR Services

Jay Benson Triathlon
Kirtland AFB, New Mexico
May 14, 2006

IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS,
PLEASE CONTACT US AT eas@ccrtiming.com
Awards Age Groups
Overall Males Clydesdale/Athena
Overall Females Relays
Military
USAT sanctioned event: Results submitted for Rankings.

AGE shown and used for results is as of 12/31/2006 per USAT.

 AWARDS
TOP OVERALL WINNERS
Place Name                    Age Cat City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Clay Moseley             36 AG  Los Alamos NM         54:54   16:50  5:37    0:52   28:53  25.8    1:09    7:12           142 

    1 Gabriela Jenks           31 AG  ABQ NM              1:03:52   19:17  6:26    1:02   33:40  22.1    1:08    8:47            90 

TOP MILITARY WINNERS
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Hector Tovar             35 Albuquerque NM        57:06   18:05  6:02    0:55   29:48  25.0    0:58    7:22           139 

    1 1 LT. Veronica Quintana  34 ABQ NM              1:48:57   27:50  9:17    2:25   59:08  12.6    2:12   17:23           115 

TOP CLYDESDALE/ATHENA WINNERS
 CLYDESDALE AGE GROUP:  1 - 39
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Luke Hackey              24 ABQ NM              1:08:52   23:00  7:40    1:05   36:08  20.6    1:28    7:13            36 
    2 John Castillo            35 ABQ NM              1:11:23   25:17  8:26    1:05   33:59  21.9    1:43    9:20           130 
    3 Cody Hanson              31 Santa Fe NM         1:12:31   23:38  7:53    1:05   37:33  19.9    1:32    8:46            88 

 CLYDESDALE AGE GROUP:  40 - 98
    1 Joel Beer                49 Albuquerque NM      1:08:17   22:56  7:39    1:00   34:29  21.6    1:40    8:14           310 
    2 Frank Chenne             40 Los Alamos NM       1:12:06   23:36  7:52    1:32   35:39  20.9    1:45    9:35           211 
    3 E.P. Higgs               41 Socorro NM          1:12:19   25:23  8:28    1:19   36:09  20.6    1:37    7:52           231 

 ATHENA AGE GROUP:  1 - 39
    1 Andrea Cameron           35 ABQ NM              1:17:53   28:15  9:25    1:57   38:27  19.4    1:52    7:25           133 
    2 Larisa Johnson           38 Albuquerque NM      1:18:17   23:50  7:57    1:32   42:24  17.6    2:11    8:20           191 
    3 Jessica Clark            27 Los Alamos NM       1:20:04   29:06  9:42    1:42   39:24  18.9    2:01    7:53            60 

 ATHENA AGE GROUP:  40 - 98
    1 Suzanne Erickson         41 Albuquerque NM      1:18:26   25:50  8:37    1:46   41:11  18.1    2:02    7:40           225 
    2 Laura Turon              41 Albuquerque NM      1:23:16   25:19  8:27    1:01   47:30  15.7    1:37    7:50           226 
    3 Karen Williams           44 Rio Rancho NM       1:28:11   30:03 10:01    1:40   43:50  17.0    2:14   10:26           261 

AGE GROUP WINNERS
 MALE AGE GROUP:  12 - 13
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Joshua Lilley            13 Las Cruces NM       1:30:31   23:44  7:55    1:22   50:08  14.9    1:48   13:31             7 
    2 Josh Saint John          12 ABQ NM              1:53:47   34:22 11:28    1:36 1:03:07  11.8    2:30   12:13             2 

 FEMALE AGE GROUP:  12 - 13
    1 Kelsie Benson            13 ABQ NM              1:22:03   23:54  7:58    1:08   47:27  15.7    1:51    7:46           393 
    2 Rica Maestas             13 ABQ NM              1:43:31   26:34  8:52    1:47 1:03:52  11.7    2:48    8:32             1 

 MALE AGE GROUP:  14 - 15
    1 Jesse Moya               15 Los Lunas NM        1:26:40   24:13  8:05    1:18   50:45  14.7    1:32    8:54             8 
    2 Jon Pilgrim              15 Rio Rancho NM       1:33:16   30:57 10:19    1:56   45:03  16.6    1:30   13:52            10 

 FEMALE AGE GROUP:  14 - 15
    1 Jennell Higgs            14 Socorro NM          1:17:48   23:54  7:58    1:34   44:23  16.8    1:40    6:19           169 

 MALE AGE GROUP:  16 - 17
    1 Max Benson               17 ALB NM              1:04:44   18:50  6:17    1:06   37:45  19.8    1:20    5:45           394 
    2 Neil Segel               17 Albuquerque NM      1:15:26   20:42  6:54    1:15   43:44  17.0    1:35    8:12            15 
    3 Austin Morrell           16 Albuquerque NM      1:18:55   24:30  8:10    0:51   45:36  16.4    1:45    6:15            12 

 FEMALE AGE GROUP:  16 - 17
    1 Alyssa Higgs             16 Socorro NM          1:10:04   23:02  7:41    1:07   38:29  19.4    1:22    6:07            11 
    2 Julianna Curtis          17 ABQ NM              1:24:23   29:01  9:41    1:23   43:16  17.2    1:35    9:10            13 
    3 Molly Nelson             17 Albuquerque NM      1:34:20   27:11  9:04    1:18   55:54  13.3    2:05    7:53            14 

 MALE AGE GROUP:  18 - 19

 FEMALE AGE GROUP:  18 - 19
    1 Elizabeth Ballance       19 Albuquerque NM      1:13:29   21:45  7:15    1:54   41:06  18.1    1:45    7:02            16 

 MALE AGE GROUP:  20 - 24
    1 francisco Perez          23 Santa Fe NM         1:00:34   18:23  6:08    0:40   33:26  22.3    1:22    6:45            33 
    2 Sergio Garcia Espejo     23 ABQ NM              1:00:49   17:38  5:53    0:47   34:14  21.8    1:09    7:05           384 
    3 Dan Harbert              22 ABQ NM              1:02:40   19:56  6:39    1:08   34:16  21.8    1:10    6:11            26 

 FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
    1 Amy Nixon                24 Los Alamos NM       1:07:34   21:13  7:05    1:13   35:33  21.0    1:26    8:11            40 
    2 Aubrey Blair-Pattison    21 Albuqueruqe NM      1:10:30   22:21  7:27    1:27   38:38  19.3    1:30    6:37            23 
    3 Kellie Nickerson         20 ABQ NM              1:11:06   20:28  6:50    0:51   40:31  18.4    1:27    7:51            20 

 MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Shaun Burns              28 Los Lunas NM          58:15   19:16  6:26    0:58   30:56  24.1    1:08    5:58           143 
    2 Crosby Toyama            27 Albuquerque NM        59:56   18:02  6:01    1:06   33:09  22.5    1:03    6:37            64 
    3 Adam Meade               27 ABQ NM              1:00:51   19:24  6:28    0:54   32:37  22.9    1:14    6:43            54 

 FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Kristin Moriarty         28 ABQ NM              1:05:37   21:11  7:04    1:07   35:29  21.0    1:21    6:30            56 
    2 Michelle Baum            29 Rio Rancho NM       1:09:15   21:41  7:14    1:34   36:09  20.6    1:25    6:28    2:00    73 
    3 Jennifer Teerlink        27 Los Alamos NM       1:10:01   22:27  7:29    1:10   39:10  19.0    1:10    6:05            59 

 MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Keith Hutchinson         34 Corrales NM         1:02:38   19:34  6:32    1:08   32:44  22.8    1:29    7:45           126 
    2 Todd Pilger              33 ABQ NM              1:03:56   20:31  6:51    1:02   33:20  22.4    1:21    7:44           119 
    3 Mike Rahmer              34 Tijeras NM          1:04:18   19:23  6:28    1:04   32:38  22.8    1:26    9:48           120 

 FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Amy Hinnerichs           30 Albuquerque NM      1:09:06   22:00  7:20    1:08   37:38  19.8    1:37    6:45            84 
    2 Nicole Rushton           31 Tijeras NM          1:09:56   23:07  7:43    1:13   34:48  21.4    1:37    9:12            93 
    3 Dina Pesenson            30 Los Alamos NM       1:10:27   22:52  7:38    2:33   36:13  20.6    1:33    7:18            78 

 MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Jeff Melvin              38 Albuquerque NM      1:00:31   18:24  6:08    1:01   31:29  23.7    1:23    8:15           196 
    2 Brent Guess              35 ABQ NM              1:04:07   20:27  6:49    1:20   32:32  22.9    1:42    8:08           125 
    3 Robert Browning          36 Albuquerque NM      1:04:42   19:17  6:26    1:20   35:12  21.2    1:49    7:06           155 

 FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Donna Douglass           35 High Rolls NM       1:09:09   22:59  7:40    1:08   36:52  20.2    1:21    6:51           135 
    2 Carolin Chavez           36 Albuquerque NM      1:09:36   22:05  7:22    1:31   33:54  22.0    1:50   10:17           148 
    3 lisa broidy              38 albuquerque NM      1:13:20   24:07  8:03    1:30   38:33  19.3    1:32    7:40           180 

 MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 David Schulhofer         42 Santa Fe NM           55:31   17:34  5:52    0:41   29:44  25.1    1:01    6:33           240 
    2 Pat Brug                 42 Los Alamos NM         56:03   17:37  5:53    0:58   30:12  24.7    1:09    6:09           228 
    3 jeff johnson             44 los alamos NY         57:27   17:21  5:47    0:41   31:33  23.6    1:08    6:46           288 

 FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Melissa Maloney          40 Durango CO          1:06:58   21:56  7:19    1:39   34:29  21.6    1:39    7:17           210 
    2 Caroline Colonna         42 Taos NM             1:09:04   20:56  6:59    0:55   36:22  20.5    1:49    9:03           233 
    3 Lorraine Palmer          44 Santa Fe NM         1:11:04   22:54  7:38    1:12   36:54  20.2    1:36    8:30           246 

 MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Paul Zetocha             45 ABQ NM              1:07:46   20:30  6:50    1:05   36:01  20.7    1:38    8:33           274 
    2 tim grenemyer            46 albuquerque NM      1:07:49   20:05  6:42    0:59   34:57  21.3    1:28   10:23           282 
    3 Scott Bennefield         49 ALBUQUERQUE NM      1:08:08   20:19  6:47    1:36   35:15  21.2    2:01    9:00           301 

 FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Bernadette Gould         46 Santa Fe NM         1:09:32   22:15  7:25    1:15   35:47  20.8    1:45    8:32           277 
    2 Kristen Peterson         45 Santa Fe NM         1:12:22   24:46  8:16    1:30   36:40  20.3    1:44    7:45           267 
    3 Sandra Morrissey         47 ABQ NM              1:14:59   26:06  8:42    1:55   37:29  19.9    1:43    7:48           278 

 MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Jon Brown                53 ABQ NM                57:40   18:51  6:17    0:47   30:06  24.8    1:06    6:52           329 
    2 lyle amer                52 Santa Fe NM           57:41   18:34  6:12    1:09   30:06  24.8    1:08    6:46           325 
    3 Kevin O' Tool            52 ABQ NM              1:01:24   19:00  6:20    1:03   33:00  22.6    1:33    6:49           317 

 FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Terry J. Latham          51 ABQ NM              1:08:12   22:12  7:24    1:13   36:29  20.4    1:32    6:48           315 
    2 judith amer              52 Santa Fe NM         1:10:34   23:55  7:59    1:20   35:39  20.9    1:35    8:06           319 
    3 Barbara Rivers           53 ABQ NM              1:17:59   25:25  8:29    1:19   39:01  19.1    1:39   10:36           322 

 MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Ted Freedman             57 Santa Fe NM         1:04:55   19:44  6:35    0:55   35:29  21.0    1:20    7:28           355 
    2 Thom Turbett             55 Albuquerque NM      1:07:03   23:23  7:48    1:22   33:28  22.3    1:34    7:18           344 
    3 Miguel Sanchez           57 ABQ NM              1:08:05   21:19  7:07    1:10   36:48  20.3    1:39    7:10           386 

 FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Carol Davenport          55 Santa Fe NM         1:15:29   23:02  7:41    1:29   39:48  18.7    1:31    9:41           341 
    2 Colleen Burns            57 McIntosh NM         1:16:17   21:03  7:01    1:32   44:17  16.8    1:39    7:48           388 
    3 Kathy Foucar             56 ABQ NM              1:17:52   21:16  7:06    1:34   40:06  18.6    1:49   13:08           346 

 MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1 Roger Wrolstad           60 ABQ NM              1:07:10   22:20  7:27    1:03   34:20  21.7    1:29    8:00           368 
    2 Art Gardenswartz         64 ABQ NM              1:10:13   21:42  7:14    1:11   35:44  20.9    1:46    9:52           374 
    3 Barry Field              61 Albuquerque NM      1:11:39   22:42  7:34    1:07   37:04  20.1    1:44    9:04           370 

 FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1 Carole Cook              62 El Paso TX          1:33:27   29:30  9:50    1:28   48:15  15.5    2:19   11:57           371 
    2 KARIN ROTH               60 Santa Fe NM         1:35:09   33:16 11:06    1:28   47:34  15.7    2:04   10:49           366 

 MALE AGE GROUP:  65 - 69
    1 Kenneth O'Connor         68 Grants NM           1:16:20   25:25  8:29    1:15   37:32  19.9    1:45   10:25           375 
    2 Richard Park             69 El Paso TX          1:17:57   25:50  8:37    1:24   39:38  18.8    2:08    8:59           379 
    3 Gerald Morey             69 Montrose CO         1:24:18   25:56  8:39    1:42   40:35  18.4    2:52   13:14           280 

