Bottomless Tri

NM Lodgers Tax Logo

If you still have a timing chip, please return it. Click HERE for instructions 
If you have any questions about the timing or results, contact Sid@CCRTiming.com
MyLaps Awards Females Males Relay Awards
Age Groups Athenas Clydesdales Relay Teams

    Awards  

                                                      OVERALL WINNERS

Place Name                         City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Shawn Martin            M44 Sandia Park NM        48:15.1     7:13.9    1:09.1    20:28.7    0:52.0    18:31.5    88 

    1 Roxanne Wegman          F30 El Paso TX            50:09.7     7:53.5    0:55.3    22:46.2    0:57.5    17:37.2     7 


CLYDESDALES CLYDESDALE AGE GROUP: 1 - 98 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Arnold Ceniceros 44 El Paso TX 1:03:32.9 8:51.5 1:12.6 24:56.9 1:34.6 26:57.3 131 2 Gary Velasquez 53 Roswell NM 1:04:52.5 11:54.9 1:59.0 25:38.8 1:26.1 23:53.8 134 3 Rigoberto Rubalcaba 43 Hobbs NM 1:08:06.6 9:24.5 1:53.7 28:40.4 1:47.2 26:20.9 130 ATHENAS ATHENA AGE GROUP: 1 - 98 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Mel Huston 48 Rio Rancho NM 1:24:26.0 14:40.4 2:45.0 29:07.1 2:11.8 35:41.8 51 2 Chris Boushey 52 Rio Rancho NM 1:25:42.5 11:22.0 2:22.3 31:24.5 1:50.5 38:43.2 53 3 Tammy Atkinson-Dayley 50 Eunice NM 1:35:44.4 12:43.9 3:08.4 36:12.6 2:32.8 41:06.8 52
AGE GROUP WINNERS MALE AGE GROUP: 1 - 15 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Luke Lawhon 12 El Paso TX 1:04:17.0 6:51.7 1:12.0 32:00.9 0:38.6 23:34.0 54 2 Kiko Dominguez 14 El Paso TX 1:06:05.4 9:39.6 2:04.6 28:16.4 1:38.6 24:26.2 57 3 William McElroy 12 El Paso TX 1:30:14.0 42:22.4 1:29.7 35:20.2 56 FEMALE AGE GROUP: 1 - 15 MALE AGE GROUP: 16 - 19 1 Nicholas Franklin 18 Lovington NM 1:34:03.8 10:52.9 3:36.0 47:35.9 59 FEMALE AGE GROUP: 16 - 19 MALE AGE GROUP: 20 - 24 1 Daniel Broehmer 22 Socorro NM 48:49.2 7:09.9 1:15.4 20:51.2 0:45.4 18:47.3 61 2 Ridge Perkins 21 Roswell NM 56:52.5 9:28.8 1:38.1 25:21.0 1:02.7 19:22.0 60 FEMALE AGE GROUP: 20 - 24 MALE AGE GROUP: 25 - 29 1 Marc Nieto 26 Clovis NM 55:53.1 7:38.4 1:37.3 25:04.3 1:09.9 20:23.4 63 2 Cole Martin 26 Lubbock TX 56:12.6 8:11.7 1:41.3 23:48.3 1:29.4 21:02.0 65 3 Elijah Finch 26 Albuquerque NM 1:09:11.2 10:19.4 2:44.1 31:46.4 1:14.7 23:06.7 62 FEMALE AGE GROUP: 25 - 29 1 Chrystal Schnick 26 El Paso TX 1:00:18.8 9:17.5 1:42.4 27:20.9 1:12.6 20:45.4 5 2 Amy Martin 28 Lubbock TX 1:04:34.6 9:37.0 2:23.1 27:40.3 1:00.1 23:54.3 6 MALE AGE GROUP: 30 - 34 1 Aaron Colyer 33 Roswell NM 53:46.6 7:02.9 1:07.4 22:25.7 1:10.2 22:00.6 71 2 Matthew Wallis 32 Lubbock TX 54:38.1 7:30.9 1:53.9 24:19.6 0:57.1 19:56.6 70 3 Dominic Bell 33 Roswell NM 1:01:27.8 10:45.0 2:30.1 25:53.8 0:55.4 21:23.6 72 FEMALE AGE GROUP: 30 - 34 1 Roxanne Wegman 30 El Paso TX 50:09.7 7:53.5 0:55.3 22:46.2 0:57.5 17:37.2 7 2 Lani Seaman 32 Santa Fe NM 56:54.3 6:43.1 1:33.9 25:08.5 0:56.2 22:32.7 11 3 Katherine Briscoe 32 Midland TX 59:55.6 9:43.1 1:35.5 25:31.9 0:59.4 22:05.8 8 MALE AGE GROUP: 35 - 39 1 Marcus Gregory 37 Roswell NM 51:20.3 7:26.6 1:28.4 22:03.1 0:55.1 19:27.1 79 2 Todd Barela 37 Roswell NM 51:35.1 8:13.3 1:28.7 22:16.4 0:57.6 18:39.2 78 3 Tyler Burnett 35 Roswell NM 54:46.3 9:09.1 1:22.8 25:20.1 1:13.9 17:40.4 74 FEMALE AGE GROUP: 35 - 39 1 Martha Weisler 36 Albuquerque NM 53:29.5 9:39.4 1:14.3 23:38.6 1:01.4 17:56.0 17 2 Ashley Donaldson 35 Lubbock TX 56:04.0 7:28.9 1:19.2 24:38.4 0:56.9 21:40.7 14 3 Erin