January 21, 2017 JL SorensonHerriman, Utah

MyLaps

          

ChronoTrack

ADULTS
Awards Females Males Age Groups
KIDS
Awards Girls Boys Age Groups
IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS,CONTACT SID@CCRTiming.com

   Adult Awards   

                                                                OVERALL MALES
Place Name                       Div   City/state          Total   Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Neil Galvez                M3034 Midvale UT            33:40    3:48    0:30   14:54    0:21   14:10 1006  
    2 David Simpson              M3539 Herriman UT           36:29    4:41    1:08   15:28    0:32   14:42 1015  
    3 Chad Simmons               M4549 Herriman UT           37:51    4:38    1:07   15:39    0:21   16:09 1036  

                                                              OVERALL FEMALES

    1 Allyson Hopson             F1518 Salt Lake City UT     35:58    3:55    1:19   19:37    0:27   10:42 1005  
    2 Heather Hinckley           F3539 Bluffdale UT          40:42    4:33    1:15   17:59    0:24   16:33 1001  
    3 Kira Anderson              F3539 Herriman UT           41:56    5:03    1:30   16:53    0:33   17:59 1008  

                                             A G E   G R O U P   W I N N E R S

MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 14

MALE AGE GROUP:  15 - 18

FEMALE AGE GROUP:  15 - 18

MALE AGE GROUP:  19 - 24

FEMALE AGE GROUP:  19 - 24

MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Devan Radle                M2529 Ogden UT                37:57    6:43    1:39   13:30    0:45   15:22 1038  

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Marcie Weiszbrod           F2529 Herriman UT             44:56    5:23    1:04   18:42    0:26   19:23 1025  
    2 Shelli Simpson             F2529 Herriman UT             49:59    6:47    1:26   20:11    0:44   20:53 1032  

MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Carsten Weldon             M3034 West Jordan UT          39:16    5:37    0:55   18:21    0:25   14:00 1011  
    2 Zach Shore                 M3034 Herriman UT             39:45    5:25    1:00   16:55    0:30   15:57 1029  
    3 Steve Pruitt               M3034 Herriman UT             43:34    6:54    2:18   18:12    0:26   15:45 1041  

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Jeff Brooks                M3539 Herriman UT             42:57    5:09    2:20   15:36    0:50   19:04 1013  
    2 Jackson Isiko              M3539 Herriman UT             46:15    6:05    2:33   18:56    0:28   18:15 1022  
    3 Scott Cowan                M3539 Herriman UT             55:35    7:49    3:23   21:13    0:35   22:36 1042  

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Kelli Hansen               F3539 Herriman UT             42:59    3:51    1:20   15:40    0:27   21:43 1004  
    2 Jessica Brooks             F3539 Herriman UT             52:56    5:03    1:56   16:44    1:14   28:01 1014  

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Chris Raemer               M4044 Herriman UT             39:38    3:26    1:23   16:26    0:36   17:48 1002  
    2 Jared Katz                 M4044 Herriman UT             40:48    6:44    2:47   17:12    0:31   13:37 1035  
    3 Jason Woods                M4044 South Jordan UT         41:46    4:47    1:28   15:36    0:36   19:22 1021  

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Andrea Ming                F4044 South Jordan UT         42:54    5:34    1:34   20:56    0:24   14:27 1010  
    2 Harmonie Wheeler           F4044 Herriman UT             45:53    6:10    3:10   17:06    1:07   18:23 1027  

MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Will Howe                  M4549 Sandy UT                39:54    3:37    0:42   17:56    0:31   17:10 1003  
    2 Brian Baxter               M4549 Draper UT               47:09    7:02    1:30   18:45    0:34   19:20 1040  

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Marni Schmitke             F4549 Herriman UT             50:15    6:36    2:12   20:13    0:45   20:32 1026  

MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Juergen Korbanka           M5054 Herriman UT             39:51    4:26    1:46   17:10    0:32   15:59 1017  
    2 Brian Boyd                 M5054 Herriman UT             40:14    4:57    0:54   15:03    0:26   18:57 1016  
    3 Mark Walter                M5054 Sandy UT                47:32    5:34    1:52   17:27    0:37   22:04 1030  