 OVERALL MALE RESULTS
Place Div   Name                    City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ===== ======================= =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 M3539 Clay Moseley            Los Alamos NM         54:54   16:50  5:37    0:52   28:53  25.8    1:09    7:12           142 
    2 M4044 David Schulhofer        Santa Fe NM           55:31   17:34  5:52    0:41   29:44  25.1    1:01    6:33           240 
    3 M4044 Pat Brug                Los Alamos NM         56:03   17:37  5:53    0:58   30:12  24.7    1:09    6:09           228 
    4 MIL-M Hector Tovar            Albuquerque NM        57:06   18:05  6:02    0:55   29:48  25.0    0:58    7:22           139 
    5 M4044 jeff johnson            los alamos NY         57:27   17:21  5:47    0:41   31:33  23.6    1:08    6:46           288 
    6 M5054 Jon Brown               ABQ NM                57:40   18:51  6:17    0:47   30:06  24.8    1:06    6:52           329 
    7 M5054 lyle amer               Santa Fe NM           57:41   18:34  6:12    1:09   30:06  24.8    1:08    6:46           325 
    8 M2529 Shaun Burns             Los Lunas NM          58:15   19:16  6:26    0:58   30:56  24.1    1:08    5:58           143 
    9 M2529 Crosby Toyama           Albuquerque NM        59:56   18:02  6:01    1:06   33:09  22.5    1:03    6:37            64 
   10 M4044 Michael Schneider       Santa Fe NM         1:00:17   19:22  6:28    0:54   31:33  23.6    1:02    7:29           216 
   11 M3539 Jeff Melvin             Albuquerque NM      1:00:31   18:24  6:08    1:01   31:29  23.7    1:23    8:15           196 
   12 M2024 francisco Perez         Santa Fe NM         1:00:34   18:23  6:08    0:40   33:26  22.3    1:22    6:45            33 
   13 M2024 Sergio Garcia Espejo    ABQ NM              1:00:49   17:38  5:53    0:47   34:14  21.8    1:09    7:05           384 
   14 M2529 Adam Meade              ABQ NM              1:00:51   19:24  6:28    0:54   32:37  22.9    1:14    6:43            54 
   15 M5054 Kevin O' Tool           ABQ NM              1:01:24   19:00  6:20    1:03   33:00  22.6    1:33    6:49           317 
   16 M3034 Keith Hutchinson        Corrales NM         1:02:38   19:34  6:32    1:08   32:44  22.8    1:29    7:45           126 
   17 M2024 Dan Harbert             ABQ NM              1:02:40   19:56  6:39    1:08   34:16  21.8    1:10    6:11            26 
   18 M2024 David Mercer            Las Cruces NM       1:03:28   20:11  6:44    1:12   34:42  21.5    1:14    6:11            22 
   19 M3034 Todd Pilger             ABQ NM              1:03:56   20:31  6:51    1:02   33:20  22.4    1:21    7:44           119 
   20 M2529 Nat Chakeres            Albuquerque NM      1:04:01   18:23  6:08    1:03   35:05  21.3    1:11    8:21            53 
   21 MIL-M joel freyenhagen        Albuquerque NM      1:04:03   19:23  6:28    1:13   33:38  22.2    1:45    8:06            95 
   22 M4044 Roger Senn              Albuquerque NM      1:04:04   21:26  7:09    0:58   33:14  22.4    1:15    7:13           241 
   23 M3539 Brent Guess             ABQ NM              1:04:07   20:27  6:49    1:20   32:32  22.9    1:42    8:08           125 
   24 M2024 Scott Forrester         ABQ NM              1:04:11   19:57  6:39    1:03   34:37  21.5    1:19    7:17           395 
   25 M3034 Mike Rahmer             Tijeras NM          1:04:18   19:23  6:28    1:04   32:38  22.8    1:26    9:48           120 
   26 M2024 Chris Werth             ABQ NM              1:04:35   19:39  6:33    1:16   34:42  21.5    1:31    7:29            35 
   27 M3539 Robert Browning         Albuquerque NM      1:04:42   19:17  6:26    1:20   35:12  21.2    1:49    7:06           155 
   28 M1617 Max Benson              ALB NM              1:04:44   18:50  6:17    1:06   37:45  19.8    1:20    5:45           394 
   29 M2529 Todd Rinner             Albuquerque NM      1:04:46   18:28  6:10    1:22   36:21  20.5    1:31    7:06            82 
   30 M3539 mark trejtnar           Albuquerque NM      1:04:53   20:27  6:49    1:00   32:07  23.2    1:18   10:03           145 
   31 M5559 Ted Freedman            Santa Fe NM         1:04:55   19:44  6:35    0:55   35:29  21.0    1:20    7:28           355 
   32 MIL-M Ethan Holt              Albuquerque NM      1:05:00   18:59  6:20    1:02   36:07  20.6    1:31    7:23            61 
   33 M4044 jaime dispenza          Albuquerque NM      1:05:13   20:49  6:57    1:08   34:19  21.7    1:25    7:35           213 
   34 M2024 Adrian Wagner           Albuquerque NM      1:05:25   20:05  6:42    1:06   35:18  21.1    1:44    7:14            29 
   35 M4044 Mark Mackenzie          Albuquerque NM      1:05:29   20:52  6:58    1:00   34:17  21.7    1:29    7:54           263 
   36 M4044 Tom Smith               ABQ NM              1:05:36   20:22  6:48    0:52   34:55  21.4    1:23    8:04           230 
   37 M3034 Scott Valdez            Espanola NM         1:05:50   18:33  6:11    1:16   33:29  22.3    1:46   10:48           101 
   38 M4044 Mark Liesse             Rio Rancho NM       1:05:52   22:24  7:28    0:59   34:15  21.8    1:16    6:59           262 
   39 M4044 Mark Rudell             ABQ NM              1:06:28   20:09  6:43    0:47   36:27  20.5    1:03    8:03           390 
   40 M4044 Richard Cook            Santa Fe NM         1:06:55   22:40  7:34    1:18   33:37  22.2    1:29    7:54           212 
   41 M3034 Bradley McDonald        Albuquerque NM      1:07:01   19:03  6:21    1:06   36:25  20.5    1:25    9:04           127 
   42 M5559 Thom Turbett            Albuquerque NM      1:07:03   23:23  7:48    1:22   33:28  22.3    1:34    7:18           344 
   43 M4044 John Heck               ABQ NM              1:07:08   20:18  6:46    1:28   34:38  21.5    1:32    9:14           385 
   44 M6064 Roger Wrolstad          ABQ NM              1:07:10   22:20  7:27    1:03   34:20  21.7    1:29    8:00           368 
   45 M5054 Curt McGill             ABQ NM              1:07:12   22:59  7:40    1:21   33:34  22.2    1:25    7:55           303 
   46 M2024 Thomas Quirk            ABQ NM              1:07:13   19:40  6:34    1:21   37:16  20.0    1:26    7:33            34 
   47 M4044 Steven Morrell          Albuquerque NM      1:07:35   19:43  6:35    1:08   37:55  19.7    1:34    7:17           264 
   48 M2529 Lee Harding             ABQ NM              1:07:46   19:38  6:33    1:07   35:37  20.9    1:33    9:54            63 
   49 M4549 Paul Zetocha            ABQ NM              1:07:46   20:30  6:50    1:05   36:01  20.7    1:38    8:33           274 
   50 M4549 tim grenemyer           albuquerque NM      1:07:49   20:05  6:42    0:59   34:57  21.3    1:28   10:23           282 
   51 M5559 Miguel Sanchez          ABQ NM              1:08:05   21:19  7:07    1:10   36:48  20.3    1:39    7:10           386 
   52 M4549 Scott Bennefield        ALBUQUERQUE NM      1:08:08   20:19  6:47    1:36   35:15  21.2    2:01    9:00           301 
   53 CL40+ Joel Beer               Albuquerque NM      1:08:17   22:56  7:39    1:00   34:29  21.6    1:40    8:14           310 
   54 M4044 Gustavo Goler           Taos NM             1:08:45   20:39  6:53    1:19   35:38  20.9    1:41    9:30           252 
   55 CL39- Luke Hackey             ABQ NM              1:08:52   23:00  7:40    1:05   36:08  20.6    1:28    7:13            36 
   56 M3539 Mark Stroman            Albuquerque NM      1:08:56   21:18  7:06    1:18   37:00  20.2    1:46    7:36           208 
   57 M3539 James Love              ABQ NM              1:09:04   22:57  7:39    1:20   35:29  21.0    1:42    7:38           141 
   58 M2024 EJ Anderson             ABQ NM              1:09:39   26:03  8:41    1:12   33:58  22.0    1:29    6:59            44 
   59 M3539 David McCumber          Los Alamos NM       1:09:48   22:33  7:31    1:05   36:51  20.2    1:48    7:34           175 
   60 M4549 John Long               Rio Rancho NM       1:10:03   22:09  7:23    0:57   36:36  20.4    1:14    9:10           283 
   61 M3539 Jess Lilley             Las Cruces NM       1:10:11   17:54  5:58    1:35   36:54  20.2    1:40   12:09           206 
   62 M6064 Art Gardenswartz        ABQ NM              1:10:13   21:42  7:14    1:11   35:44  20.9    1:46    9:52           374 
   63 M3539 Dan St. Germain         ABQ NM              1:10:35   21:46  7:16    1:42   35:04  21.3    1:38    8:26    2:00   160 
   64 M3539 Tim Chavez              Albuquerque NM      1:10:45   22:21  7:27    1:33   36:30  20.4    1:55    8:28           140 
   65 M3539 Rob Aulwes              Los Alamos NM       1:11:17   22:40  7:34    1:22   37:24  19.9    1:56    7:57           193 
   66 M3034 Jason Ricker            Albuquerque NM      1:11:19   20:50  6:57    1:11   39:02  19.1    1:33    8:46           106 
   67 M2529 Alexis Talavera         Bernalillo NM       1:11:21   22:20  7:27    1:32   37:03  20.1    1:23    9:05            72 
   68 M4044 Michael Giudicissi      Albuquerque NM      1:11:21   23:38  7:53    1:10   35:45  20.9    1:47    9:02           238 
   69 CL39- John Castillo           ABQ NM              1:11:23   25:17  8:26    1:05   33:59  21.9    1:43    9:20           130 
   70 M4549 Mehdi Eliassi           ABQ NM              1:11:30   21:43  7:15    1:12   37:59  19.6    1:44    8:53           271 
   71 M3539 Stephen Leishman        Albuquerque NM      1:11:31   20:44  6:55    1:30   37:48  19.7    1:40    9:50           158 
   72 M5054 Stephen Allison         Albuquerque NM      1:11:37   22:19  7:27    1:26   36:31  20.4    1:57    9:25           328 
   73 M6064 Barry Field             Albuquerque NM      1:11:39   22:42  7:34    1:07   37:04  20.1    1:44    9:04           370 
   74 MIL-M Dax Presuto             Albuquerque NM      1:11:43   21:36  7:12    1:38   38:15  19.5    1:35    8:41            80 
   75 M6064 Kent W. Blair           ABQ NM              1:12:04   19:00  6:20    1:08   38:44  19.3    1:57   11:17           372 
   76 CL40+ Frank Chenne            Los Alamos NM       1:12:06   23:36  7:52    1:32   35:39  20.9    1:45    9:35           211 
   77 M3539 Michael Montoya         Albuquerque NM      1:12:07   21:42  7:14    1:13   35:21  21.1    1:33   12:21           159 
   78 CL40+ E.P. Higgs              Socorro NM          1:12:19   25:23  8:28    1:19   36:09  20.6    1:37    7:52           231 
   79 MIL-M Paul Graves             Albuquerque NM      1:12:21   20:03  6:41    1:14   41:42  17.9    1:27    7:58            86 
   80 M5054 Mark Nolan              ABQ NM              1:12:23   17:42  5:54    0:54   43:56  17.0    1:51    8:02           316 
   81 M2024 John Chavez             ABQ NM              1:12:29   17:35  5:52    0:48   35:35  21.0    5:25   13:09            21 
   82 M5559 L.W. Goddard            Los Alamos NM       1:12:30   22:19  7:27    1:01   40:04  18.6    1:42    7:26           356 
   83 CL39- Cody Hanson             Santa Fe NM         1:12:31   23:38  7:53    1:05   37:33  19.9    1:32    8:46            88 
   84 M3034 Ryan Painter            Albuquerque NM      1:12:34   24:01  8:01    1:25   36:07  20.6    2:10    8:53            99 
   85 M4549 Mike Torneby            ABQ NM              1:13:26   23:17  7:46    1:15   37:58  19.6    1:45    9:14           380 
   86 M3539 Ray Torres              Albuquerque NM      1:13:28   21:01  7:01    1:06   36:58  20.2    1:29   12:56           144 
   87 MIL-M Monte Anderson          Albuquerque NM      1:13:45   20:56  6:59    1:26   38:16  19.5    1:43   11:26           153 
   88 M3034 Justin Taibbi           Corrales NM         1:14:03   23:38  7:53    1:28   36:21  20.5    1:35    9:02    2:00   100 
   89 M5559 Wolfgang Dworzak        Los Alamos NM       1:14:10   24:11  8:04    1:44   36:36  20.4    1:54    9:48           354 
   90 M3034 John Miles              Albuquerque NM      1:14:12   22:11  7:24    1:28   41:03  18.2    2:32    6:59            97 
   91 M5559 Lawrence Kay            Albuquerque NM      1:14:36   23:28  7:50    1:44   38:04  19.6    1:49    9:34           360 
   92 CL39- Jeff Peterson           ABQ NM              1:14:38   22:45  7:35    1:26   41:11  18.1    1:34    7:45           197 
   93 M4549 John Renna              Tijeras NM          1:14:48   22:13  7:25    1:18   40:24  18.5    1:44    9:12           305 
   94 CL40+ Brian Pilgrim           Rio Rancho NM       1:15:06   25:21  8:27    1:16   36:02  20.7    3:05    9:24           215 
   95 MIL-M don gish                albuquerque NM      1:15:07   24:51  8:17    1:21   37:23  19.9    1:37    9:57           227 
   96 M5559 Paul Graham             Los Alamos NM       1:15:22   23:15  7:45    1:32   37:00  20.2    1:55    9:41    2:00   349 
   97 M1617 Neil Segel              Albuquerque NM      1:15:26   20:42  6:54    1:15   43:44  17.0    1:35    8:12            15 
   98 CL40+ Shawn Gale              Rio Rancho NM       1:15:30   23:17  7:46    1:09   40:17  18.5    1:34    9:14           217 
   99 M4549 Jake Lovato             Bernalillo NM       1:15:39   21:16  7:06    1:33   39:57  18.7    1:51   11:05           289 
  100 M6569 Kenneth O'Connor        Grants NM           1:16:20   25:25  8:29    1:15   37:32  19.9    1:45   10:25           375 
  101 M5054 Mike Watkins            ALB NM              1:16:23   26:54  8:58    1:34   37:17  20.0    2:14    8:26           112 
  102 M3034 Ted Ortiz               Albuquerque NM      1:16:40   22:58  7:40    1:03   41:00  18.2    2:12    9:29            98 
  103 M2529 Juan Crosby jr.         ABQ NM              1:17:11   22:34  7:32    2:40   39:54  18.7    2:16    9:49            62 
  104 M4549 Mark Bowser             ABQ NM              1:17:13   22:34  7:32    1:41   40:38  18.4    1:43   10:38           270 
  105 M5559 Robert Grebe            Albuq. NM           1:17:26   26:52  8:58    1:38   38:14  19.5    1:53    8:52           350 
  106 M4549 Ray Reichbach           Rio Rancho NM       1:17:32   22:52  7:38    2:04   40:58  18.2    2:17    9:23           296 
  107 CL39- James Perdue            ABQ NM              1:17:36   24:30  8:10    1:43   39:56  18.7    1:35    9:53           387 
  108 M6064 Elliot Fouchar          ABQ NM              1:17:42   21:59  7:20    2:04   41:20  18.0    2:13   10:07           367 
  109 M3034 Jason Cox               Albuquerque NM      1:17:44   23:06  7:42    1:15   42:10  17.7    1:32    9:43           118 
  110 M6569 Richard Park            El Paso TX          1:17:57   25:50  8:37    1:24   39:38  18.8    2:08    8:59           379 
  111 M4044 Cameron Crandall        Albuquerque NM      1:18:06   28:21  9:27    1:26   38:21  19.4    2:04    7:57           250 
  112 M5559 William Wiley           ABQ NM              1:18:42   24:27  8:09    1:42   40:10  18.6    2:12   10:13           365 
  113 M1617 Austin Morrell          Albuquerque NM      1:18:55   24:30  8:10    0:51   45:36  16.4    1:45    6:15            12 
  114 M5054 Joe Sadowski            ABQ NM              1:20:09   25:11  8:24    3:29   38:50  19.2    2:51    9:50           330 
  115 M2529 Burke Webster           Albuquerque NM      1:20:13   23:42  7:54    1:35   41:50  17.8    2:26   10:42            51 
  116 M3539 Matthew C. Kindle       ABQ NM              1:20:19   25:09  8:23    1:14   39:05  19.1    1:57   12:54           195 
  117 M4549 Dennis Curtis           ABQ NM              1:20:21   23:53  7:58    1:06   43:12  17.3    2:31    9:41           294 
  118 M4044 Damian LaLonde          Tucson AZ           1:20:32   26:09  8:43    1:48   40:29  18.4    2:11    9:57           253 
  119 M2529 Benjamin Welch          Albuquerque NM      1:21:02   22:34  7:32    1:00   44:25  16.8    1:59   11:05            65 
  120 M5054 Jim Smith               ABQ NM              1:21:06   28:11  9:24    2:09   42:08  17.7    2:02    6:37           307 
  121 CL39- Ryan Mummert            Albuquerque NM      1:21:10   28:24  9:28    1:28   37:16  20.0    1:35   12:28           122 
  122 CL39- jaret mcdonald          los alamos NM       1:21:19   26:59  9:00    1:43   41:02  18.2    1:50    9:47           146 
  123 CL39- Brendan Rogillio        Albuquerque NM      1:21:23   25:32  8:31    1:46   42:38  17.5    2:12    9:17            71 
  124 M2529 Kyle Hartsock           Albuquerque NM      1:21:25   22:26  7:29    1:31   42:56  17.4    2:15   12:18            50 
  125 MIL-M Jason Terrell           ALBUQUERQUE NM      1:21:27   24:15  8:05    1:39   44:59  16.6    1:50    8:47            81 
  126 M3539 Christopher Jones       Albuquerque NM      1:21:30   22:59  7:40    1:40   44:03  16.9    2:26   10:25           157 
  127 M3539 Rene Ruiz               Albuquerque NM      1:21:47   22:32  7:31    1:41   43:52  17.0    2:00   11:44           207 
  128 M5054 Douglas Baker           Albuquerque NM      1:21:59   24:15  8:05    2:03   42:21  17.6    2:19   11:03           333 
  129 M4549 Dan Estrada             ABQ NM              1:22:07   24:38  8:13    1:42   41:04  18.2    2:12   12:34           272 
  130 MIL-M Jason Fleming           Albuquerque NM      1:22:13   22:32  7:31    1:02   43:57  17.0    1:52   12:51           154 
  131 MIL-M Kirk Kloeppel           ABQ NM              1:22:16   24:13  8:05    2:00   41:22  18.0    2:53   11:51           254 
  132 M2024 Isaac Rivera            Santa Fe NM         1:22:19   23:48  7:56    1:34   41:51  17.8    1:37   13:31            45 
  133 M5054 dan weaks               albuquerque NM      1:22:26   29:37  9:53    1:58   39:20  19.0    1:51    9:41           338 
  134 M3539 Charles Hedrick         Albuquerque NM      1:22:34   22:15  7:25    1:54   43:15  17.2    2:16   12:55           194 
  135 M4549 Mark A. Harberts        ABQ NM              1:22:57   27:01  9:01    1:47   43:58  17.0    1:51    8:21           295 
  136 M4549 Robert Carson           ABQ NM              1:23:00   24:52  8:18    1:58   45:35  16.4    2:08    8:29           281 
  137 M3539 James Delgado           Santa Fe NM         1:23:03   24:36  8:12    1:14   41:08  18.1    1:53   14:14           205 
  138 M4549 Mike Benson             ABQ NM              1:23:06   30:28 10:10    2:08   40:31  18.4    2:09    7:53           279 
  139 M5559 Robert Wilson           ABQ NM              1:23:14   26:51  8:57    2:12   44:41  16.7    2:07    7:24           345 
  140 M3539 tony malerich           albuquerque NM      1:23:24   23:34  7:52    1:40   42:08  17.7    2:39   13:25           174 
  141 M4044 Don Shiffler            ABQ NM              1:23:27   24:46  8:16    1:41   44:01  16.9    2:28   10:33           242 
  142 M5054 Steven Des George       Santa Fe NM         1:23:45   25:39  8:33    1:55   43:45  17.0    2:37    9:52           335 
  143 CL40+ James Dennedy           ABQ NM              1:24:00   25:38  8:33    2:04   45:11  16.5    2:36    8:33           308 
  144 M5054 Richard Jaramillo       ABQ NM              1:24:10   25:23  8:28    1:53   43:49  17.0    2:04   11:04           336 
  145 M6569 Gerald Morey            Montrose CO         1:24:18   25:56  8:39    1:42   40:35  18.4    2:52   13:14           280 
  146 CL39- Joseph DeLucia          Rio Rancho NM       1:24:19   25:44  8:35    2:21   42:38  17.5    2:28   11:10           121 
  147 M2529 Reed Page               ABQ NM              1:24:55   27:36  9:12    1:27   44:12  16.9    1:49    9:54            70 
  148 M3539 Chris Alba              ABQ NM              1:25:05   25:10  8:24    1:01   46:33  16.0    2:27    9:56           171 
  149 M5054 Jim Childers            La Luz NM           1:25:22   29:03  9:41    1:14   42:46  17.4    1:53   10:28           334 
  150 M5559 Rob Dickson             Albuquerque NM      1:25:24   30:56 10:19    1:36   43:42  17.1    1:49    7:22           343 
  151 M3034 nathan harger           albuquerque NM      1:25:26   24:00  8:00    1:20   51:12  14.6    2:27    6:28           392 
  152 M5054 Jerry Moya              Los Lunas NM        1:25:32   24:49  8:17    1:24   44:57  16.6    1:48   12:35           304 
  153 MIL-M Gary Bolos              Albuquerque NM      1:25:39   22:17  7:26    2:21   47:43  15.6    2:28   10:53           249 
  154 M4549 Ron Schranz             ABQ NM              1:25:57   26:38  8:53    1:42   46:38  16.0    2:20    8:41           306 
  155 M4044 John Good               ABQ NM              1:26:15   25:57  8:39    2:01   44:44  16.7    2:15   11:20           214 
  156 M4044 Sean McKenna            Albuquerque NM      1:26:38   23:47  7:56    1:50   48:43  15.3    1:42   10:38           239 
  157 M1415 Jesse Moya              Los Lunas NM        1:26:40   24:13  8:05    1:18   50:45  14.7    1:32    8:54             8 
  158 CL39- Karl Thomas             Los Alamos NM       1:27:14   27:38  9:13    1:55   40:46  18.3    2:36   14:22           108 
  159 CL40+ Kurt Schwalm            Albuquerque NM      1:27:29   28:48  9:36    1:12   45:23  16.4    2:23    9:46           218 
  160 M2529 Eric Stanley            ABQ NM              1:28:19   23:19  7:47    1:22   42:56  17.4    2:48   17:56            46 
  161 M3539 Kelvin Akeson           Gallup NM           1:28:37   26:00  8:40    2:22   43:26  17.2    2:10   14:42           192 
  162 M6569 William de Palo         ABQ NM              1:29:41   27:46  9:16    1:55   44:32  16.7    3:27   12:03           373 
  163 M4549 Jim Stapleton           ABQ NM              1:30:15   27:47  9:16    2:47   43:57  17.0    2:32   13:13           265 
  164 M1213 Joshua Lilley           Las Cruces NM       1:30:31   23:44  7:55    1:22   50:08  14.9    1:48   13:31             7 
  165 CL40+ Anthony Algermissen     Albuquerque NM      1:30:49   24:10  8:04    2:01   47:49  15.6    2:36   14:16           291 
  166 CL40+ Bob Algermissen         Albuquerque NM      1:31:00   25:17  8:26    1:22   51:39  14.4    1:10   11:33           309 
  167 M4549 Mark Bentz              ABQ NM              1:31:37   20:53  6:58    1:30   52:53  14.1    3:22   13:00           389 
  168 CL40+ Robert Clougherty       ABQ NM              1:32:29   23:11  7:44    1:23   52:44  14.1    1:49   13:24           318 
  169 M1415 Jon Pilgrim             Rio Rancho NM       1:33:16   30:57 10:19    1:56   45:03  16.6    1:30   13:52            10 
  170 M5559 Hartley Wess            Albuquerque NM      1:33:35   28:40  9:34    2:02   47:02  15.9    2:34   13:20           364 
  171 M0111 Jake Powers             ABQ NM              1:33:40   30:28 10:10    2:22   48:49  15.3    2:07    9:56           391 
  172 M4044 David Dallas            ABQ NM              1:34:42   27:48  9:16    2:48   49:46  15.0    2:30   11:52           251 
  173 M5559 John Hocker             Grants NM           1:35:15   24:38  8:13    2:07   47:24  15.7    2:56   18:11           357 
  174 M3539 Greg Burns              Rio Rancho NM       1:38:04   26:57  8:59    1:28   53:38  13.9    2:18   13:45           204 
  175 CL39- Chad Adcox              ABQ NM              1:39:01   29:01  9:41    3:21   46:33  16.0    2:24   17:44           107 
  176 M4044 Lowen Aragon            ABQ NM              1:39:27   26:54  8:58    1:12   53:51  13.8    4:03   13:28           381 
  177 CL40+ Kenneth Murphy          Tijeras NM          1:41:43   27:45  9:15    1:32   48:03  15.5    2:02   22:22           232 
  178 M3034 Christopher Sanchez     Albuquerque NM      1:42:18   27:57  9:19    1:53   51:57  14.4    2:04   18:29            87 
  179 M4549 Dan Horton              Albuquerque NM      1:42:29   31:39 10:33    2:22   49:30  15.1    3:09   15:50           302 
  180 CL40+ Steven Maberry          Santa Fe NM         1:43:44   36:04 12:02    2:07   48:48  15.3    2:18   14:27           339 
  181 CL40+ Jeff Joseph             ABQ NM              1:44:17   35:09 11:43    2:50   52:27  14.2    2:44   11:09           243 
  182 M6569 Max Light               ABQ NM              1:47:42   32:26 10:49    2:15 1:00:16  12.4    2:55    9:52           376 
  183 M5559 David Harris            Albuquerque NM      1:48:52   29:36  9:52    3:53   50:45  14.7    5:10   19:30           369 
  184 M1213 Josh Saint John         ABQ NM              1:53:47   34:22 11:28    1:36 1:03:07  11.8    2:30   12:13             2 
  185 M5559 Curt Miller             ABQ NM              2:16:47   57:32 19:11    2:36 1:00:03  12.4    4:02   12:36           337 
  186 CL39- Paul A. Tylwurst        ABQ NM              2:33:57   48:50 16:17    7:50 1:13:32  10.1    5:12   18:35            27 
  187 M3539 Eric Montgomery         ABQ NM              DNF****   23:00  7:40    1:14   38:20  19.5    2:14    2:13           128 