Pettyjohn 37 Albuquerque NM 56:21.9 10:29.8 1:17.7 25:25.2 0:50.6 18:18.7 19 MALE AGE GROUP: 40 - 44 1 Shawn Martin 44 Sandia Park NM 48:15.1 7:13.9 1:09.1 20:28.7 0:52.0 18:31.5 88 2 George Aranda 42 Lovington NM 55:35.6 9:36.5 1:48.9 22:28.3 1:06.6 20:35.4 85 3 Joshua Smith 43 Clovis NM 57:56.3 6:37.5 2:06.7 25:52.9 1:11.1 22:08.3 87 FEMALE AGE GROUP: 40 - 44 1 Kathy Revtyak 41 El Paso TX 1:01:11.5 8:17.1 1:09.6 27:21.8 1:00.3 23:22.9 29 2 Iskra Jacobo 40 El Paso TX 1:08:28.8 10:51.2 2:55.0 27:28.6 1:15.4 25:58.8 27 3 Sabrina Flores 40 Alamogordo NM 1:25:08.4 11:32.6 2:48.2 37:26.4 1:19.8 32:01.5 28 MALE AGE GROUP: 45 - 49 1 Robert Browning 47 Albuquerque NM 49:20.3 7:22.2 0:59.6 21:56.8 1:06.2 17:55.6 96 2 Mike Engelhardt 47 Los Alamos NM 50:09.2 8:23.2 1:36.4 22:33.5 1:27.7 16:08.4 97 3 David Donaldson 48 Lubbock TX 52:00.7 8:26.5 1:40.2 21:42.6 1:14.1 18:57.5 99 FEMALE AGE GROUP: 45 - 49 1 Jennifer Barbier 46 Rio Rancho NM 1:03:22.4 10:42.1 2:31.0 25:51.9 2:03.1 22:14.4 32 2 Stacey Johnson 46 Amarillo TX 1:17:06.9 12:36.1 2:28.8 30:27.5 2:05.0 29:29.7 31 MALE AGE GROUP: 50 - 54 1 James Kehrle 50 El Paso TX 49:45.5 6:51.0 0:57.8 22:21.7 0:59.5 18:35.5 104 2 Dave Link 52 Canyon TX 55:10.5 9:10.8 1:16.3 23:42.5 1:06.8 19:54.2 106 3 A.D. Florez 54 Carlsbad NM 56:57.2 9:46.0 2:00.3 25:25.5 1:14.9 18:30.7 109 FEMALE AGE GROUP: 50 - 54 1 Karen Andrews 50 Roswell NM 1:07:38.0 10:04.0 1:54.2 30:12.4 1:28.0 23:59.5 34 2 Andie Talmadge 52 Rio Rancho NM 1:10:15.3 9:58.5 1:58.5 28:53.2 1:21.8 28:03.5 37 3 Rebecca Clark 50 Albuquerque NM 1:23:56.6 12:42.0 2:26.9 35:38.1 2:13.8 30:55.9 36 MALE AGE GROUP: 55 - 59 1 Joseph Maestas 57 Santa Fe NM 54:58.8 9:00.9 2:07.9 23:32.9 1:44.8 18:32.4 111 2 Norman Desrochers 58 Las Cruces NM 58:22.3 9:02.9 1:33.8 23:23.8 1:14.8 23:07.1 113 3 Greg Southard 58 Clovis NM 1:07:11.7 11:20.7 1:15.9 27:26.2 1:39.0 25:30.0 114 FEMALE AGE GROUP: 55 - 59 1 Guillermina Bonilla 55 El Paso TX 1:04:32.7 12:02.3 1:27.4 27:04.5 1:22.4 22:36.1 39 2 Karen Williams 55 Los Alamos NM 1:06:19.3 10:55.4 2:24.4 26:36.0 1:46.2 24:37.4 40 3 Tammi Orear 55 Clovis NM 1:14:47.0 10:35.6 2:29.6 26:24.9 1:25.9 33:51.1 41 MALE AGE GROUP: 60 - 64 1 Dave Gaukler 61 High Rolls Mtn Par 1:00:20.6 8:53.2 1:50.5 25:32.7 1:02.3 23:02.0 118 2 Randy Mulsow 61 Lubbock TX 1:07:31.7 11:35.7 2:32.5 25:59.5 1:50.3 25:33.8 119 3 John Clements 61 Lubbock TX 1:08:43.1 9:36.4 3:23.2 28:50.5 1:41.6 25:11.6 120 FEMALE AGE GROUP: 60 - 64 1 Peggy Mohoric 64 Rio Rancho NM 1:27:17.6 11:57.7 2:27.4 34:12.5 1:02.2 37:37.8 45 MALE AGE GROUP: 65 - 69 1 Jasha Cultreri 66 Midland TX 1:02:44.4 8:05.0 2:07.3 26:06.8 1:32.9 24:52.5 123 2 Alton Hoot 65 Ranchos De Taos NM 1:06:26.0 11:57.0 1:43.1 25:45.1 1:25.5 25:35.5 121 3 Mark Kaplan 67 Carlsbad NM 1:14:48.5 10:41.3 4:03.6 28:16.8 2:36.1 29:10.8 44 FEMALE AGE GROUP: 65 - 69 MALE AGE GROUP: 70 - 74 1 Alan Anderson 70 Portales NM 1:12:30.8 9:57.3 1:36.7 28:26.2 3:10.7 29:19.9 126 2 Flip Lyle 72 El Paso TX 1:17:52.1 12:04.5 2:46.5 26:42.2 2:01.7 34:17.4 127 FEMALE AGE GROUP: 70 - 74 1 Jo Schmidt 71 Albuquerque NM 1:24:41.2 14:20.7 2:40.6 32:38.0 1:29.6 33:32.4 47 2 Carol Akright 70 Corrales NM 1:37:06.0 14:19.5 4:30.3 39:03.0 2:54.0 36:19.2 46 MALE AGE GROUP: 75 - 79 1 Mike Greer 79 Ransom Canyon TX 1:21:38.7 12:33.3 3:24.9 29:36.3 1:39.7 34:24.6 128 FEMALE AGE GROUP: 75 - 79 MALE AGE GROUP: 80 - 84 1 Richard Park 80 El Paso TX 1:12:31.0 12:45.2 2:36.5 28:27.2 2:15.7 26:26.5 129 FEMALE AGE GROUP: 80 - 84