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54

MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Ken Shirley                M5559 Lehi UT                 52:34    7:46    2:32   16:00    0:42   25:36 1024  
    2 Scott Gardner              M5559 West Jordan UT          54:28    5:53    2:28   19:41    0:29   25:59 1019  

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1 Julie Gardner              F5559 West Jordan UT          50:02    6:03    2:05   17:20    0:33   24:03 1018  

MALE AGE GROUP:  60 - 64

FEMALE AGE GROUP:  60 - 64

MALE AGE GROUP:  65 - 98

FEMALE AGE GROUP:  65 - 98


   Adult Females   

                                                       RESULTS - WOMEN
Place Name                       City/state          Div   Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2     Run  Bib#     
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Allyson Hopson             Salt Lake City UT   F1518     35:58    3:55    1:19   19:37    0:27   10:42 1005  
    2 Heather Hinckley           Bluffdale UT        F3539     40:42    4:33    1:15   17:59    0:24   16:33 1001  
    3 Kira Anderson              Herriman UT         F3539     41:56    5:03    1:30   16:53    0:33   17:59 1008  
    4 Andrea Ming                South Jordan UT     F4044     42:54    5:34    1:34   20:56    0:24   14:27 1010  
    5 Kelli Hansen               Herriman UT         F3539     42:59    3:51    1:20   15:40    0:27   21:43 1004  
    6 Marcie Weiszbrod           Herriman UT         F2529     44:56    5:23    1:04   18:42    0:26   19:23 1025  
    7 Harmonie Wheeler           Herriman UT         F4044     45:53    6:10    3:10   17:06    1:07   18:23 1027  
    8 Shelli Simpson             Herriman UT         F2529     49:59    6:47    1:26   20:11    0:44   20:53 1032  
    9 Julie Gardner              West Jordan UT      F5559     50:02    6:03    2:05   17:20    0:33   24:03 1018  
   10 Marni Schmitke             Herriman UT         F4549     50:15    6:36    2:12   20:13    0:45   20:32 1026  
   11 Jessica Brooks             Herriman UT         F3539     52:56    5:03    1:56   16:44    1:14   28:01 1014  


   Adult Males   


Place Name                       City/state          Div   Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2     Run  Bib#     
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Neil Galvez                Midvale UT          M3034     33:40    3:48    0:30   14:54    0:21   14:10 1006  
    2 David Simpson              Herriman UT         M3539     36:29    4:41    1:08   15:28    0:32   14:42 1015  
    3 Chad Simmons               Herriman UT         M4549     37:51    4:38    1:07   15:39    0:21   16:09 1036  
    4 Devan Radle                Ogden UT            M2529     37:57    6:43    1:39   13:30    0:45   15:22 1038  
    5 Carsten Weldon             West Jordan UT      M3034     39:16    5:37    0:55   18:21    0:25   14:00 1011  
    6 Chris Raemer               Herriman UT         M4044     39:38    3:26    1:23   16:26    0:36   17:48 1002  
    7 Zach Shore                 Herriman UT         M3034     39:45    5:25    1:00   16:55    0:30   15:57 1029  
    8 Juergen Korbanka           Herriman UT         M5054     39:51    4:26    1:46   17:10    0:32   15:59 1017  
    9 Will Howe                  Sandy UT            M4549     39:54    3:37    0:42   17:56    0:31   17:10 1003  
   10 Brian Boyd                 Herriman UT         M5054     40:14    4:57    0:54   15:03    0:26   18:57 1016  
   11 Jared Katz                 Herriman UT         M4044     40:48    6:44    2:47   17:12    0:31   13:37 1035  
   12 Jason Woods                South Jordan UT     M4044     41:46    4:47    1:28   15:36    0:36   19:22 1021  
   13 Jeff Brooks                Herriman UT         M3539     42:57    5:09    2:20   15:36    0:50   19:04 1013  
   14 Andrew Bracken             Herriman UT         M4044     43:15    7:12    1:57   16:28    0:25   17:15 1037  
   15 Steve Pruitt               Herriman UT         M3034     43:34    6:54    2:18   18:12    0:26   15:45 1041  
   16 Jackson Isiko              Herriman UT         M3539     46:15    6:05    2:33   18:56    0:28   18:15 1022  
   17 Spencer Quistberg          Herriman UT         M3034     46:45    9:24    1:52   16:00    0:33   18:58 1023  
   18 Logan Boyd                 Herriman UT         M3034     46:58    4:39    1:27   20:55    0:39   19:19 1007  
   19 Brian Baxter               Draper UT           M4549     47:09    7:02    1:30   18:45    0:34   19:20 1040  
   20 Mark Walter                Sandy UT            M5054     47:32    5:34    1:52   17:27    0:37   22:04 1030  
   21 Destry Simpson             Herriman UT         M3034     48:25    7:02    2:06   17:19    0:34   21:26 1031  
   22 Taylor Cowan               South Jordan UT     M3034     49:43    8:26    1:24   18:08    0:58   20:48 1028  
   23 Stephen Webster            Provo UT            M5054     50:03    5:28    1:46   21:44    0:39   20:27 1020  
   24 Ken Shirley                Lehi UT             M5559     52:34    7:46    2:32   16:00    0:42   25:36 1024  
   25 Scott Gardner              West Jordan UT      M5559     54:28    5:53    2:28   19:41    0:29   25:59 1019  
   26 Scott Cowan                Herriman UT         M3539     55:35    7:49    3:23   21:13    0:35   22:36 1042  
   27 Thomas Otto                West Jordan UT      M5054     56:35    8:13    3:12   21:47    0:33   22:52 1033  
   28 Norm Weldon                South Jordan UT     M5559 DQ*******    4:22    0:46    8:29    0:25   15:35 1012  