 OVERALL FEMALE RESULTS
Place Div   Name                    City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ===== ======================= =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 F3034 Gabriela Jenks          ABQ NM              1:03:52   19:17  6:26    1:02   33:40  22.1    1:08    8:47            90 
    2 F2529 Kristin Moriarty        ABQ NM              1:05:37   21:11  7:04    1:07   35:29  21.0    1:21    6:30            56 
    3 F4044 Melissa Maloney         Durango CO          1:06:58   21:56  7:19    1:39   34:29  21.6    1:39    7:17           210 
    4 F2024 Amy Nixon               Los Alamos NM       1:07:34   21:13  7:05    1:13   35:33  21.0    1:26    8:11            40 
    5 F5054 Terry J. Latham         ABQ NM              1:08:12   22:12  7:24    1:13   36:29  20.4    1:32    6:48           315 
    6 F4044 Caroline Colonna        Taos NM             1:09:04   20:56  6:59    0:55   36:22  20.5    1:49    9:03           233 
    7 F3034 Amy Hinnerichs          Albuquerque NM      1:09:06   22:00  7:20    1:08   37:38  19.8    1:37    6:45            84 
    8 F3539 Donna Douglass          High Rolls NM       1:09:09   22:59  7:40    1:08   36:52  20.2    1:21    6:51           135 
    9 F2529 Michelle Baum           Rio Rancho NM       1:09:15   21:41  7:14    1:34   36:09  20.6    1:25    6:28    2:00    73 
   10 F4549 Bernadette Gould        Santa Fe NM         1:09:32   22:15  7:25    1:15   35:47  20.8    1:45    8:32           277 
   11 F3539 Carolin Chavez          Albuquerque NM      1:09:36   22:05  7:22    1:31   33:54  22.0    1:50   10:17           148 
   12 F3034 Nicole Rushton          Tijeras NM          1:09:56   23:07  7:43    1:13   34:48  21.4    1:37    9:12            93 
   13 F2529 Jennifer Teerlink       Los Alamos NM       1:10:01   22:27  7:29    1:10   39:10  19.0    1:10    6:05            59 
   14 F1617 Alyssa Higgs            Socorro NM          1:10:04   23:02  7:41    1:07   38:29  19.4    1:22    6:07            11 
   15 F3034 Dina Pesenson           Los Alamos NM       1:10:27   22:52  7:38    2:33   36:13  20.6    1:33    7:18            78 
   16 F2024 Aubrey Blair-Pattison   Albuqueruqe NM      1:10:30   22:21  7:27    1:27   38:38  19.3    1:30    6:37            23 
   17 F5054 judith amer             Santa Fe NM         1:10:34   23:55  7:59    1:20   35:39  20.9    1:35    8:06           319 
   18 F4044 Lorraine Palmer         Santa Fe NM         1:11:04   22:54  7:38    1:12   36:54  20.2    1:36    8:30           246 
   19 F2024 Kellie Nickerson        ABQ NM              1:11:06   20:28  6:50    0:51   40:31  18.4    1:27    7:51            20 
   20 F2024 Lauren Thompson         ABQ NM              1:11:21   21:07  7:03    0:59   39:59  18.6    1:19    7:59            17 
   21 F4549 Kristen Peterson        Santa Fe NM         1:12:22   24:46  8:16    1:30   36:40  20.3    1:44    7:45           267 
   22 F3034 Jane Pilger             ABQ NM              1:12:30   24:56  8:19    1:14   36:24  20.5    1:47    8:11            92 
   23 F2024 Paige Kinucan           Albuquerque NM      1:12:51   22:44  7:35    0:58   38:21  19.4    1:29    9:22            25 
   24 F3539 lisa broidy             albuquerque NM      1:13:20   24:07  8:03    1:30   38:33  19.3    1:32    7:40           180 
   25 F4044 Dot Wire                Albuquerque NM      1:13:27   23:06  7:42    1:33   37:59  19.6    1:41    9:11           235 
   26 F1819 Elizabeth Ballance      Albuquerque NM      1:13:29   21:45  7:15    1:54   41:06  18.1    1:45    7:02            16 
   27 F3034 Robin Jarrell           ABQ NM              1:14:19   24:01  8:01    1:44   38:38  19.3    1:43    8:14            75 
   28 F2024 Heather Diluzio         Albu NM             1:14:20   22:21  7:27    1:36   42:57  17.4    1:26    6:03            89 
   29 F4044 Becky Sullivan          ABQ NM              1:14:48   24:48  8:16    1:13   37:48  19.7    1:38    9:23           259 
   30 F4549 Sandra Morrissey        ABQ NM              1:14:59   26:06  8:42    1:55   37:29  19.9    1:43    7:48           278 
   31 F5559 Carol Davenport         Santa Fe NM         1:15:29   23:02  7:41    1:29   39:48  18.7    1:31    9:41           341 
   32 F3539 Jennifer Mader          Albuquerque NM      1:15:42   23:17  7:46    2:15   40:52  18.2    1:32    7:48           136 
   33 F2529 Nalani Quinn            ABQ NM              1:15:44   24:59  8:20    1:16   40:55  18.2    1:33    7:02            42 
   34 F5559 Colleen Burns           McIntosh NM         1:16:17   21:03  7:01    1:32   44:17  16.8    1:39    7:48           388 
   35 F4549 kate simon              las cruces NM       1:16:32   23:33  7:51    1:19   40:26  18.4    1:36    9:41           300 
   36 F2024 Jessica Wagner          Albuqueruque NM     1:16:34   25:54  8:38    1:11   39:50  18.7    1:50    7:51            43 
   37 F2529 Jayme Margolin          Socorro NM          1:17:05   25:40  8:34    1:35   39:41  18.8    1:35    8:34            47 
   38 F3034 Kristin Walter          ABQ NM              1:17:22   24:38  8:13    1:21   39:09  19.0    1:39   10:37           114 
   39 F4044 Denise Anderson         Albuquerque NM      1:17:33   22:50  7:37    1:51   40:10  18.6    1:36   11:07           244 
   40 F3034 Monique Jeneski         ABQ NM              1:17:35   23:48  7:56    1:20   40:42  18.3    1:45   10:02           110 
   41 F1415 Jennell Higgs           Socorro NM          1:17:48   23:54  7:58    1:34   44:23  16.8    1:40    6:19           169 
   42 F5559 Kathy Foucar            ABQ NM              1:17:52   21:16  7:06    1:34   40:06  18.6    1:49   13:08           346 
   43 AT39- Andrea Cameron          ABQ NM              1:17:53   28:15  9:25    1:57   38:27  19.4    1:52    7:25           133 
   44 F2529 Ann Morgenthaler        Santa Fe NM         1:17:56   24:12  8:04    2:05   41:16  18.1    1:56    8:29            48 
   45 F5054 Barbara Rivers          ABQ NM              1:17:59   25:25  8:29    1:19   39:01  19.1    1:39   10:36           322 
   46 F4044 Laura Powers            ABQ NM              1:18:04   24:01  8:01    1:42   42:17  17.6    1:47    8:17           234 
   47 AT39- Larisa Johnson          Albuquerque NM      1:18:17   23:50  7:57    1:32   42:24  17.6    2:11    8:20           191 
   48 F3034 Stephanie Good          ABQ NM              1:18:23   26:48  8:56    1:43   40:12  18.5    1:51    7:51           103 
   49 F2529 Chavela Montano         ABQ NM              1:18:25   21:47  7:16    1:10   44:33  16.7    1:33    9:23            69 
   50 AT40+ Suzanne Erickson        Albuquerque NM      1:18:26   25:50  8:37    1:46   41:11  18.1    2:02    7:40           225 
   51 F2529 Katie Jane Gerling      ABQ NM              1:18:35   23:18  7:46    1:34   42:48  17.4    1:45    9:12            37 
   52 F3539 Kerry Buehler           Albuquerque NM      1:19:17   25:50  8:37    1:34   39:40  18.8    1:53   10:22           182 
   53 F3539 Kim Brown               Albuquerque NM      1:19:19   23:30  7:50    1:35   42:59  17.3    1:47    9:31           181 
   54 F4549 Naomi Finson            Albuquerque NM      1:19:20   26:33  8:51    1:15   37:44  19.8    1:51   12:00           276 
   55 F2529 Kim Paradeise           Albuquerque NM      1:19:23   25:44  8:35    1:56   42:56  17.4    2:01    6:48            49 
   56 F3539 elayne brucker          Santa Fe NM         1:20:03   25:07  8:23    1:34   43:02  17.3    1:43    8:38           132 
   57 AT39- Jessica Clark           Los Alamos NM       1:20:04   29:06  9:42    1:42   39:24  18.9    2:01    7:53            60 
   58 F5054 Darcene M Koch          ABQ NM              1:20:27   26:24  8:48    1:44   41:23  18.0    2:35    8:21           297 
   59 F3539 Brenda Woodyard         Albuquerque NM      1:21:03   24:39  8:13    1:35   42:50  17.4    1:43   10:18           137 
   60 F3539 Janine Archibek         ABQ NM              1:21:13   26:18  8:46    1:49   41:38  17.9    2:45    8:44           179 
   61 F3539 Lisa Denison            Albuquerque NM      1:21:13   26:17  8:46    2:11   42:58  17.4    2:32    7:17           184 
   62 F5054 Amy Ecclesine           Santa Fe NM         1:21:22   26:34  8:52    1:16   42:04  17.7    2:05    9:25           314 
   63 F2529 Melissa Kreutzian       Albuquerque NM      1:21:40   25:55  8:39    1:02   45:49  16.3    1:31    7:25            66 
   64 F2529 Ginger Reilly           Albuquerque NM      1:21:42   25:27  8:29    1:23   45:24  16.4    1:35    7:55            57 
   65 F4044 Jennifer Collins        ABQ NM              1:21:44   26:40  8:54    1:56   40:53  18.2    2:10   10:07           220 
   66 F3539 Jane Cudney             Albuquerque NM      1:21:52   25:11  8:24    1:38   41:14  18.1    2:03   11:48           164 
   67 F1213 Kelsie Benson           ABQ NM              1:22:03   23:54  7:58    1:08   47:27  15.7    1:51    7:46           393 
   68 F3539 Robyn Clarke            Tijeras NM          1:22:05   24:10  8:04    0:59   44:51  16.6    1:50   10:17           163 
   69 F2024 Heather Philpot         Albuquerque` NM     1:22:16   27:29  9:10    1:44   40:43  18.3    2:48    9:34            41 
   70 F3539 Judy Perkins            Albuquerque NM      1:22:31   26:08  8:43    1:43   42:30  17.5    2:22    9:51           190 
   71 F3034 Deana Mercer            ABQ NM              1:23:07   27:05  9:02    1:33   42:01  17.7    1:34   10:57           104 
   72 F2529 Coleman Smith           Santa Fe NM         1:23:14   26:43  8:55    2:13   40:51  18.3    2:31   10:58            58 
   73 AT40+ Laura Turon             Albuquerque NM      1:23:16   25:19  8:27    1:01   47:30  15.7    1:37    7:50           226 
   74 F4044 Kirsten Bennett         ABQ NM              1:23:20   26:05  8:42    1:42   41:52  17.8    2:41   11:02           219 
   75 F3539 Jeanne Edwards          Placitas NM         1:23:21   27:59  9:20    1:10   42:32  17.5    1:55    9:47           198 
   76 F5054 Patti Marconnett        ABQ NM              1:23:25   23:59  8:00    1:51   44:04  16.9    2:34   10:59           298 
   77 F4044 Paula Hensley           ABQ NM              1:23:26   26:08  8:43    1:40   42:20  17.6    1:57   11:22           201 
   78 F4044 Andrea Talmadge         Rio Rancho NM       1:23:26   27:13  9:05    1:54   42:15  17.6    2:05   10:02           223 
   79 F3539 Julie Cleveland         Albuquerque NM      1:23:29   25:42  8:34    1:31   43:38  17.1    1:49   10:50           183 
   80 F2024 Elisa Dimas             ABQ NM              1:23:33   26:09  8:43    1:46   43:13  17.3    1:53   10:34            30 
   81 F3539 Diane Burns             Rio Rancho NM       1:24:00   25:23  8:28    1:13   44:05  16.9    2:13   11:08           199 
   82 F2529 Rebecca Myers           Littleton CO        1:24:21   25:44  8:35    1:20   42:54  17.4    1:45   12:40            77 
   83 F1617 Julianna Curtis         ABQ NM              1:24:23   29:01  9:41    1:23   43:16  17.2    1:35    9:10            13 
   84 F3034 Melinda Napier          Rio Rancho NM       1:24:26   25:21  8:27    1:11   46:56  15.9    1:44    9:15            85 
   85 F2024 Melissa Heap            Albuquerque NM      1:24:52   26:54  8:58    1:42   44:23  16.8    2:07    9:48            38 
   86 F3539 Deana Fowler            Albuquerque NM      1:25:30   25:46  8:36    2:19   43:47  17.0    2:15   11:26           186 
   87 F4549 Charlotte Horton        Albuquerque NM      1:25:35   26:56  8:59    1:45   43:08  17.3    2:11   11:37           292 
   88 F3539 Robin Carson            Placitas NM         1:25:38   28:00  9:20    1:43   43:10  17.3    1:42   11:07           134 
   89 F5054 Mary Manchester         Albuquerque, NM     1:26:12   24:58  8:20    1:01   47:49  15.6    1:23   11:03           320 
   90 F2024 Holly Lucht             Albuquerque NM      1:26:23   23:44  7:55    1:54   44:02  16.9    1:52   14:53            39 
   91 F3539 Terry Hijar             Albuquerque NM      1:27:07   29:28  9:50    1:48   43:53  17.0    2:09    9:50           176 
   92 F5054 Debi Wess               ALbuquerque NM      1:27:10   31:01 10:21    1:16   44:14  16.9    1:43    8:58           324 
   93 F3034 Brenda Kuligowski       ABQ NM              1:27:26   28:17  9:26    1:21   44:56  16.6    1:55   10:58            76 
   94 AT40+ Karen Williams          Rio Rancho NM       1:28:11   30:03 10:01    1:40   43:50  17.0    2:14   10:26           261 
   95 F3539 Lexi Kazaras            Albuquerque NM      1:28:52   26:35  8:52    1:01   51:14  14.6    1:51    8:12           189 
   96 F3034 Melani Farmer           ABQ NM              1:28:53   29:07  9:43    1:55   46:28  16.0    1:56    9:29            83 
   97 F2024 Olympia Colizoli        Tijeras NM          1:28:56   26:28  8:50    1:50   44:32  16.7    2:32   13:37            28 
   98 F5559 Jan Sramek              Socorro NM          1:29:03   29:11  9:44    1:11   43:56  17.0    1:55   12:52           352 
   99 F3539 Kristin Grenemyer       Albuquerque NM      1:29:30   27:38  9:13    1:58   45:42  16.3    1:55   12:18           165 
  100 F5559 shelley romero          albuquerque NM      1:29:36   27:48  9:16    2:18   46:41  16.0    2:11   10:40           348 
  101 F4549 Nancy Saint John        ABQ NM              1:29:42   29:16  9:46    2:29   44:58  16.6    2:11   10:49           268 
  102 AT40+ Lena Strickland         ABQ NM              1:30:01   28:57  9:39    1:49   47:10  15.8    2:06   10:01           237 
  103 F4549 Blasa Munoz             ABQ NM              1:30:28   23:07  7:43    2:11   45:59  16.2    2:40   16:33           286 
  104 AT39- Anita Roe               Albuquerque NM      1:30:29   31:44 10:35    2:24   43:17  17.2    2:20   10:46           170 
  105 F3539 Terri Abadie            Albuquerque NM      1:30:35   25:32  8:31    1:07   49:49  15.0    1:54   12:15           131 
  106 F2024 Stephanie Chu           Albuquerque NM      1:31:15   26:26  8:49    1:00   51:49  14.4    1:48   10:15            24 
  107 F3539 Katie Hutchinson        Corrales NM         1:31:22   28:43  9:35    1:32   45:34  16.4    2:00   13:35           166 
  108 F2024 Tara J Robinson         ABQ NM              1:31:43   31:14 10:25    1:32   45:34  16.4    2:40   10:44            32 
  109 F5054 Ann Stevenson           Albuquerque NM      1:31:49   25:20  8:27    1:17   52:09  14.3    2:51   10:14           323 
  110 F3539 Ami Rintoul             Albuquerque NM      1:31:55   29:23  9:48    1:58   48:01  15.5    2:32   10:04           168 
  111 F4044 Beth O' Tool            ABQ NM              1:33:05   29:38  9:53    1:00   49:31  15.1    3:10    9:49           221 
  112 F3539 Ursula Roblero          Albuquerque NM      1:33:18   26:36  8:52    1:39   49:51  15.0    2:44   12:29           152 
  113 F6064 Carole Cook             El Paso TX          1:33:27   29:30  9:50    1:28   48:15  15.5    2:19   11:57           371 
  114 F5054 Barbara Riedl           Rio Rancho NM       1:33:29   28:57  9:39    2:03   50:41  14.7    2:10    9:40           332 
  115 F4549 Amy Rehfeld             ABQ NM              1:34:08   29:49  9:57    2:55   45:38  16.3    2:43   13:06           287 
  116 F4549 Claire Bauder           Albuquerque NM      1:34:14   27:57  9:19    2:30   44:04  16.9    3:50   15:55           285 
  117 F4549 Karen Chalverus         Albuquerque NM      1:34:18   32:19 10:47    2:43   46:28  16.0    3:53    8:57           275 
  118 F1617 Molly Nelson            Albuquerque NM      1:34:20   27:11  9:04    1:18   55:54  13.3    2:05    7:53            14 
  119 F3034 Cindy Taibbi            Corrales NM         1:34:30   29:46  9:56    1:46   49:05  15.2    2:04   11:52            94 
  120 F3034 Kelley MacDonald        ABQ NM              1:34:41   25:01  8:21    1:33   54:13  13.8    2:29   11:26            91 
  121 F2529 Megan Sebastian         Albuquerque NM      1:34:48   28:58  9:40    3:11   49:28  15.1    2:48   10:24            67 
  122 AT40+ Misty Pilgrim           Rio Rancho NM       1:35:03   33:48 11:16    1:59   45:47  16.3    2:13   11:19           222 
  123 F6064 KARIN ROTH              Santa Fe NM         1:35:09   33:16 11:06    1:28   47:34  15.7    2:04   10:49           366 
  124 F4044 Mary Haviland           Lyme DC             1:35:15   30:09 10:03    1:39   49:23  15.1    2:29   11:37           257 
  125 F4044 Carol Cochran           Albuquerque NM      1:35:37   29:28  9:50    2:28   47:48  15.6    1:58   13:58           255 
  126 AT39- Gayl Crandall           Albuquerque NM      1:36:38   31:44 10:35    2:28   47:55  15.6    2:58   11:35           138 
  127 F3539 Lori Finley             Albuquerque NM      1:37:24   29:27  9:49    1:58   48:47  15.3    4:19   12:55           185 
  128 AT40+ tania Lovato            Bernalillo NM       1:37:42   37:31 12:31    2:19   44:13  16.9    2:10   11:31           260 
  129 F3539 Marnie Gossett          Albuquerque NM      1:38:00   30:13 10:05    2:26   52:17  14.3    1:37   11:29           149 
  130 F2024 Megan Melin             ABQ NM              1:38:04   33:01 11:01    2:14   51:56  14.4    2:13    8:42            31 
  131 F3539 Robin Maez              Albuquerque NM      1:38:08   26:38  8:53    2:32   46:57  15.9    3:22   18:41           203 
  132 F4044 Wendy Leighton          Santa Fe NM         1:38:16   32:47 10:56    1:24   52:45  14.1    2:12    9:11           209 
  133 F3034 Sara Cook               ABQ NM              1:38:43   32:57 10:59    1:37   49:26  15.1    2:52   11:53           102 
  134 AT40+ Lynette Napier          Socorro NM          1:38:56   32:07 10:43    1:50   47:26  15.7    3:31   14:04           363 
  135 F5559 Gail Aycock             Santa Fe NM         1:39:24   34:41 11:34    2:09   46:06  16.2    2:17   14:12           362 
  136 F4044 Becky Sander            Edgewood NM         1:39:27   32:15 10:45    1:46   48:28  15.4    3:04   13:57           258 
  137 F3539 Dayna Melvin            Albuquerque NM      1:39:37   28:52  9:38    1:51   46:29  16.0    2:12   20:15           167 
  138 AT39- Elizabeth Gergits       Santa Fe NM         1:39:55   31:00 10:20    1:34   53:41  13.9    2:35   11:07           105 
  139 F3539 Denise Puentez          Albuquerque NM      1:40:07   30:14 10:05    2:24   52:20  14.2    2:44   12:26           151 
  140 F2529 Anisa Nakai             Albuquerque NM      1:40:12   27:50  9:17    1:11   52:43  14.1    2:14   16:16            52 
  141 F5559 Nancy Thomas            Rio Rancho NM       1:40:46   29:41  9:54    1:49   49:27  15.1    4:10   15:40           353 
  142 F3539 Bonnie Barsun           ABQ NM              1:41:19   33:24 11:08    1:31   52:14  14.3    3:05   11:07           161 
  143 AT40+ Sara Hall               Roswell NM          1:41:34   36:35 12:12    1:58   47:18  15.8    2:23   13:22           269 
  144 AT40+ Marla Higgins           Albuquerqque NM     1:42:33   31:27 10:29    1:25   52:54  14.1    3:00   13:49           312 
  145 F3539 Hope Eckert             ABQ NM              1:43:29   31:09 10:23    1:36   54:45  13.6    2:28   13:33           200 
  146 F1213 Rica Maestas            ABQ NM              1:43:31   26:34  8:52    1:47 1:03:52  11.7    2:48    8:32             1 
  147 F3539 Rosamaria Gurule        Rio Rancho NM       1:43:42   29:12  9:44    1:38   59:05  12.6    2:42   11:06           187 
  148 F5559 Ruth Chow               ABQ NM              1:44:37   30:42 10:14    1:49   54:56  13.6    3:43   13:29           340 
  149 F4044 Rosalie Ekegren         Albuquerque NM      1:46:31   32:11 10:44    1:21   58:46  12.7    2:20   11:55           245 
  150 F5559 Carol Aknight           Corrales NM         1:46:53   32:21 10:47    2:08   57:07  13.1    2:33   12:45           358 
  151 AT39- Geraldine Akeson        Gallup NM           1:47:14   35:49 11:57    2:22   48:13  15.5    2:43   18:07           124 
  152 F5054 Diane T. Castillo       ABQ NM              1:47:29   28:42  9:34    1:32 1:01:47  12.1    2:35   12:56           311 
  153 F3034 Shannon Smith           Albuquerque NM      1:48:29   36:04 12:02    3:06   55:47  13.4    3:09   10:25           113 
  154 MIL-F 1 LT. Veronica Quintana ABQ NM              1:48:57   27:50  9:17    2:25   59:08  12.6    2:12   17:23           115 
  155 F3034 Jami Coffman            Albuquerque NM      1:49:41   32:17 10:46    2:01   59:39  12.5    3:23   12:23           123 
  156 AT40+ Mari Adkins             Albuquerque NM      1:50:00   36:43 12:15    1:53   56:43  13.1    2:10   12:32           224 
  157 F3034 Siri Khalsa             Santa Cruz NM       1:52:05   32:44 10:55    2:16 1:03:12  11.8    1:58   11:57           109 
  158 F5559 Kris Fullmer            ABQ NM              1:56:21   37:35 12:32    2:42   52:40  14.2    4:01   19:25           347 
  159 F4549 Nancy Schranz           ABQ NM              1:56:28   35:09 11:43    2:56 1:01:15  12.2    4:24   12:45           293 
  160 F4044 Ann Holmes              ABQ NM              1:56:36   36:07 12:03    1:49 1:03:30  11.7    2:04   13:09           202 
  161 F4044 Berta Gutierrez         Socorro NM          1:58:46   34:14 11:25    1:44 1:00:03  12.4    2:14   20:33           256 
  162 F4044 Lisa Gerber             ABQ NM              2:13:25   29:36  9:52    1:20 1:28:56   8.4    3:01   10:33           382 

