Cochiti Lake Triathlon

Awards Age Groups Females Males Teams
If you have any questions about the timing or results,
please contact Sid@CCRTiming.com

MyLaps

    Awards    

                                                      OVERALL WINNERS
Place Name                         City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Christopher Tommila     M29 Albuquerque NM      2:07:25.3    20:55.8    1:02.1  1:01:23.7    0:52.3    43:11.5            18 

Place Name                         City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Summer Deal             F26                     2:15:30.6    22:37.7    0:51.3  1:07:07.1    0:48.6    44:06.0            23 



 AGE GROUP WINNERS MALE AGE GROUP: 15 - 17 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== MALE AGE GROUP: 15 - 17 1 Brighton Heiner 15 3:52:48.6 26:45.6 1:11.4 1:51:29.2 2:26.2 1:30:56.2 50 FEMALE AGE GROUP: 15 - 17 MALE AGE GROUP: 18 - 19 FEMALE AGE GROUP: 18 - 19 MALE AGE GROUP: 20 - 24 1 Spencer Jordan 21 Albuquerque NM 2:38:30.1 21:47.4 0:29.4 1:08:43.3 1:46.4 1:05:43.7 27 FEMALE AGE GROUP: 20 - 24 1 Elisa Woody 24 Albuquerque NM 2:24:22.7 24:32.2 1:14.5 1:06:16.3 1:42.6 50:37.1 9 MALE AGE GROUP: 25 - 29 1 Dylan Ludwick 26 Durango CO 2:28:30.1 19:08.3 2:15.9 1:13:00.2 1:41.0 52:24.8 36 2 John Bodeau 26 Titusville FL 2:32:06.1 24:35.0 0:55.2 1:13:57.3 0:44.3 51:54.5 49 3 Grabriel Ortiz 28 2:40:07.7 28:37.1 1:16.4 1:16:34.5 0:54.8 52:44.9 57 FEMALE AGE GROUP: 25 - 29 1 Jocelyn Medina 28 3:12:29.3 28:49.3 1:45.5 1:40:55.9 0:26.2 1:00:32.6 54 2 Sabrina Somarribas 29 Albuquerque NM 3:14:14.0 38:23.7 1:37.1 1:33:12.3 1:34.1 59:26.9 51 MALE AGE GROUP: 30 - 34 1 Elias Salazar 30 Los Lunas NM 2:17:34.4 24:48.1 0:49.7 1:06:14.6 0:39.5 45:02.6 47 2 Eric Ytuarte 33 Santa Fe NM 3:03:44.0 26:38.4 2:52.4 1:21:44.9 1:35.7 1:10:52.7 16 3 Richard Meyerholz 34 Gulf Breeze FL 3:17:20.0 35:43.6 1:14.5 1:24:20.7 1:21.5 1:14:39.8 12 FEMALE AGE GROUP: 30 - 34 1 Elizabeth Bustos 30 Albuquerque NM 2:52:21.5 25:28.5 2:51.7 1:29:25.9 1:56.6 52:38.9 37 2 Katherine Bassiri 31 Albuquerque NM 4:25:24.5 34:03.3 3:27.7 2:03:42.1 1:49.6 1:42:21.9 35 MALE AGE GROUP: 35 - 39 1 Dustin Silhan 36 Amarillo TX 2:31:01.9 25:49.7 1:08.5 1:10:31.5 0:59.8 52:32.6 5 2 John Lytle 39 Corrales NM 2:36:12.0 25:59.5 1:42.5 1:13:13.7 1:04.2 54:12.2 65 3 Gary Klein 38 Fort Bliss TX 2:36:38.2 29:52.0 2:24.2 1:17:32.9 