   Adult Age Groups   

MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 14

MALE AGE GROUP:  15 - 18
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  15 - 18
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Allyson Hopson              18 Salt Lake City UT       35:58    3:55    1:19   19:37    0:27   10:42 1005  

MALE AGE GROUP:  19 - 24
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  19 - 24
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Devan Radle                 26 Ogden UT                37:57    6:43    1:39   13:30    0:45   15:22 1038  

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Marcie Weiszbrod            29 Herriman UT             44:56    5:23    1:04   18:42    0:26   19:23 1025  
    2 Shelli Simpson              28 Herriman UT             49:59    6:47    1:26   20:11    0:44   20:53 1032  

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Neil Galvez                 31 Midvale UT              33:40    3:48    0:30   14:54    0:21   14:10 1006  
    2 Carsten Weldon              32 West Jordan UT          39:16    5:37    0:55   18:21    0:25   14:00 1011  
    3 Zach Shore                  34 Herriman UT             39:45    5:25    1:00   16:55    0:30   15:57 1029  
    4 Steve Pruitt                34 Herriman UT             43:34    6:54    2:18   18:12    0:26   15:45 1041  
    5 Spencer Quistberg           34 Herriman UT             46:45    9:24    1:52   16:00    0:33   18:58 1023  
    6 Logan Boyd                  31 Herriman UT             46:58    4:39    1:27   20:55    0:39   19:19 1007  
    7 Destry Simpson              31 Herriman UT             48:25    7:02    2:06   17:19    0:34   21:26 1031  
    8 Taylor Cowan                33 South Jordan UT         49:43    8:26    1:24   18:08    0:58   20:48 1028  

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 David Simpson               39 Herriman UT             36:29    4:41    1:08   15:28    0:32   14:42 1015  
    2 Jeff Brooks                 37 Herriman UT             42:57    5:09    2:20   15:36    0:50   19:04 1013  
    3 Jackson Isiko               37 Herriman UT             46:15    6:05    2:33   18:56    0:28   18:15 1022  
    4 Scott Cowan                 35 Herriman UT             55:35    7:49    3:23   21:13    0:35   22:36 1042  


FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Heather Hinckley            35 Bluffdale UT            40:42    4:33    1:15   17:59    0:24   16:33 1001  
    2 Kira Anderson               35 Herriman UT             41:56    5:03    1:30   16:53    0:33   17:59 1008  
    3 Kelli Hansen                38 Herriman UT             42:59    3:51    1:20   15:40    0:27   21:43 1004  
    4 Jessica Brooks              38 Herriman UT             52:56    5:03    1:56   16:44    1:14   28:01 1014  

MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Chris Raemer                41 Herriman UT             39:38    3:26    1:23   16:26    0:36   17:48 1002  
    2 Jared Katz                  42 Herriman UT             40:48    6:44    2:47   17:12    0:31   13:37 1035  
    3 Jason Woods                 41 South Jordan UT         41:46    4:47    1:28   15:36    0:36   19:22 1021  
    4 Andrew Bracken              40 Herriman UT             43:15    7:12    1:57   16:28    0:25   17:15 1037  

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Andrea Ming                 42 South Jordan UT         42:54    5:34    1:34   20:56    0:24   14:27 1010  
    2 Harmonie Wheeler            40 Herriman UT             45:53    6:10    3:10   17:06    1:07   18:23 1027  

MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Chad Simmons                48 Herriman UT             37:51    4:38    1:07   15:39    0:21   16:09 1036  
    2 Will Howe                   45 Sandy UT                39:54    3:37    0:42   17:56    0:31   17:10 1003  
    3 Brian Baxter                47 Draper UT               47:09    7:02    1:30   18:45    0:34   19:20 1040  

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Marni Schmitke              48 Herriman UT             50:15    6:36    2:12   20:13    0:45   20:32 1026  

MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Juergen Korbanka            53 Herriman UT             39:51    4:26    1:46   17:10    0:32   15:59 1017  
    2 Brian Boyd                  54 Herriman UT             40:14    4:57    0:54   15:03    0:26   18:57 1016  
    3 Mark Walter                 50 Sandy UT                47:32    5:34    1:52   17:27    0:37   22:04 1030  
    4 Stephen Webster             50 Provo UT                50:03    5:28    1:46   21:44    0:39   20:27 1020  
    5 Thomas Otto                 51 West Jordan UT          56:35    8:13    3:12   21:47    0:33   22:52 1033  

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Ken Shirley                 59 Lehi UT                 52:34    7:46    2:32   16:00    0:42   25:36 1024  
    2 Scott Gardner               57 West Jordan UT          54:28    5:53    2:28   19:41    0:29   25:59 1019  
    3 Norm Weldon                 56 South Jordan UT     DQ*******    4:22    0:46    8:29    0:25   15:35 1012  

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Julie Gardner               58 West Jordan UT          50:02    6:03    2:05   17:20    0:33   24:03 1018  

MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

MALE AGE GROUP:  65 - 98
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  65 - 98
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

   Kids Awards 

                                                               OVERALL MALES

Place Name                       Div   City/state          Total   Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Korbin Raulinaitis         B0910 Herriman UT           15:31    1:05    1:44    6:12    0:36    5:56 1089  
    2 Andrew Atnip               B1112 Herriman UT           15:41    0:44    0:33    6:00    0:26    8:00 1055  
    3 Nathan Guiness             B1112 South Jordan UT       16:30    0:59    2:06    5:59    0:27    7:01 1058  

                                                              OVERALL FEMALES

    1 Ellie Raulinaitis          G1314 Herriman UT           15:57    0:54    1:42    4:10    0:27    8:45 1088  
    2 Peyton Ming                G1314 South Jordan UT       17:11    0:44    0:58    5:50    0:21    9:19 1052  
    3 Shelby Hawes               G1314 Herriman UT           17:17    0:44    1:30    5:55    0:23    8:47 1054  

                                             A G E   G R O U P   W I N N E R S

MALE AGE GROUP:  1 - 8
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Tyler Cedor                B0108 Herriman UT             19:58    1:32    2:03    6:11    0:30    9:44 1086  
    2 Ryker Brooks               B0108 Herriman UT             22:50    2:10    1:30    7:36    0:42   10:54 1077  
    3 Carter Ross                B0108 Lehi UT                 25:07    2:00    1:36   10:43    0:24   10:26 1072  

FEMALE AGE GROUP:  1 - 8
    1 Kayleen Sepulveda          G0108 Herriman UT             20:58    1:40    1:34    6:53    0:30   10:23 1067  
    2 Zoey Hendrickson           G0108 Herriman UT             24:11    2:31    1:26    8:44    0:28   11:04 1075  
    3 Valerie Galvez             G0108 Midvale UT              24:18    1:35    1:38    8:30    0:26   12:10 1082  

MALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Hunter Hendrickson         B0910 Herriman UT             19:23    1:31    2:11    7:30    0:45    7:29 1070  
    2 Jonathan Cannon            B0910 South Jordan UT         19:28    1:30    1:39    7:08    0:24    8:49 1081  
    3 Warren Fisher              B0910 Riverton UT             19:38    1:17    1:18    6:38    0:31    9:56 1083  

FEMALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Addison Ednie              G0910 Salt Lake City UT       17:42    1:08    1:14    6:29    0:26    8:26 1060  
    2 Gabby Garner               G0910 South Jordan UT         23:54    1:30    2:52    6:45    0:39   12:10 1069  
    3 Mya Ross                   G0910 Lehi UT                 25:46    1:20    2:26    6:57    0:38   14:28 1062  

MALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Ethan Harrison             B1112 Riverton UT             17:05    1:08    1:58    5:53    0:27    7:42 1064  
    2 Reagan Enger               B1112 Herriman UT             19:16    0:59    1:38    6:07    0:23   10:10 1053  

FEMALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Ava Ming                   G1112 South Jordan UT         19:51    0:48    1:23    6:44    0:26   10:33 1056  
    2 Elena Hill                 G1112 Murray UT               20:15    1:14    1:55    6:36    0:32   10:00 1065  
    3 Jaime Tolley               G1112 Mapleton UT             22:04    1:17    1:43    8:12    0:29   10:26 1073  

MALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Parker Enger               B1314 Herriman UT             17:43    0:48    1:39    5:50    0:25    9:02 1051  

FEMALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Hailey Hendrickson         G1314 Herriman UT             23:58    1:33    1:22    8:04    0:42   12:19 1059  


   Kids Girls   

    1 Ellie Raulinaitis          G1314 Herriman UT             15:57    0:54    1:42    4:10    0:27    8:45 1088  
    2 Peyton Ming                G1314 South Jordan UT         17:11    0:44    0:58    5:50    0:21    9:19 1052  
    3 Shelby Hawes               G1314 Herriman UT             17:17    0:44    1:30    5:55    0:23    8:47 1054  
    4 Addison Ednie              G0910 Salt Lake City UT       17:42    1:08    1:14    6:29    0:26    8:26 1060  
    5 Ava Ming                   G1112 South Jordan UT         19:51    0:48    1:23    6:44    0:26   10:33 1056  
    6 Elena Hill                 G1112 Murray UT               20:15    1:14    1:55    6:36    0:32   10:00 1065  
    7 Kayleen Sepulveda          G0108 Herriman UT             20:58    1:40    1:34    6:53    0:30   10:23 1067  
    8 Jaime Tolley               G1112 Mapleton UT             22:04    1:17    1:43    8:12    0:29   10:26 1073  
    9 Jaida Ross                 G1112 Lehi UT                 22:06    1:05    2:17    6:35    0:27   11:42 1061  
   10 Gabby Garner               G0910 South Jordan UT         23:54    1:30    2:52    6:45    0:39   12:10 1069  
   11 Hailey Hendrickson         G1314 Herriman UT             23:58    1:33    1:22    8:04    0:42   12:19 1059  
   12 Zoey Hendrickson           G0108 Herriman UT             24:11    2:31    1:26    8:44    0:28   11:04 1075  
   13 Valerie Galvez             G0108 Midvale UT              24:18    1:35    1:38    8:30    0:26   12:10 1082  
   14 Aubrey Enger               G0108 Herriman UT             24:32    1:38    1:39    8:37    0:30   12:09 1057  
   15 Mya Ross                   G0910 Lehi UT                 25:46    1:20    2:26    6:57    0:38   14:28 1062  
   16 Gabby Dunn                 G0910 Riverton UT             25:57    1:31    2:25    7:35    0:28   14:01 1068  
   17 Jade Krommenhoek           G0108 So. Jordan UT           26:10    1:37    3:14    8:11    0:39   12:31 1066  
   18 Elizabeth Cannon           G0108 South Jordan UT         26:15    1:54    2:57    8:42    0:30   12:14 1080  
   19 Taylee Steed               G0910 Herriman UT             26:48    1:34    1:37    6:43    0:45   16:11 1091  
   20 Whitney Harrison           G0108 Riverton UT             28:03    1:42    1:58    8:22    0:39   15:24 1078  
   21 Eliza Crowton              G1112 Herriman UT             28:57    1:33    2:22    8:06    0:28   16:29 1063  