 CLYDESDALE/ATHENA RESULTS
 MALE AGE GROUP:  1 - 39
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Luke Hackey              24 ABQ NM              1:08:52   23:00  7:40    1:05   36:08  20.6    1:28    7:13            36 
    2 John Castillo            35 ABQ NM              1:11:23   25:17  8:26    1:05   33:59  21.9    1:43    9:20           130 
    3 Cody Hanson              31 Santa Fe NM         1:12:31   23:38  7:53    1:05   37:33  19.9    1:32    8:46            88 
    4 Jeff Peterson            38 ABQ NM              1:14:38   22:45  7:35    1:26   41:11  18.1    1:34    7:45           197 
    5 James Perdue             36 ABQ NM              1:17:36   24:30  8:10    1:43   39:56  18.7    1:35    9:53           387 
    6 Ryan Mummert             33 Albuquerque NM      1:21:10   28:24  9:28    1:28   37:16  20.0    1:35   12:28           122 
    7 jaret mcdonald           35 los alamos NM       1:21:19   26:59  9:00    1:43   41:02  18.2    1:50    9:47           146 
    8 Brendan Rogillio         28 Albuquerque NM      1:21:23   25:32  8:31    1:46   42:38  17.5    2:12    9:17            71 
    9 Joseph DeLucia           33 Rio Rancho NM       1:24:19   25:44  8:35    2:21   42:38  17.5    2:28   11:10           121 
   10 Karl Thomas              32 Los Alamos NM       1:27:14   27:38  9:13    1:55   40:46  18.3    2:36   14:22           108 
   11 Chad Adcox               32 ABQ NM              1:39:01   29:01  9:41    3:21   46:33  16.0    2:24   17:44           107 
   12 Paul A. Tylwurst         22 ABQ NM              2:33:57   48:50 16:17    7:50 1:13:32  10.1    5:12   18:35            27 