1:07.9 45:41.2 40 FEMALE AGE GROUP: 35 - 39 1 Teresa Ulrich 38 Anchorage AK 2:28:17.5 21:37.0 0:42.4 1:10:38.9 0:45.0 54:34.3 29 2 Erin Pettyjohn 39 Albuquerque NM 2:48:12.4 31:17.8 1:25.5 1:27:06.9 1:11.2 47:11.1 17 3 Emily Arzate 35 Albuquerque NM 2:51:15.4 27:00.7 1:54.6 1:28:05.6 0:53.1 53:21.4 6 MALE AGE GROUP: 40 - 44 1 Sean Krispinsky 41 Santa Fe NM 2:27:31.2 27:42.8 2:24.2 1:07:35.0 1:10.1 48:39.2 11 2 Brantley Lutz 44 Albuquerque NM 2:30:17.2 30:05.1 2:42.9 1:19:06.3 1:30.7 36:52.3 41 3 John Collins 44 Santa Fe NM 2:53:20.3 24:48.4 1:35.1 1:28:27.4 0:44.4 57:45.1 62 FEMALE AGE GROUP: 40 - 44 1 Jessica Rice 40 Rio Rancho NM 2:40:29.1 23:29.6 1:23.0 1:22:02.9 0:36.9 52:56.8 58 2 Kat Stopani 40 El Paso TX 4:50:41.5 40:14.1 3:07.1 2:12:30.8 1:24.4 1:53:25.2 46 MALE AGE GROUP: 45 - 49 1 Robert Browning 49 Albuquerque NM 2:30:22.8 22:21.0 1:36.8 1:09:28.0 1:02.1 55:55.0 53 2 Jay Jarden 46 Las Cruces NM 2:53:00.6 30:52.3 1:21.9 1:18:04.6 2:04.9 1:00:36.9 32 3 Tony Cortinas 48 El Paso TX 3:17:31.6 31:43.0 2:21.4 1:23:51.9 1:23.5 1:18:12.0 24 FEMALE AGE GROUP: 45 - 49 MALE AGE GROUP: 50 - 54 1 Gerd Pfister 51 El Paso TX 2:28:58.9 30:34.9 1:58.8 1:08:07.0 1:50.9 46:27.4 22 2 Matthew Connelly 50 Albuquerque NM 3:05:24.0 25:04.7 3:20.1 1:21:16.6 1:31.7 1:14:11.0 30 3 Press Bryan 51 Albuquerque NM 3:22:50.7 35:21.5 2:05.4 1:30:53.3 1:22.4 1:13:08.2 33 FEMALE AGE GROUP: 50 - 54 1 Susan Dallam 52 Colorado Springs CO 2:53:22.0 25:56.8 2:17.1 1:25:13.0 1:46.4 58:08.8 48 2 Lyndi Spears 51 Albuquerque NM 3:25:06.8 29:39.0 2:16.5 1:37:23.6 1:21.3 1:14:26.4 7 3 Anne Portman 54 Albuquerque NM 3:39:12.5 35:57.7 2:11.8 1:50:42.3 2:45.8 1:07:35.0 55 MALE AGE GROUP: 55 - 59 1 Roger Senn 55 Albuquerque NM 2:41:08.9 20:09.7 1:04.1 1:14:56.2 1:06.3 1:03:52.8 21 2 Tim Harris 57 Cedar Crest NM 2:46:24.7 29:46.6 2:17.2 1:18:39.6 1:53.4 53:47.9 13 3 Max Baca 55 Las Vegas NM 3:52:37.0 41:29.5 1:36.0 1:36:26.0 2:26.1 1:30:39.6 20 FEMALE AGE GROUP: 55 - 59 1 Laura Niel 55 Albuquerque NM 2:41:29.4 27:49.9 0:57.1 1:19:26.2 1:46.8 51:29.5 15 2 Gretchen McElroy 55 El Paso TX 2:44:15.0 25:40.7 1:09.7 1:22:47.7 0:56.2 53:40.7 39 MALE AGE GROUP: 60 - 64 1 Ronald Haven 62 St Michaels AZ 3:29:28.4 37:20.2 1:35.7 1:43:02.2 1:20.6 1:06:09.8 63 FEMALE AGE GROUP: 60 - 64 MALE AGE GROUP: 65 - 69 1 John Neale 68 Farmington NM 3:22:53.8 26:15.3 3:52.3 1:31:15.7 1:24.6 1:20:05.9 42