   Kids Boys   

    1 Korbin Raulinaitis         B0910 Herriman UT             15:31    1:05    1:44    6:12    0:36    5:56 1089  
    2 Andrew Atnip               B1112 Herriman UT             15:41    0:44    0:33    6:00    0:26    8:00 1055  
    3 Nathan Guiness             B1112 South Jordan UT         16:30    0:59    2:06    5:59    0:27    7:01 1058  
    4 Ethan Harrison             B1112 Riverton UT             17:05    1:08    1:58    5:53    0:27    7:42 1064  
    5 Parker Enger               B1314 Herriman UT             17:43    0:48    1:39    5:50    0:25    9:02 1051  
    6 Reagan Enger               B1112 Herriman UT             19:16    0:59    1:38    6:07    0:23   10:10 1053  
    7 Hunter Hendrickson         B0910 Herriman UT             19:23    1:31    2:11    7:30    0:45    7:29 1070  
    8 Jonathan Cannon            B0910 South Jordan UT         19:28    1:30    1:39    7:08    0:24    8:49 1081  
    9 Warren Fisher              B0910 Riverton UT             19:38    1:17    1:18    6:38    0:31    9:56 1083  
   10 Riley Brooks               B0910 Herriman UT             19:49    1:09    2:17    7:11    0:23    8:52 1076  
   11 Tyler Cedor                B0108 Herriman UT             19:58    1:32    2:03    6:11    0:30    9:44 1086  
   12 Kyson Hansen               B0910 Herriman UT             20:27    1:22    2:00    6:09    0:30   10:27 1087  
   13 Ryker Brooks               B0108 Herriman UT             22:50    2:10    1:30    7:36    0:42   10:54 1077  
   14 Asher Jones                B0910 Bluffdale UT            24:27    2:06    1:55    6:28    0:36   13:25 1074  
   15 Matthew Oliver             B0910 Orem UT                 24:48    2:47    1:48    8:25    0:27   11:22 1079  
   16 Carter Ross                B0108 Lehi UT                 25:07    2:00    1:36   10:43    0:24   10:26 1072  
   17 Logan Naylor               B0910 Bluffdale UT            26:22    2:30    2:13    8:04    0:29   13:08 1071  
   18 Walker Rasmussen           B0910 Herriman UT             26:39    1:44    6:08    6:24    0:31   11:54 1085  
   19 Dalton Steed               B0108 Herriman UT             26:58    2:38    3:38   10:18    0:24   10:01 1090  
   20 Taylor Rasmussen           B0108 Herriman UT             28:03    2:03    6:33    7:00    0:50   11:39 1084  


   Kids Age Groups 

 MALE AGE GROUP:  1 - 8
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Bib      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Tyler Cedor                B0108 Herriman UT             19:58    1:32    2:03    6:11    0:30    9:44 1086  
    2 Ryker Brooks               B0108 Herriman UT             22:50    2:10    1:30    7:36    0:42   10:54 1077  
    3 Carter Ross                B0108 Lehi UT                 25:07    2:00    1:36   10:43    0:24   10:26 1072  
    4 Dalton Steed               B0108 Herriman UT             26:58    2:38    3:38   10:18    0:24   10:01 1090  
    5 Taylor Rasmussen           B0108 Herriman UT             28:03    2:03    6:33    7:00    0:50   11:39 1084  

 FEMALE AGE GROUP:  1 - 8
    1 Kayleen Sepulveda          G0108 Herriman UT             20:58    1:40    1:34    6:53    0:30   10:23 1067  
    2 Zoey Hendrickson           G0108 Herriman UT             24:11    2:31    1:26    8:44    0:28   11:04 1075  
    3 Valerie Galvez             G0108 Midvale UT              24:18    1:35    1:38    8:30    0:26   12:10 1082  
    4 Aubrey Enger               G0108 Herriman UT             24:32    1:38    1:39    8:37    0:30   12:09 1057  
    5 Jade Krommenhoek           G0108 So. Jordan UT           26:10    1:37    3:14    8:11    0:39   12:31 1066  
    6 Elizabeth Cannon           G0108 South Jordan UT         26:15    1:54    2:57    8:42    0:30   12:14 1080  
    7 Whitney Harrison           G0108 Riverton UT             28:03    1:42    1:58    8:22    0:39   15:24 1078  

 MALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Korbin Raulinaitis         B0910 Herriman UT             15:31    1:05    1:44    6:12    0:36    5:56 1089  
    2 Hunter Hendrickson         B0910 Herriman UT             19:23    1:31    2:11    7:30    0:45    7:29 1070  
    3 Jonathan Cannon            B0910 South Jordan UT         19:28    1:30    1:39    7:08    0:24    8:49 1081  
    4 Warren Fisher              B0910 Riverton UT             19:38    1:17    1:18    6:38    0:31    9:56 1083  
    5 Riley Brooks               B0910 Herriman UT             19:49    1:09    2:17    7:11    0:23    8:52 1076  
    6 Kyson Hansen               B0910 Herriman UT             20:27    1:22    2:00    6:09    0:30   10:27 1087  
    7 Asher Jones                B0910 Bluffdale UT            24:27    2:06    1:55    6:28    0:36   13:25 1074  
    8 Matthew Oliver             B0910 Orem UT                 24:48    2:47    1:48    8:25    0:27   11:22 1079  
    9 Logan Naylor               B0910 Bluffdale UT            26:22    2:30    2:13    8:04    0:29   13:08 1071  
   10 Walker Rasmussen           B0910 Herriman UT             26:39    1:44    6:08    6:24    0:31   11:54 1085  

 FEMALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Addison Ednie              G0910 Salt Lake City UT       17:42    1:08    1:14    6:29    0:26    8:26 1060  
    2 Gabby Garner               G0910 South Jordan UT         23:54    1:30    2:52    6:45    0:39   12:10 1069  
    3 Mya Ross                   G0910 Lehi UT                 25:46    1:20    2:26    6:57    0:38   14:28 1062  
    4 Gabby Dunn                 G0910 Riverton UT             25:57    1:31    2:25    7:35    0:28   14:01 1068  
    5 Taylee Steed               G0910 Herriman UT             26:48    1:34    1:37    6:43    0:45   16:11 1091  

 MALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Andrew Atnip               B1112 Herriman UT             15:41    0:44    0:33    6:00    0:26    8:00 1055  
    2 Nathan Guiness             B1112 South Jordan UT         16:30    0:59    2:06    5:59    0:27    7:01 1058  
    3 Ethan Harrison             B1112 Riverton UT             17:05    1:08    1:58    5:53    0:27    7:42 1064  
    4 Reagan Enger               B1112 Herriman UT             19:16    0:59    1:38    6:07    0:23   10:10 1053  

 FEMALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Ava Ming                   G1112 South Jordan UT         19:51    0:48    1:23    6:44    0:26   10:33 1056  
    2 Elena Hill                 G1112 Murray UT               20:15    1:14    1:55    6:36    0:32   10:00 1065  
    3 Jaime Tolley               G1112 Mapleton UT             22:04    1:17    1:43    8:12    0:29   10:26 1073  
    4 Jaida Ross                 G1112 Lehi UT                 22:06    1:05    2:17    6:35    0:27   11:42 1061  
    5 Eliza Crowton              G1112 Herriman UT             28:57    1:33    2:22    8:06    0:28   16:29 1063  

 MALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Parker Enger               B1314 Herriman UT             17:43    0:48    1:39    5:50    0:25    9:02 1051  

 FEMALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Ellie Raulinaitis          G1314 Herriman UT             15:57    0:54    1:42    4:10    0:27    8:45 1088  
    2 Peyton Ming                G1314 South Jordan UT         17:11    0:44    0:58    5:50    0:21    9:19 1052  
    3 Shelby Hawes               G1314 Herriman UT             17:17    0:44    1:30    5:55    0:23    8:47 1054  
    4 Hailey Hendrickson         G1314 Herriman UT             23:58    1:33    1:22    8:04    0:42   12:19 1059