 MALE AGE GROUP:  40 - 98
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Joel Beer                49 Albuquerque NM      1:08:17   22:56  7:39    1:00   34:29  21.6    1:40    8:14           310 
    2 Frank Chenne             40 Los Alamos NM       1:12:06   23:36  7:52    1:32   35:39  20.9    1:45    9:35           211 
    3 E.P. Higgs               41 Socorro NM          1:12:19   25:23  8:28    1:19   36:09  20.6    1:37    7:52           231 
    4 Brian Pilgrim            40 Rio Rancho NM       1:15:06   25:21  8:27    1:16   36:02  20.7    3:05    9:24           215 
    5 Shawn Gale               40 Rio Rancho NM       1:15:30   23:17  7:46    1:09   40:17  18.5    1:34    9:14           217 
    6 James Dennedy            50 ABQ NM              1:24:00   25:38  8:33    2:04   45:11  16.5    2:36    8:33           308 
    7 Kurt Schwalm             40 Albuquerque NM      1:27:29   28:48  9:36    1:12   45:23  16.4    2:23    9:46           218 
    8 Anthony Algermissen      47 Albuquerque NM      1:30:49   24:10  8:04    2:01   47:49  15.6    2:36   14:16           291 
    9 Bob Algermissen          49 Albuquerque NM      1:31:00   25:17  8:26    1:22   51:39  14.4    1:10   11:33           309 
   10 Robert Clougherty        52 ABQ NM              1:32:29   23:11  7:44    1:23   52:44  14.1    1:49   13:24           318 
   11 Kenneth Murphy           41 Tijeras NM          1:41:43   27:45  9:15    1:32   48:03  15.5    2:02   22:22           232 
   12 Steven Maberry           54 Santa Fe NM         1:43:44   36:04 12:02    2:07   48:48  15.3    2:18   14:27           339 
   13 Jeff Joseph              43 ABQ NM              1:44:17   35:09 11:43    2:50   52:27  14.2    2:44   11:09           243 

 FEMALE AGE GROUP:  1 - 39
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Andrea Cameron           35 ABQ NM              1:17:53   28:15  9:25    1:57   38:27  19.4    1:52    7:25           133 
    2 Larisa Johnson           38 Albuquerque NM      1:18:17   23:50  7:57    1:32   42:24  17.6    2:11    8:20           191 
    3 Jessica Clark            27 Los Alamos NM       1:20:04   29:06  9:42    1:42   39:24  18.9    2:01    7:53            60 
    4 Anita Roe                37 Albuquerque NM      1:30:29   31:44 10:35    2:24   43:17  17.2    2:20   10:46           170 
    5 Gayl Crandall            35 Albuquerque NM      1:36:38   31:44 10:35    2:28   47:55  15.6    2:58   11:35           138 
    6 Elizabeth Gergits        32 Santa Fe NM         1:39:55   31:00 10:20    1:34   53:41  13.9    2:35   11:07           105 
    7 Geraldine Akeson         34 Gallup NM           1:47:14   35:49 11:57    2:22   48:13  15.5    2:43   18:07           124 

 FEMALE AGE GROUP:  40 - 98
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Suzanne Erickson         41 Albuquerque NM      1:18:26   25:50  8:37    1:46   41:11  18.1    2:02    7:40           225 
    2 Laura Turon              41 Albuquerque NM      1:23:16   25:19  8:27    1:01   47:30  15.7    1:37    7:50           226 
    3 Karen Williams           44 Rio Rancho NM       1:28:11   30:03 10:01    1:40   43:50  17.0    2:14   10:26           261 
    4 Lena Strickland          42 ABQ NM              1:30:01   28:57  9:39    1:49   47:10  15.8    2:06   10:01           237 
    5 Misty Pilgrim            41 Rio Rancho NM       1:35:03   33:48 11:16    1:59   45:47  16.3    2:13   11:19           222 
    6 tania Lovato             44 Bernalillo NM       1:37:42   37:31 12:31    2:19   44:13  16.9    2:10   11:31           260 
    7 Lynette Napier           59 Socorro NM          1:38:56   32:07 10:43    1:50   47:26  15.7    3:31   14:04           363 
    8 Sara Hall                45 Roswell NM          1:41:34   36:35 12:12    1:58   47:18  15.8    2:23   13:22           269 
    9 Marla Higgins            50 Albuquerqque NM     1:42:33   31:27 10:29    1:25   52:54  14.1    3:00   13:49           312 
   10 Mari Adkins              41 Albuquerque NM      1:50:00   36:43 12:15    1:53   56:43  13.1    2:10   12:32           224 

 RELAY RESULTS
Place Team Name                    City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ============================ =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Desperate Housewives         Albuquerque NM      1:05:45   19:44  6:35    0:49   36:42  20.3    1:10    7:21           117 
    2 The B-Sharps                 Albuquerque NM      1:05:48   22:15  7:25    0:55   34:10  21.8    1:22    7:08           266 
    3 Sneezy, Happy and Doc        Albuquerque NM      1:14:43   25:18  8:26    0:53   39:42  18.8    1:04    7:47           116 
    4 Sol Y Sombra Super Moms      Los Alamos NM       1:29:05   30:40 10:14    1:10   46:24  16.1    1:18    9:36           248 
    5 Team Gillespie               ABQ NM              1:36:39   27:57  9:19    0:54   57:50  12.9    2:44    7:15             4 
    6 Team McKenna                 ABQ NM              1:39:50   29:35  9:52    1:04   58:46  12.7    1:09    9:17             6 
    7 Lumberjacks                  Albuquerque NM      1:40:20   21:34  7:12    0:47 1:10:51  10.5    1:08    6:02            19 
    8 Team Dafoe                   ALB NM              1:41:26   27:21  9:07    1:29 1:02:44  11.9    1:36    8:17           321 
    9 Team Martinez                ABQ NM              1:41:30   29:34  9:52    1:45 1:02:06  12.0    1:11    6:55             9 
   10 Team Duesterhaus             Albuquerque NM      1:43:19   32:08 10:43    2:11   56:18  13.2    1:32   11:11            74 
   11 Team Miller                  ABQ NM              1:43:51   27:16  9:06    2:54 1:00:03  12.4    2:59   10:40             3 
   12 Parker-Lacey-Gronewald       ABQ NM              1:47:21   28:26  9:29    1:41 1:01:04  12.2    1:37   14:35           359 
   13 Team Lazer                   ABQ NM              1:52:01   35:51 11:57    1:30 1:04:21  11.6    1:41    8:39             5 
   14 Team Smith                   ABQ NM              2:04:59   31:59 10:40    1:35 1:15:26   9.9    1:29   14:32            79 