    Age Groups  

                                                  OFFICIAL AGE GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  15 - 17
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Brighton Heiner          15                     3:52:48.6    26:45.6    1:11.4  1:51:29.2    2:26.2  1:30:56.2            50 

FEMALE AGE GROUP:  15 - 17
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  18 - 19
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  18 - 19
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Spencer Jordan           21 Albuquerque NM      2:38:30.1    21:47.4    0:29.4  1:08:43.3    1:46.4  1:05:43.7            27 

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Elisa Woody              24 Albuquerque NM      2:24:22.7    24:32.2    1:14.5  1:06:16.3    1:42.6    50:37.1             9 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Christopher Tommila      29 Albuquerque NM      2:07:25.3    20:55.8    1:02.1  1:01:23.7    0:52.3    43:11.5            18 
    2 Dylan Ludwick            26 Durango CO          2:28:30.1    19:08.3    2:15.9  1:13:00.2    1:41.0    52:24.8            36 
    3 John Bodeau              26 Titusville FL       2:32:06.1    24:35.0    0:55.2  1:13:57.3    0:44.3    51:54.5            49 
    4 Grabriel Ortiz           28                     2:40:07.7    28:37.1    1:16.4  1:16:34.5    0:54.8    52:44.9            57 
    5 Justin Gomez             29 Rio Rancho NM       4:04:29.8    37:59.0    3:15.0  1:59:15.9    1:20.9  1:22:39.0            31 

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Summer Deal              26                     2:15:30.6    22:37.7    0:51.3  1:07:07.1    0:48.6    44:06.0            23 
    2 Jocelyn Medina           28                     3:12:29.3    28:49.3    1:45.5  1:40:55.9    0:26.2  1:00:32.6            54 
    3 Sabrina Somarribas       29 Albuquerque NM      3:14:14.0    38:23.7    1:37.1  1:33:12.3    1:34.1    59:26.9            51 


MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Elias Salazar            30 Los Lunas NM        2:17:34.4    24:48.1    0:49.7  1:06:14.6    0:39.5    45:02.6            47 
    2 Eric Ytuarte             33 Santa Fe NM         3:03:44.0    26:38.4    2:52.4  1:21:44.9    1:35.7  1:10:52.7            16 
    3 Richard Meyerholz        34 Gulf Breeze FL      3:17:20.0    35:43.6    1:14.5  1:24:20.7    1:21.5  1:14:39.8            12 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Elizabeth Bustos         30 Albuquerque NM      2:52:21.5    25:28.5    2:51.7  1:29:25.9    1:56.6    52:38.9            37 
    2 Katherine Bassiri        31 Albuquerque NM      4:25:24.5    34:03.3    3:27.7  2:03:42.1    1:49.6  1:42:21.9            35 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Dustin Silhan            36 Amarillo TX         2:31:01.9    25:49.7    1:08.5  1:10:31.5    0:59.8    52:32.6             5 
    2 John Lytle               39 Corrales NM         2:36:12.0    25:59.5    1:42.5  1:13:13.7    1:04.2    54:12.2            65 
    3 Gary Klein               38 Fort Bliss TX       2:36:38.2    29:52.0    2:24.2  1:17:32.9    1:07.9    45:41.2            40 
    4 Vicor Tenorio            36 Santo Domingo NM    4:40:05.2    37:46.0    3:55.5  1:59:05.4    1:52.4  1:57:26.1             8 

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Teresa Ulrich            38 Anchorage AK        2:28:17.5    21:37.0    0:42.4  1:10:38.9    0:45.0    54:34.3            29 
    2 Erin Pettyjohn           39 Albuquerque NM      2:48:12.4    31:17.8    1:25.5  1:27:06.9    1:11.2    47:11.1            17 
    3 Emily Arzate             35 Albuquerque NM      2:51:15.4    27:00.7    1:54.6  1:28:05.6    0:53.1    53:21.4             6 
    4 Ellen Beebe              35                     3:07:05.6    33:44.5    1:31.4  1:24:32.2    1:45.0  1:05:32.6             4 
    5 Nixo Lanning             36 Albuquerque NM      3:15:03.3    25:54.8    1:32.8  1:27:38.3    1:03.1  1:18:54.4            38 


MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Sean Krispinsky          41 Santa Fe NM         2:27:31.2    27:42.8    2:24.2  1:07:35.0    1:10.1    48:39.2            11 
    2 Brantley Lutz            44 Albuquerque NM      2:30:17.2    30:05.1    2:42.9  1:19:06.3    1:30.7    36:52.3            41 
    3 John Collins             44 Santa Fe NM         2:53:20.3    24:48.4    1:35.1  1:28:27.4    0:44.4    57:45.1            62 
    4 Sagi Granot              42 Albuqurrque NM      3:21:01.5    32:31.9    1:57.8  1:29:00.7    0:58.6  1:16:32.6            19 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Jessica Rice             40 Rio Rancho NM       2:40:29.1    23:29.6    1:23.0  1:22:02.9    0:36.9    52:56.8            58 
    2 Kat Stopani              40 El Paso TX          4:50:41.5    40:14.1    3:07.1  2:12:30.8    1:24.4  1:53:25.2            46 

MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Robert Browning          49 Albuquerque NM      2:30:22.8    22:21.0    1:36.8  1:09:28.0    1:02.1    55:55.0            53 
    2 Jay Jarden               46 Las Cruces NM       2:53:00.6    30:52.3    1:21.9  1:18:04.6    2:04.9  1:00:36.9            32 
    3 Tony Cortinas            48 El Paso TX          3:17:31.6    31:43.0    2:21.4  1:23:51.9    1:23.5  1:18:12.0            24 
    4 Mark Angel               46 Santa Fe NM         3:34:33.6    26:32.0    4:12.3  1:37:46.2    1:55.5  1:24:07.8            34 

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Gerd Pfister             51 El Paso TX          2:28:58.9    30:34.9    1:58.8  1:08:07.0    1:50.9    46:27.4            22 
    2 Matthew Connelly         50 Albuquerque NM      3:05:24.0    25:04.7    3:20.1  1:21:16.6    1:31.7  1:14:11.0            30 
    3 Press Bryan              51 Albuquerque NM      3:22:50.7    35:21.5    2:05.4  1:30:53.3    1:22.4  1:13:08.2            33 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Susan Dallam             52 Colorado Springs CO 2:53:22.0    25:56.8    2:17.1  1:25:13.0    1:46.4    58:08.8            48 
    2 Lyndi Spears             51 Albuquerque NM      3:25:06.8    29:39.0    2:16.5  1:37:23.6    1:21.3  1:14:26.4             7 
    3 Anne Portman             54 Albuquerque NM      3:39:12.5    35:57.7    2:11.8  1:50:42.3    2:45.8  1:07:35.0            55 

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Roger Senn               55 Albuquerque NM      2:41:08.9    20:09.7    1:04.1  1:14:56.2    1:06.3  1:03:52.8            21 
    2 Tim Harris               57 Cedar Crest NM      2:46:24.7    29:46.6    2:17.2  1:18:39.6    1:53.4    53:47.9            13 
    3 Max Baca                 55 Las Vegas NM        3:52:37.0    41:29.5    1:36.0  1:36:26.0    2:26.1  1:30:39.6            20 
    4 Joseph McSweeney         56 Rio Rancho NM       4:21:46.2    35:10.8    7:19.3  2:03:26.4    5:03.0  1:30:46.8            44 

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Laura Niel               55 Albuquerque NM      2:41:29.4    27:49.9    0:57.1  1:19:26.2    1:46.8    51:29.5            15 
    2 Gretchen McElroy         55 El Paso TX          2:44:15.0    25:40.7    1:09.7  1:22:47.7    0:56.2    53:40.7            39 

MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 Ronald Haven             62 St Michaels AZ      3:29:28.4    37:20.2    1:35.7  1:43:02.2    1:20.6  1:06:09.8            63 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 


MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        Penalty No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 
    1 John Neale               68 Farmington NM       3:22:53.8    26:15.3    3:52.3  1:31:15.7    1:24.6  1:20:05.9            42 


    Females  

                                                  OVERALL RESULTS - WOMEN

Place Cat Name City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No. ===== === ======================= =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 1 AG Summer Deal 2:15:30.6 22:37.7 0:51.3 1:07:07.1 0:48.6 44:06.0 23 2 AG Elisa Woody Albuquerque NM 2:24:22.7 24:32.2 1:14.5 1:06:16.3 1:42.6 50:37.1 9 3 AG Teresa Ulrich Anchorage AK 2:28:17.5 21:37.0 0:42.4 1:10:38.9 0:45.0 54:34.3 29 4 AG Jessica Rice Rio Rancho NM 2:40:29.1 23:29.6 1:23.0 1:22:02.9 0:36.9 52:56.8 58 5 AG Laura Niel Albuquerque NM 2:41:29.4 27:49.9 0:57.1 1:19:26.2 1:46.8 51:29.5 15 6 AG Gretchen McElroy El Paso TX 2:44:15.0 25:40.7 1:09.7 1:22:47.7 0:56.2 53:40.7 39 7 AG Erin Pettyjohn Albuquerque NM 2:48:12.4 31:17.8 1:25.5 1:27:06.9 1:11.2 47:11.1 17 8 AG Emily Arzate Albuquerque NM 2:51:15.4 27:00.7 1:54.6 1:28:05.6 0:53.1 53:21.4 6 9 AG Elizabeth Bustos Albuquerque NM 2:52:21.5 25:28.5 2:51.7 1:29:25.9 1:56.6 52:38.9 37 10 AG Susan Dallam Colorado Springs CO 2:53:22.0 25:56.8 2:17.1 1:25:13.0 1:46.4 58:08.8 48 11 AG Ellen Beebe 3:07:05.6 33:44.5 1:31.4 1:24:32.2 1:45.0 1:05:32.6 4 12 AG Jocelyn Medina 3:12:29.3 28:49.3 1:45.5 1:40:55.9 0:26.2 1:00:32.6 54 13 AG Sabrina Somarribas Albuquerque NM 3:14:14.0 38:23.7 1:37.1 1:33:12.3 1:34.1 59:26.9 51 14 AG Nixo Lanning Albuquerque NM 3:15:03.3 25:54.8 1:32.8 1:27:38.3 1:03.1 1:18:54.4 38 15 AG Lyndi Spears Albuquerque NM 3:25:06.8 29:39.0 2:16.5 1:37:23.6 1:21.3 1:14:26.4 7 16 AG Anne Portman Albuquerque NM 3:39:12.5 35:57.7 2:11.8 1:50:42.3 2:45.8 1:07:35.0 55 17 AG Katherine Bassiri Albuquerque NM 4:25:24.5 34:03.3 3:27.7 2:03:42.1 1:49.6 1:42:21.9 35 18 AG Kat Stopani El Paso TX 4:50:41.5 40:14.1 3:07.1 2:12:30.8 1:24.4 1:53:25.2 46

    Males  

                                                   OVERALL RESULTS - MEN

Place Cat Name City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No. ===== === ======================= =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 1 PR Christopher Tommila Albuquerque NM 2:07:25.3 20:55.8 1:02.1 1:01:23.7 0:52.3 43:11.5 18 2 AG Elias Salazar Los Lunas NM 2:17:34.4 24:48.1 0:49.7 1:06:14.6 0:39.5 45:02.6 47 3 AG Sean Krispinsky Santa Fe NM 2:27:31.2 27:42.8 2:24.2 1:07:35.0 1:10.1 48:39.2 11 4 AG Dylan Ludwick Durango CO 2:28:30.1 19:08.3 2:15.9 1:13:00.2 1:41.0 52:24.8 36 5 AG Gerd Pfister El Paso TX 2:28:58.9 30:34.9 1:58.8 1:08:07.0 1:50.9 46:27.4 22 6 AG Brantley Lutz Albuquerque NM 2:30:17.2 30:05.1 2:42.9 1:19:06.3 1:30.7 36:52.3 41 7 AG Robert Browning Albuquerque NM 2:30:22.8 22:21.0 1:36.8 1:09:28.0 1:02.1 55:55.0 53 8 AG Dustin Silhan Amarillo TX 2:31:01.9 25:49.7 1:08.5 1:10:31.5 0:59.8 52:32.6 5 9 AG John Bodeau Titusville FL 2:32:06.1 24:35.0 0:55.2 1:13:57.3 0:44.3 51:54.5 49 10 AG John Lytle Corrales NM 2:36:12.0 25:59.5 1:42.5 1:13:13.7 1:04.2 54:12.2 65 11 AG Gary Klein Fort Bliss TX 2:36:38.2 29:52.0 2:24.2 1:17:32.9 1:07.9 45:41.2 40 12 AG Spencer Jordan Albuquerque NM 2:38:30.1 21:47.4 0:29.4 1:08:43.3 1:46.4 1:05:43.7 27 13 AG Grabriel Ortiz 2:40:07.7 28:37.1 1:16.4 1:16:34.5 0:54.8 52:44.9 57 14 AG Roger Senn Albuquerque NM 2:41:08.9 20:09.7 1:04.1 1:14:56.2 1:06.3 1:03:52.8 21 15 AG Tim Harris Cedar Crest NM 2:46:24.7 29:46.6 2:17.2 1:18:39.6 1:53.4 53:47.9 13 16 AG Jay Jarden Las Cruces NM 2:53:00.6 30:52.3 1:21.9 1:18:04.6 2:04.9 1:00:36.9 32 17 AG John Collins Santa Fe NM 2:53:20.3 24:48.4 1:35.1 1:28:27.4 0:44.4 57:45.1 62 18 AG Eric Ytuarte Santa Fe NM 3:03:44.0 26:38.4 2:52.4 1:21:44.9 1:35.7 1:10:52.7 16 19 AG Matthew Connelly Albuquerque NM 3:05:24.0 25:04.7 3:20.1 1:21:16.6 1:31.7 1:14:11.0 30 20 AG Richard Meyerholz Gulf Breeze FL 3:17:20.0 35:43.6 1:14.5 1:24:20.7 1:21.5 1:14:39.8 12 21 AG Tony Cortinas El Paso TX 3:17:31.6 31:43.0 2:21.4 1:23:51.9 1:23.5 1:18:12.0 24 22 AG Sagi Granot Albuqurrque NM 3:21:01.5 32:31.9 1:57.8 1:29:00.7 0:58.6 1:16:32.6 19 23 AG Press Bryan Albuquerque NM 3:22:50.7 35:21.5 2:05.4 1:30:53.3 1:22.4 1:13:08.2 33 24 AG John Neale Farmington NM 3:22:53.8 26:15.3 3:52.3 1:31:15.7 1:24.6 1:20:05.9 42 25 AG Ronald Haven St Michaels AZ 3:29:28.4 37:20.2 1:35.7 1:43:02.2 1:20.6 1:06:09.8 63 26 AG Mark Angel Santa Fe NM 3:34:33.6 26:32.0 4:12.3 1:37:46.2 1:55.5 1:24:07.8 34 27 AG Max Baca Las Vegas NM 3:52:37.0 41:29.5 1:36.0 1:36:26.0 2:26.1 1:30:39.6 20 28 AG Brighton Heiner 3:52:48.6 26:45.6 1:11.4 1:51:29.2 2:26.2 1:30:56.2 50 29 AG Justin Gomez Rio Rancho NM 4:04:29.8 37:59.0 3:15.0 1:59:15.9 1:20.9 1:22:39.0 31 30 AG Joseph McSweeney Rio Rancho NM 4:21:46.2 35:10.8 7:19.3 2:03:26.4 5:03.0 1:30:46.8 44 31 AG Vicor Tenorio Santo Domingo NM 4:40:05.2 37:46.0 3:55.5 1:59:05.4 1:52.4 1:57:26.1 8

    Teams    

          NONE