 MILITARY RESULTS
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Hector Tovar             35 Albuquerque NM        57:06   18:05  6:02    0:55   29:48  25.0    0:58    7:22           139 
    2 joel freyenhagen         31 Albuquerque NM      1:04:03   19:23  6:28    1:13   33:38  22.2    1:45    8:06            95 
    3 Ethan Holt               27 Albuquerque NM      1:05:00   18:59  6:20    1:02   36:07  20.6    1:31    7:23            61 
    4 Dax Presuto              29 Albuquerque NM      1:11:43   21:36  7:12    1:38   38:15  19.5    1:35    8:41            80 
    5 Paul Graves              30 Albuquerque NM      1:12:21   20:03  6:41    1:14   41:42  17.9    1:27    7:58            86 
    6 Monte Anderson           36 Albuquerque NM      1:13:45   20:56  6:59    1:26   38:16  19.5    1:43   11:26           153 
    7 don gish                 41 albuquerque NM      1:15:07   24:51  8:17    1:21   37:23  19.9    1:37    9:57           227 
    8 Jason Terrell            29 ALBUQUERQUE NM      1:21:27   24:15  8:05    1:39   44:59  16.6    1:50    8:47            81 
    9 Jason Fleming            36 Albuquerque NM      1:22:13   22:32  7:31    1:02   43:57  17.0    1:52   12:51           154 
   10 Kirk Kloeppel            44 ABQ NM              1:22:16   24:13  8:05    2:00   41:22  18.0    2:53   11:51           254 
   11 Gary Bolos               43 Albuquerque NM      1:25:39   22:17  7:26    2:21   47:43  15.6    2:28   10:53           249 

    1 1 LT. Veronica Quintana  34 ABQ NM              1:48:57   27:50  9:17    2:25   59:08  12.6    2:12   17:23           115 

 AGE GROUP RESULTS
 MALE AGE GROUP:  12 - 13
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Joshua Lilley            13 Las Cruces NM       1:30:31   23:44  7:55    1:22   50:08  14.9    1:48   13:31             7 
    2 Josh Saint John          12 ABQ NM              1:53:47   34:22 11:28    1:36 1:03:07  11.8    2:30   12:13             2 

 FEMALE AGE GROUP:  12 - 13
    1 Kelsie Benson            13 ABQ NM              1:22:03   23:54  7:58    1:08   47:27  15.7    1:51    7:46           393 
    2 Rica Maestas             13 ABQ NM              1:43:31   26:34  8:52    1:47 1:03:52  11.7    2:48    8:32             1 

 MALE AGE GROUP:  14 - 15
    1 Jesse Moya               15 Los Lunas NM        1:26:40   24:13  8:05    1:18   50:45  14.7    1:32    8:54             8 
    2 Jon Pilgrim              15 Rio Rancho NM       1:33:16   30:57 10:19    1:56   45:03  16.6    1:30   13:52            10 

 FEMALE AGE GROUP:  14 - 15
    1 Jennell Higgs            14 Socorro NM          1:17:48   23:54  7:58    1:34   44:23  16.8    1:40    6:19           169 

 MALE AGE GROUP:  16 - 17
    1 Max Benson               17 ALB NM              1:04:44   18:50  6:17    1:06   37:45  19.8    1:20    5:45           394 
    2 Neil Segel               17 Albuquerque NM      1:15:26   20:42  6:54    1:15   43:44  17.0    1:35    8:12            15 
    3 Austin Morrell           16 Albuquerque NM      1:18:55   24:30  8:10    0:51   45:36  16.4    1:45    6:15            12 

 FEMALE AGE GROUP:  16 - 17
    1 Alyssa Higgs             16 Socorro NM          1:10:04   23:02  7:41    1:07   38:29  19.4    1:22    6:07            11 
    2 Julianna Curtis          17 ABQ NM              1:24:23   29:01  9:41    1:23   43:16  17.2    1:35    9:10            13 
    3 Molly Nelson             17 Albuquerque NM      1:34:20   27:11  9:04    1:18   55:54  13.3    2:05    7:53            14 

 MALE AGE GROUP:  18 - 19 (NO FINISHERS IN THIS CATEGORY)

 FEMALE AGE GROUP:  18 - 19
    1 Elizabeth Ballance       19 Albuquerque NM      1:13:29   21:45  7:15    1:54   41:06  18.1    1:45    7:02            16 

 MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 francisco Perez          23 Santa Fe NM         1:00:34   18:23  6:08    0:40   33:26  22.3    1:22    6:45            33 
    2 Sergio Garcia Espejo     23 ABQ NM              1:00:49   17:38  5:53    0:47   34:14  21.8    1:09    7:05           384 
    3 Dan Harbert              22 ABQ NM              1:02:40   19:56  6:39    1:08   34:16  21.8    1:10    6:11            26 
    4 David Mercer             21 Las Cruces NM       1:03:28   20:11  6:44    1:12   34:42  21.5    1:14    6:11            22 
    5 Scott Forrester          24 ABQ NM              1:04:11   19:57  6:39    1:03   34:37  21.5    1:19    7:17           395 
    6 Chris Werth              23 ABQ NM              1:04:35   19:39  6:33    1:16   34:42  21.5    1:31    7:29            35 
    7 Adrian Wagner            22 Albuquerque NM      1:05:25   20:05  6:42    1:06   35:18  21.1    1:44    7:14            29 
    8 Thomas Quirk             24 ABQ NM              1:07:13   19:40  6:34    1:21   37:16  20.0    1:26    7:33            34 
    9 EJ Anderson              24 ABQ NM              1:09:39   26:03  8:41    1:12   33:58  22.0    1:29    6:59            44 
   10 John Chavez              21 ABQ NM              1:12:29   17:35  5:52    0:48   35:35  21.0    5:25   13:09            21 
   11 Isaac Rivera             24 Santa Fe NM         1:22:19   23:48  7:56    1:34   41:51  17.8    1:37   13:31            45 

 FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Amy Nixon                24 Los Alamos NM       1:07:34   21:13  7:05    1:13   35:33  21.0    1:26    8:11            40 
    2 Aubrey Blair-Pattison    21 Albuqueruqe NM      1:10:30   22:21  7:27    1:27   38:38  19.3    1:30    6:37            23 
    3 Kellie Nickerson         20 ABQ NM              1:11:06   20:28  6:50    0:51   40:31  18.4    1:27    7:51            20 
    4 Lauren Thompson          20 ABQ NM              1:11:21   21:07  7:03    0:59   39:59  18.6    1:19    7:59            17 
    5 Paige Kinucan            21 Albuquerque NM      1:12:51   22:44  7:35    0:58   38:21  19.4    1:29    9:22            25 
    6 Heather Diluzio          24 Albu NM             1:14:20   22:21  7:27    1:36   42:57  17.4    1:26    6:03            89 
    7 Jessica Wagner           24 Albuqueruque NM     1:16:34   25:54  8:38    1:11   39:50  18.7    1:50    7:51            43 
    8 Heather Philpot          24 Albuquerque` NM     1:22:16   27:29  9:10    1:44   40:43  18.3    2:48    9:34            41 
    9 Elisa Dimas              23 ABQ NM              1:23:33   26:09  8:43    1:46   43:13  17.3    1:53   10:34            30 
   10 Melissa Heap             24 Albuquerque NM      1:24:52   26:54  8:58    1:42   44:23  16.8    2:07    9:48            38 
   11 Holly Lucht              24 Albuquerque NM      1:26:23   23:44  7:55    1:54   44:02  16.9    1:52   14:53            39 
   12 Olympia Colizoli         23 Tijeras NM          1:28:56   26:28  8:50    1:50   44:32  16.7    2:32   13:37            28 
   13 Stephanie Chu            21 Albuquerque NM      1:31:15   26:26  8:49    1:00   51:49  14.4    1:48   10:15            24 
   14 Tara J Robinson          24 ABQ NM              1:31:43   31:14 10:25    1:32   45:34  16.4    2:40   10:44            32 
   15 Megan Melin              24 ABQ NM              1:38:04   33:01 11:01    2:14   51:56  14.4    2:13    8:42            31 

 MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Shaun Burns              28 Los Lunas NM          58:15   19:16  6:26    0:58   30:56  24.1    1:08    5:58           143 
    2 Crosby Toyama            27 Albuquerque NM        59:56   18:02  6:01    1:06   33:09  22.5    1:03    6:37            64 
    3 Adam Meade               27 ABQ NM              1:00:51   19:24  6:28    0:54   32:37  22.9    1:14    6:43            54 
    4 Nat Chakeres             26 Albuquerque NM      1:04:01   18:23  6:08    1:03   35:05  21.3    1:11    8:21            53 
    5 Todd Rinner              29 Albuquerque NM      1:04:46   18:28  6:10    1:22   36:21  20.5    1:31    7:06            82 
    6 Lee Harding              27 ABQ NM              1:07:46   19:38  6:33    1:07   35:37  20.9    1:33    9:54            63 
    7 Alexis Talavera          29 Bernalillo NM       1:11:21   22:20  7:27    1:32   37:03  20.1    1:23    9:05            72 
    8 Juan Crosby jr.          28 ABQ NM              1:17:11   22:34  7:32    2:40   39:54  18.7    2:16    9:49            62 
    9 Burke Webster            25 Albuquerque NM      1:20:13   23:42  7:54    1:35   41:50  17.8    2:26   10:42            51 
   10 Benjamin Welch           27 Albuquerque NM      1:21:02   22:34  7:32    1:00   44:25  16.8    1:59   11:05            65 
   11 Kyle Hartsock            25 Albuquerque NM      1:21:25   22:26  7:29    1:31   42:56  17.4    2:15   12:18            50 
   12 Reed Page                28 ABQ NM              1:24:55   27:36  9:12    1:27   44:12  16.9    1:49    9:54            70 
   13 Eric Stanley             25 ABQ NM              1:28:19   23:19  7:47    1:22   42:56  17.4    2:48   17:56            46 

 FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Kristin Moriarty         28 ABQ NM              1:05:37   21:11  7:04    1:07   35:29  21.0    1:21    6:30            56 
    2 Michelle Baum            29 Rio Rancho NM       1:09:15   21:41  7:14    1:34   36:09  20.6    1:25    6:28    2:00    73 
    3 Jennifer Teerlink        27 Los Alamos NM       1:10:01   22:27  7:29    1:10   39:10  19.0    1:10    6:05            59 
    4 Nalani Quinn             25 ABQ NM              1:15:44   24:59  8:20    1:16   40:55  18.2    1:33    7:02            42 
    5 Jayme Margolin           25 Socorro NM          1:17:05   25:40  8:34    1:35   39:41  18.8    1:35    8:34            47 
    6 Ann Morgenthaler         25 Santa Fe NM         1:17:56   24:12  8:04    2:05   41:16  18.1    1:56    8:29            48 
    7 Chavela Montano          28 ABQ NM              1:18:25   21:47  7:16    1:10   44:33  16.7    1:33    9:23            69 
    8 Katie Jane Gerling       25 ABQ NM              1:18:35   23:18  7:46    1:34   42:48  17.4    1:45    9:12            37 
    9 Kim Paradeise            25 Albuquerque NM      1:19:23   25:44  8:35    1:56   42:56  17.4    2:01    6:48            49 
   10 Melissa Kreutzian        28 Albuquerque NM      1:21:40   25:55  8:39    1:02   45:49  16.3    1:31    7:25            66 
   11 Ginger Reilly            27 Albuquerque NM      1:21:42   25:27  8:29    1:23   45:24  16.4    1:35    7:55            57 
   12 Coleman Smith            27 Santa Fe NM         1:23:14   26:43  8:55    2:13   40:51  18.3    2:31   10:58            58 
   13 Rebecca Myers            29 Littleton CO        1:24:21   25:44  8:35    1:20   42:54  17.4    1:45   12:40            77 
   14 Megan Sebastian          28 Albuquerque NM      1:34:48   28:58  9:40    3:11   49:28  15.1    2:48   10:24            67 
   15 Anisa Nakai              26 Albuquerque NM      1:40:12   27:50  9:17    1:11   52:43  14.1    2:14   16:16            52 

 MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Keith Hutchinson         34 Corrales NM         1:02:38   19:34  6:32    1:08   32:44  22.8    1:29    7:45           126 
    2 Todd Pilger              33 ABQ NM              1:03:56   20:31  6:51    1:02   33:20  22.4    1:21    7:44           119 
    3 Mike Rahmer              34 Tijeras NM          1:04:18   19:23  6:28    1:04   32:38  22.8    1:26    9:48           120 
    4 Scott Valdez             31 Espanola NM         1:05:50   18:33  6:11    1:16   33:29  22.3    1:46   10:48           101 
    5 Bradley McDonald         34 Albuquerque NM      1:07:01   19:03  6:21    1:06   36:25  20.5    1:25    9:04           127 
    6 Jason Ricker             32 Albuquerque NM      1:11:19   20:50  6:57    1:11   39:02  19.1    1:33    8:46           106 
    7 Ryan Painter             31 Albuquerque NM      1:12:34   24:01  8:01    1:25   36:07  20.6    2:10    8:53            99 
    8 Justin Taibbi            31 Corrales NM         1:14:03   23:38  7:53    1:28   36:21  20.5    1:35    9:02    2:00   100 
    9 John Miles               31 Albuquerque NM      1:14:12   22:11  7:24    1:28   41:03  18.2    2:32    6:59            97 
   10 Ted Ortiz                31 Albuquerque NM      1:16:40   22:58  7:40    1:03   41:00  18.2    2:12    9:29            98 
   11 Jason Cox                33 Albuquerque NM      1:17:44   23:06  7:42    1:15   42:10  17.7    1:32    9:43           118 
   12 nathan harger            31 albuquerque NM      1:25:26   24:00  8:00    1:20   51:12  14.6    2:27    6:28           392 
   13 Christopher Sanchez      30 Albuquerque NM      1:42:18   27:57  9:19    1:53   51:57  14.4    2:04   18:29            87 

 FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Gabriela Jenks           31 ABQ NM              1:03:52   19:17  6:26    1:02   33:40  22.1    1:08    8:47            90 
    2 Amy Hinnerichs           30 Albuquerque NM      1:09:06   22:00  7:20    1:08   37:38  19.8    1:37    6:45            84 
    3 Nicole Rushton           31 Tijeras NM          1:09:56   23:07  7:43    1:13   34:48  21.4    1:37    9:12            93 
    4 Dina Pesenson            30 Los Alamos NM       1:10:27   22:52  7:38    2:33   36:13  20.6    1:33    7:18            78 
    5 Jane Pilger              31 ABQ NM              1:12:30   24:56  8:19    1:14   36:24  20.5    1:47    8:11            92 
    6 Robin Jarrell            30 ABQ NM              1:14:19   24:01  8:01    1:44   38:38  19.3    1:43    8:14            75 
    7 Kristin Walter           33 ABQ NM              1:17:22   24:38  8:13    1:21   39:09  19.0    1:39   10:37           114 
    8 Monique Jeneski          34 ABQ NM              1:17:35   23:48  7:56    1:20   40:42  18.3    1:45   10:02           110 
    9 Stephanie Good           33 ABQ NM              1:18:23   26:48  8:56    1:43   40:12  18.5    1:51    7:51           103 
   10 Deana Mercer             32 ABQ NM              1:23:07   27:05  9:02    1:33   42:01  17.7    1:34   10:57           104 
   11 Melinda Napier           30 Rio Rancho NM       1:24:26   25:21  8:27    1:11   46:56  15.9    1:44    9:15            85 
   12 Brenda Kuligowski        30 ABQ NM              1:27:26   28:17  9:26    1:21   44:56  16.6    1:55   10:58            76 
   13 Melani Farmer            30 ABQ NM              1:28:53   29:07  9:43    1:55   46:28  16.0    1:56    9:29            83 
   14 Cindy Taibbi             31 Corrales NM         1:34:30   29:46  9:56    1:46   49:05  15.2    2:04   11:52            94 
   15 Kelley MacDonald         32 ABQ NM              1:34:41   25:01  8:21    1:33   54:13  13.8    2:29   11:26            91 
   16 Sara Cook                33 ABQ NM              1:38:43   32:57 10:59    1:37   49:26  15.1    2:52   11:53           102 
   17 Shannon Smith            33 Albuquerque NM      1:48:29   36:04 12:02    3:06   55:47  13.4    3:09   10:25           113 
   18 Jami Coffman             34 Albuquerque NM      1:49:41   32:17 10:46    2:01   59:39  12.5    3:23   12:23           123 
   19 Siri Khalsa              33 Santa Cruz NM       1:52:05   32:44 10:55    2:16 1:03:12  11.8    1:58   11:57           109 

 MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Clay Moseley             36 Los Alamos NM         54:54   16:50  5:37    0:52   28:53  25.8    1:09    7:12           142 
    2 Jeff Melvin              38 Albuquerque NM      1:00:31   18:24  6:08    1:01   31:29  23.7    1:23    8:15           196 
    3 Brent Guess              35 ABQ NM              1:04:07   20:27  6:49    1:20   32:32  22.9    1:42    8:08           125 
    4 Robert Browning          36 Albuquerque NM      1:04:42   19:17  6:26    1:20   35:12  21.2    1:49    7:06           155 
    5 mark trejtnar            35 Albuquerque NM      1:04:53   20:27  6:49    1:00   32:07  23.2    1:18   10:03           145 
    6 Mark Stroman             39 Albuquerque NM      1:08:56   21:18  7:06    1:18   37:00  20.2    1:46    7:36           208 
    7 James Love               35 ABQ NM              1:09:04   22:57  7:39    1:20   35:29  21.0    1:42    7:38           141 
    8 David McCumber           38 Los Alamos NM       1:09:48   22:33  7:31    1:05   36:51  20.2    1:48    7:34           175 
    9 Jess Lilley              39 Las Cruces NM       1:10:11   17:54  5:58    1:35   36:54  20.2    1:40   12:09           206 
   10 Dan St. Germain          37 ABQ NM              1:10:35   21:46  7:16    1:42   35:04  21.3    1:38    8:26    2:00   160 
   11 Tim Chavez               35 Albuquerque NM      1:10:45   22:21  7:27    1:33   36:30  20.4    1:55    8:28           140 
   12 Rob Aulwes               38 Los Alamos NM       1:11:17   22:40  7:34    1:22   37:24  19.9    1:56    7:57           193 
   13 Stephen Leishman         36 Albuquerque NM      1:11:31   20:44  6:55    1:30   37:48  19.7    1:40    9:50           158 
   14 Michael Montoya          36 Albuquerque NM      1:12:07   21:42  7:14    1:13   35:21  21.1    1:33   12:21           159 
   15 Ray Torres               35 Albuquerque NM      1:13:28   21:01  7:01    1:06   36:58  20.2    1:29   12:56           144 
   16 Matthew C. Kindle        39 ABQ NM              1:20:19   25:09  8:23    1:14   39:05  19.1    1:57   12:54           195 
   17 Christopher Jones        36 Albuquerque NM      1:21:30   22:59  7:40    1:40   44:03  16.9    2:26   10:25           157 
   18 Rene Ruiz                39 Albuquerque NM      1:21:47   22:32  7:31    1:41   43:52  17.0    2:00   11:44           207 
   19 Charles Hedrick          38 Albuquerque NM      1:22:34   22:15  7:25    1:54   43:15  17.2    2:16   12:55           194 
   20 James Delgado            39 Santa Fe NM         1:23:03   24:36  8:12    1:14   41:08  18.1    1:53   14:14           205 
   21 tony malerich            37 albuquerque NM      1:23:24   23:34  7:52    1:40   42:08  17.7    2:39   13:25           174 
   22 Chris Alba               38 ABQ NM              1:25:05   25:10  8:24    1:01   46:33  16.0    2:27    9:56           171 
   23 Kelvin Akeson            38 Gallup NM           1:28:37   26:00  8:40    2:22   43:26  17.2    2:10   14:42           192 
   24 Greg Burns               39 Rio Rancho NM       1:38:04   26:57  8:59    1:28   53:38  13.9    2:18   13:45           204 
   25 Eric Montgomery          35 ABQ NM              DNF****   23:00  7:40    1:14   38:20  19.5    2:14    2:13           128 

 FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Donna Douglass           35 High Rolls NM       1:09:09   22:59  7:40    1:08   36:52  20.2    1:21    6:51           135 
    2 Carolin Chavez           36 Albuquerque NM      1:09:36   22:05  7:22    1:31   33:54  22.0    1:50   10:17           148 
    3 lisa broidy              38 albuquerque NM      1:13:20   24:07  8:03    1:30   38:33  19.3    1:32    7:40           180 
    4 Jennifer Mader           35 Albuquerque NM      1:15:42   23:17  7:46    2:15   40:52  18.2    1:32    7:48           136 
    5 Kerry Buehler            38 Albuquerque NM      1:19:17   25:50  8:37    1:34   39:40  18.8    1:53   10:22           182 
    6 Kim Brown                38 Albuquerque NM      1:19:19   23:30  7:50    1:35   42:59  17.3    1:47    9:31           181 
    7 elayne brucker           35 Santa Fe NM         1:20:03   25:07  8:23    1:34   43:02  17.3    1:43    8:38           132 
    8 Brenda Woodyard          35 Albuquerque NM      1:21:03   24:39  8:13    1:35   42:50  17.4    1:43   10:18           137 
    9 Janine Archibek          39 ABQ NM              1:21:13   26:18  8:46    1:49   41:38  17.9    2:45    8:44           179 
   10 Lisa Denison             38 Albuquerque NM      1:21:13   26:17  8:46    2:11   42:58  17.4    2:32    7:17           184 
   11 Jane Cudney              37 Albuquerque NM      1:21:52   25:11  8:24    1:38   41:14  18.1    2:03   11:48           164 
   12 Robyn Clarke             38 Tijeras NM          1:22:05   24:10  8:04    0:59   44:51  16.6    1:50   10:17           163 
   13 Judy Perkins             38 Albuquerque NM      1:22:31   26:08  8:43    1:43   42:30  17.5    2:22    9:51           190 
   14 Jeanne Edwards           38 Placitas NM         1:23:21   27:59  9:20    1:10   42:32  17.5    1:55    9:47           198 
   15 Julie Cleveland          38 Albuquerque NM      1:23:29   25:42  8:34    1:31   43:38  17.1    1:49   10:50           183 
   16 Diane Burns              39 Rio Rancho NM       1:24:00   25:23  8:28    1:13   44:05  16.9    2:13   11:08           199 
   17 Deana Fowler             38 Albuquerque NM      1:25:30   25:46  8:36    2:19   43:47  17.0    2:15   11:26           186 
   18 Robin Carson             35 Placitas NM         1:25:38   28:00  9:20    1:43   43:10  17.3    1:42   11:07           134 
   19 Terry Hijar              38 Albuquerque NM      1:27:07   29:28  9:50    1:48   43:53  17.0    2:09    9:50           176 
   20 Lexi Kazaras             38 Albuquerque NM      1:28:52   26:35  8:52    1:01   51:14  14.6    1:51    8:12           189 
   21 Kristin Grenemyer        37 Albuquerque NM      1:29:30   27:38  9:13    1:58   45:42  16.3    1:55   12:18           165 
   22 Terri Abadie             35 Albuquerque NM      1:30:35   25:32  8:31    1:07   49:49  15.0    1:54   12:15           131 
   23 Katie Hutchinson         37 Corrales NM         1:31:22   28:43  9:35    1:32   45:34  16.4    2:00   13:35           166 
   24 Ami Rintoul              37 Albuquerque NM      1:31:55   29:23  9:48    1:58   48:01  15.5    2:32   10:04           168 
   25 Ursula Roblero           36 Albuquerque NM      1:33:18   26:36  8:52    1:39   49:51  15.0    2:44   12:29           152 
   26 Lori Finley              38 Albuquerque NM      1:37:24   29:27  9:49    1:58   48:47  15.3    4:19   12:55           185 
   27 Marnie Gossett           36 Albuquerque NM      1:38:00   30:13 10:05    2:26   52:17  14.3    1:37   11:29           149 
   28 Robin Maez               39 Albuquerque NM      1:38:08   26:38  8:53    2:32   46:57  15.9    3:22   18:41           203 
   29 Dayna Melvin             37 Albuquerque NM      1:39:37   28:52  9:38    1:51   46:29  16.0    2:12   20:15           167 
   30 Denise Puentez           36 Albuquerque NM      1:40:07   30:14 10:05    2:24   52:20  14.2    2:44   12:26           151 
   31 Bonnie Barsun            37 ABQ NM              1:41:19   33:24 11:08    1:31   52:14  14.3    3:05   11:07           161 
   32 Hope Eckert              39 ABQ NM              1:43:29   31:09 10:23    1:36   54:45  13.6    2:28   13:33           200 
   33 Rosamaria Gurule         39 Rio Rancho NM       1:43:42   29:12  9:44    1:38   59:05  12.6    2:42   11:06           187 

 MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 David Schulhofer         42 Santa Fe NM           55:31   17:34  5:52    0:41   29:44  25.1    1:01    6:33           240 
    2 Pat Brug                 42 Los Alamos NM         56:03   17:37  5:53    0:58   30:12  24.7    1:09    6:09           228 
    3 jeff johnson             44 los alamos NY         57:27   17:21  5:47    0:41   31:33  23.6    1:08    6:46           288 
    4 Michael Schneider        40 Santa Fe NM         1:00:17   19:22  6:28    0:54   31:33  23.6    1:02    7:29           216 
    5 Roger Senn               42 Albuquerque NM      1:04:04   21:26  7:09    0:58   33:14  22.4    1:15    7:13           241 
    6 jaime dispenza           40 Albuquerque NM      1:05:13   20:49  6:57    1:08   34:19  21.7    1:25    7:35           213 
    7 Mark Mackenzie           44 Albuquerque NM      1:05:29   20:52  6:58    1:00   34:17  21.7    1:29    7:54           263 
    8 Tom Smith                42 ABQ NM              1:05:36   20:22  6:48    0:52   34:55  21.4    1:23    8:04           230 
    9 Mark Liesse              44 Rio Rancho NM       1:05:52   22:24  7:28    0:59   34:15  21.8    1:16    6:59           262 
   10 Mark Rudell              43 ABQ NM              1:06:28   20:09  6:43    0:47   36:27  20.5    1:03    8:03           390 
   11 Richard Cook             40 Santa Fe NM         1:06:55   22:40  7:34    1:18   33:37  22.2    1:29    7:54           212 
   12 John Heck                43 ABQ NM              1:07:08   20:18  6:46    1:28   34:38  21.5    1:32    9:14           385 
   13 Steven Morrell           44 Albuquerque NM      1:07:35   19:43  6:35    1:08   37:55  19.7    1:34    7:17           264 
   14 Gustavo Goler            43 Taos NM             1:08:45   20:39  6:53    1:19   35:38  20.9    1:41    9:30           252 
   15 Michael Giudicissi       42 Albuquerque NM      1:11:21   23:38  7:53    1:10   35:45  20.9    1:47    9:02           238 
   16 Cameron Crandall         43 Albuquerque NM      1:18:06   28:21  9:27    1:26   38:21  19.4    2:04    7:57           250 
   17 Damian LaLonde           43 Tucson AZ           1:20:32   26:09  8:43    1:48   40:29  18.4    2:11    9:57           253 
   18 Don Shiffler             42 ABQ NM              1:23:27   24:46  8:16    1:41   44:01  16.9    2:28   10:33           242 
   19 John Good                41 ABQ NM              1:26:15   25:57  8:39    2:01   44:44  16.7    2:15   11:20           214 
   20 Sean McKenna             42 Albuquerque NM      1:26:38   23:47  7:56    1:50   48:43  15.3    1:42   10:38           239 
   21 David Dallas             44 ABQ NM              1:34:42   27:48  9:16    2:48   49:46  15.0    2:30   11:52           251 
   22 Lowen Aragon             43 ABQ NM              1:39:27   26:54  8:58    1:12   53:51  13.8    4:03   13:28           381 

 FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Melissa Maloney          40 Durango CO          1:06:58   21:56  7:19    1:39   34:29  21.6    1:39    7:17           210 
    2 Caroline Colonna         42 Taos NM             1:09:04   20:56  6:59    0:55   36:22  20.5    1:49    9:03           233 
    3 Lorraine Palmer          44 Santa Fe NM         1:11:04   22:54  7:38    1:12   36:54  20.2    1:36    8:30           246 
    4 Dot Wire                 42 Albuquerque NM      1:13:27   23:06  7:42    1:33   37:59  19.6    1:41    9:11           235 
    5 Becky Sullivan           44 ABQ NM              1:14:48   24:48  8:16    1:13   37:48  19.7    1:38    9:23           259 
    6 Denise Anderson          43 Albuquerque NM      1:17:33   22:50  7:37    1:51   40:10  18.6    1:36   11:07           244 
    7 Laura Powers             42 ABQ NM              1:18:04   24:01  8:01    1:42   42:17  17.6    1:47    8:17           234 
    8 Jennifer Collins         41 ABQ NM              1:21:44   26:40  8:54    1:56   40:53  18.2    2:10   10:07           220 
    9 Kirsten Bennett          42 ABQ NM              1:23:20   26:05  8:42    1:42   41:52  17.8    2:41   11:02           219 
   10 Paula Hensley            40 ABQ NM              1:23:26   26:08  8:43    1:40   42:20  17.6    1:57   11:22           201 
   11 Andrea Talmadge          41 Rio Rancho NM       1:23:26   27:13  9:05    1:54   42:15  17.6    2:05   10:02           223 
   12 Beth O' Tool             42 ABQ NM              1:33:05   29:38  9:53    1:00   49:31  15.1    3:10    9:49           221 
   13 Mary Haviland            44 Lyme DC             1:35:15   30:09 10:03    1:39   49:23  15.1    2:29   11:37           257 
   14 Carol Cochran            44 Albuquerque NM      1:35:37   29:28  9:50    2:28   47:48  15.6    1:58   13:58           255 
   15 Wendy Leighton           40 Santa Fe NM         1:38:16   32:47 10:56    1:24   52:45  14.1    2:12    9:11           209 
   16 Becky Sander             44 Edgewood NM         1:39:27   32:15 10:45    1:46   48:28  15.4    3:04   13:57           258 
   17 Rosalie Ekegren          43 Albuquerque NM      1:46:31   32:11 10:44    1:21   58:46  12.7    2:20   11:55           245 
   18 Ann Holmes               40 ABQ NM              1:56:36   36:07 12:03    1:49 1:03:30  11.7    2:04   13:09           202 
   19 Berta Gutierrez          44 Socorro NM          1:58:46   34:14 11:25    1:44 1:00:03  12.4    2:14   20:33           256 
   20 Lisa Gerber              42 ABQ NM              2:13:25   29:36  9:52    1:20 1:28:56   8.4    3:01   10:33           382 

 MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Paul Zetocha             45 ABQ NM              1:07:46   20:30  6:50    1:05   36:01  20.7    1:38    8:33           274 
    2 tim grenemyer            46 albuquerque NM      1:07:49   20:05  6:42    0:59   34:57  21.3    1:28   10:23           282 
    3 Scott Bennefield         49 ALBUQUERQUE NM      1:08:08   20:19  6:47    1:36   35:15  21.2    2:01    9:00           301 
    4 John Long                46 Rio Rancho NM       1:10:03   22:09  7:23    0:57   36:36  20.4    1:14    9:10           283 
    5 Mehdi Eliassi            46 ABQ NM              1:11:30   21:43  7:15    1:12   37:59  19.6    1:44    8:53           271 
    6 Mike Torneby             47 ABQ NM              1:13:26   23:17  7:46    1:15   37:58  19.6    1:45    9:14           380 
    7 John Renna               49 Tijeras NM          1:14:48   22:13  7:25    1:18   40:24  18.5    1:44    9:12           305 
    8 Jake Lovato              47 Bernalillo NM       1:15:39   21:16  7:06    1:33   39:57  18.7    1:51   11:05           289 
    9 Mark Bowser              46 ABQ NM              1:17:13   22:34  7:32    1:41   40:38  18.4    1:43   10:38           270 
   10 Ray Reichbach            48 Rio Rancho NM       1:17:32   22:52  7:38    2:04   40:58  18.2    2:17    9:23           296 
   11 Dennis Curtis            48 ABQ NM              1:20:21   23:53  7:58    1:06   43:12  17.3    2:31    9:41           294 
   12 Dan Estrada              46 ABQ NM              1:22:07   24:38  8:13    1:42   41:04  18.2    2:12   12:34           272 
   13 Mark A. Harberts         48 ABQ NM              1:22:57   27:01  9:01    1:47   43:58  17.0    1:51    8:21           295 
   14 Robert Carson            46 ABQ NM              1:23:00   24:52  8:18    1:58   45:35  16.4    2:08    8:29           281 
   15 Mike Benson              47 ABQ NM              1:23:06   30:28 10:10    2:08   40:31  18.4    2:09    7:53           279 
   16 Ron Schranz              49 ABQ NM              1:25:57   26:38  8:53    1:42   46:38  16.0    2:20    8:41           306 
   17 Jim Stapleton            45 ABQ NM              1:30:15   27:47  9:16    2:47   43:57  17.0    2:32   13:13           265 
   18 Mark Bentz               48 ABQ NM              1:31:37   20:53  6:58    1:30   52:53  14.1    3:22   13:00           389 
   19 Dan Horton               49 Albuquerque NM      1:42:29   31:39 10:33    2:22   49:30  15.1    3:09   15:50           302 

 FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Bernadette Gould         46 Santa Fe NM         1:09:32   22:15  7:25    1:15   35:47  20.8    1:45    8:32           277 
    2 Kristen Peterson         45 Santa Fe NM         1:12:22   24:46  8:16    1:30   36:40  20.3    1:44    7:45           267 
    3 Sandra Morrissey         47 ABQ NM              1:14:59   26:06  8:42    1:55   37:29  19.9    1:43    7:48           278 
    4 kate simon               49 las cruces NM       1:16:32   23:33  7:51    1:19   40:26  18.4    1:36    9:41           300 
    5 Naomi Finson             46 Albuquerque NM      1:19:20   26:33  8:51    1:15   37:44  19.8    1:51   12:00           276 
    6 Charlotte Horton         48 Albuquerque NM      1:25:35   26:56  8:59    1:45   43:08  17.3    2:11   11:37           292 
    7 Nancy Saint John         45 ABQ NM              1:29:42   29:16  9:46    2:29   44:58  16.6    2:11   10:49           268 
    8 Blasa Munoz              48 ABQ NM              1:30:28   23:07  7:43    2:11   45:59  16.2    2:40   16:33           286 
    9 Amy Rehfeld              48 ABQ NM              1:34:08   29:49  9:57    2:55   45:38  16.3    2:43   13:06           287 
   10 Claire Bauder            47 Albuquerque NM      1:34:14   27:57  9:19    2:30   44:04  16.9    3:50   15:55           285 
   11 Karen Chalverus          46 Albuquerque NM      1:34:18   32:19 10:47    2:43   46:28  16.0    3:53    8:57           275 
   12 Nancy Schranz            49 ABQ NM              1:56:28   35:09 11:43    2:56 1:01:15  12.2    4:24   12:45           293 

 MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Jon Brown                53 ABQ NM                57:40   18:51  6:17    0:47   30:06  24.8    1:06    6:52           329 
    2 lyle amer                52 Santa Fe NM           57:41   18:34  6:12    1:09   30:06  24.8    1:08    6:46           325 
    3 Kevin O' Tool            52 ABQ NM              1:01:24   19:00  6:20    1:03   33:00  22.6    1:33    6:49           317 
    4 Curt McGill              50 ABQ NM              1:07:12   22:59  7:40    1:21   33:34  22.2    1:25    7:55           303 
    5 Stephen Allison          53 Albuquerque NM      1:11:37   22:19  7:27    1:26   36:31  20.4    1:57    9:25           328 
    6 Mark Nolan               52 ABQ NM              1:12:23   17:42  5:54    0:54   43:56  17.0    1:51    8:02           316 
    7 Mike Watkins             53 ALB NM              1:16:23   26:54  8:58    1:34   37:17  20.0    2:14    8:26           112 
    8 Joe Sadowski             52 ABQ NM              1:20:09   25:11  8:24    3:29   38:50  19.2    2:51    9:50           330 
    9 Jim Smith                50 ABQ NM              1:21:06   28:11  9:24    2:09   42:08  17.7    2:02    6:37           307 
   10 Douglas Baker            54 Albuquerque NM      1:21:59   24:15  8:05    2:03   42:21  17.6    2:19   11:03           333 
   11 dan weaks                54 albuquerque NM      1:22:26   29:37  9:53    1:58   39:20  19.0    1:51    9:41           338 
   12 Steven Des George        54 Santa Fe NM         1:23:45   25:39  8:33    1:55   43:45  17.0    2:37    9:52           335 
   13 Richard Jaramillo        54 ABQ NM              1:24:10   25:23  8:28    1:53   43:49  17.0    2:04   11:04           336 
   14 Jim Childers             53 La Luz NM           1:25:22   29:03  9:41    1:14   42:46  17.4    1:53   10:28           334 
   15 Jerry Moya               50 Los Lunas NM        1:25:32   24:49  8:17    1:24   44:57  16.6    1:48   12:35           304 

 FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Terry J. Latham          51 ABQ NM              1:08:12   22:12  7:24    1:13   36:29  20.4    1:32    6:48           315 
    2 judith amer              52 Santa Fe NM         1:10:34   23:55  7:59    1:20   35:39  20.9    1:35    8:06           319 
    3 Barbara Rivers           53 ABQ NM              1:17:59   25:25  8:29    1:19   39:01  19.1    1:39   10:36           322 
    4 Darcene M Koch           50 ABQ NM              1:20:27   26:24  8:48    1:44   41:23  18.0    2:35    8:21           297 
    5 Amy Ecclesine            51 Santa Fe NM         1:21:22   26:34  8:52    1:16   42:04  17.7    2:05    9:25           314 
    6 Patti Marconnett         50 ABQ NM              1:23:25   23:59  8:00    1:51   44:04  16.9    2:34   10:59           298 
    7 Mary Manchester          52 Albuquerque, NM     1:26:12   24:58  8:20    1:01   47:49  15.6    1:23   11:03           320 
    8 Debi Wess                52 ALbuquerque NM      1:27:10   31:01 10:21    1:16   44:14  16.9    1:43    8:58           324 
    9 Ann Stevenson            52 Albuquerque NM      1:31:49   25:20  8:27    1:17   52:09  14.3    2:51   10:14           323 
   10 Barbara Riedl            54 Rio Rancho NM       1:33:29   28:57  9:39    2:03   50:41  14.7    2:10    9:40           332 
   11 Diane T. Castillo        51 ABQ NM              1:47:29   28:42  9:34    1:32 1:01:47  12.1    2:35   12:56           311 

 MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Ted Freedman             57 Santa Fe NM         1:04:55   19:44  6:35    0:55   35:29  21.0    1:20    7:28           355 
    2 Thom Turbett             55 Albuquerque NM      1:07:03   23:23  7:48    1:22   33:28  22.3    1:34    7:18           344 
    3 Miguel Sanchez           57 ABQ NM              1:08:05   21:19  7:07    1:10   36:48  20.3    1:39    7:10           386 
    4 L.W. Goddard             58 Los Alamos NM       1:12:30   22:19  7:27    1:01   40:04  18.6    1:42    7:26           356 
    5 Wolfgang Dworzak         57 Los Alamos NM       1:14:10   24:11  8:04    1:44   36:36  20.4    1:54    9:48           354 
    6 Lawrence Kay             58 Albuquerque NM      1:14:36   23:28  7:50    1:44   38:04  19.6    1:49    9:34           360 
    7 Paul Graham              56 Los Alamos NM       1:15:22   23:15  7:45    1:32   37:00  20.2    1:55    9:41    2:00   349 
    8 Robert Grebe             56 Albuq. NM           1:17:26   26:52  8:58    1:38   38:14  19.5    1:53    8:52           350 
    9 William Wiley            57 ABQ NM              1:18:42   24:27  8:09    1:42   40:10  18.6    2:12   10:13           365 
   10 Robert Wilson            55 ABQ NM              1:23:14   26:51  8:57    2:12   44:41  16.7    2:07    7:24           345 
   11 Rob Dickson              55 Albuquerque NM      1:25:24   30:56 10:19    1:36   43:42  17.1    1:49    7:22           343 
   12 Hartley Wess             59 Albuquerque NM      1:33:35   28:40  9:34    2:02   47:02  15.9    2:34   13:20           364 
   13 John Hocker              57 Grants NM           1:35:15   24:38  8:13    2:07   47:24  15.7    2:56   18:11           357 
   14 David Harris             59 Albuquerque NM      1:48:52   29:36  9:52    3:53   50:45  14.7    5:10   19:30           369 
   15 Curt Miller              55 ABQ NM              2:16:47   57:32 19:11    2:36 1:00:03  12.4    4:02   12:36           337 

 FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Carol Davenport          55 Santa Fe NM         1:15:29   23:02  7:41    1:29   39:48  18.7    1:31    9:41           341 
    2 Colleen Burns            57 McIntosh NM         1:16:17   21:03  7:01    1:32   44:17  16.8    1:39    7:48           388 
    3 Kathy Foucar             56 ABQ NM              1:17:52   21:16  7:06    1:34   40:06  18.6    1:49   13:08           346 
    4 Jan Sramek               57 Socorro NM          1:29:03   29:11  9:44    1:11   43:56  17.0    1:55   12:52           352 
    5 shelley romero           56 albuquerque NM      1:29:36   27:48  9:16    2:18   46:41  16.0    2:11   10:40           348 
    6 Gail Aycock              59 Santa Fe NM         1:39:24   34:41 11:34    2:09   46:06  16.2    2:17   14:12           362 
    7 Nancy Thomas             57 Rio Rancho NM       1:40:46   29:41  9:54    1:49   49:27  15.1    4:10   15:40           353 
    8 Ruth Chow                55 ABQ NM              1:44:37   30:42 10:14    1:49   54:56  13.6    3:43   13:29           340 
    9 Carol Aknight            59 Corrales NM         1:46:53   32:21 10:47    2:08   57:07  13.1    2:33   12:45           358 
   10 Kris Fullmer             57 ABQ NM              1:56:21   37:35 12:32    2:42   52:40  14.2    4:01   19:25           347 

 MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                    Age City/state          Total   Run     Pace  T1      Bike    Mph   T2      Swim    Penalty No.   
===== ======================= === =================== ======= ======= ===== ======= ======= ===== ======= ======= ======= ===== 
    1 Roger Wrolstad           60 ABQ NM              1:07:10   22:20  7:27    1:03   34:20  21.7    1:29    8:00           368 
    2 Art Gardenswartz         64 ABQ NM              1:10:13   21:42  7:14    1:11   35:44  20.9    1:46    9:52           374 
    3 Barry Field              61 Albuquerque NM      1:11:39   22:42  7:34    1:07   37:04  20.1    1:44    9:04           370 
    4 Kent W. Blair            63 ABQ NM              1:12:04   19:00  6:20    1:08   38:44  19.3    1:57   11:17           372 
    5 Elliot Fouchar           60 ABQ NM              1:17:42   21:59  7:20    2:04   41:20  18.0    2:13   10:07           367 

 FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1 Carole Cook              62 El Paso TX          1:33:27   29:30  9:50    1:28   48:15  15.5    2:19   11:57           371 
    2 KARIN ROTH               60 Santa Fe NM         1:35:09   33:16 11:06    1:28   47:34  15.7    2:04   10:49           366 

 MALE AGE GROUP:  65 - 69
    1 Kenneth O'Connor         68 Grants NM           1:16:20   25:25  8:29    1:15   37:32  19.9    1:45   10:25           375 
    2 Richard Park             69 El Paso TX          1:17:57   25:50  8:37    1:24   39:38  18.8    2:08    8:59           379 
    3 Gerald Morey             69 Montrose CO         1:24:18   25:56  8:39    1:42   40:35  18.4    2:52   13:14           280 
    4 William de Palo          65 ABQ NM              1:29:41   27:46  9:16    1:55   44:32  16.7    3:27   12:03           373 
    5 Max Light                68 ABQ NM              1:47:42   32:26 10:49    2:15 1:00:16  12.4    2:55    9:52           376 

The contents of this website belong exclusively to CCR Timing.
You may link to any page on this site, but please don't steal our stuff! 
Copyright  2002-2010 CCR Timing. All rights reserved.
This page was last edited on: 04/19/2010 11:19 PM