    Age Groups  

                                                 OFFICIAL AGE GROUP RESULTS

MALE AGE GROUP:  1 - 15
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Luke Lawhon              12 El Paso TX          1:04:17.0     6:51.7    1:12.0    32:00.9    0:38.6    23:34.0    54 
    2 Kiko Dominguez           14 El Paso TX          1:06:05.4     9:39.6    2:04.6    28:16.4    1:38.6    24:26.2    57 
    3 William McElroy          12 El Paso TX          1:30:14.0                         42:22.4    1:29.7    35:20.2    56 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 15
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 

MALE AGE GROUP:  16 - 19
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Nicholas Franklin        18 Lovington NM        1:34:03.8    10:52.9    3:36.0    47:35.9                         59 

FEMALE AGE GROUP:  16 - 19
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 

MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Daniel Broehmer          22 Socorro NM            48:49.2     7:09.9    1:15.4    20:51.2    0:45.4    18:47.3    61 
    2 Ridge Perkins            21 Roswell NM            56:52.5     9:28.8    1:38.1    25:21.0    1:02.7    19:22.0    60 

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Marc Nieto               26 Clovis NM             55:53.1     7:38.4    1:37.3    25:04.3    1:09.9    20:23.4    63 
    2 Cole Martin              26 Lubbock TX            56:12.6     8:11.7    1:41.3    23:48.3    1:29.4    21:02.0    65 
    3 Elijah Finch             26 Albuquerque NM      1:09:11.2    10:19.4    2:44.1    31:46.4    1:14.7    23:06.7    62 

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Chrystal Schnick         26 El Paso TX          1:00:18.8     9:17.5    1:42.4    27:20.9    1:12.6    20:45.4     5 
    2 Amy Martin               28 Lubbock TX          1:04:34.6     9:37.0    2:23.1    27:40.3    1:00.1    23:54.3     6 

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Aaron Colyer             33 Roswell NM            53:46.6     7:02.9    1:07.4    22:25.7    1:10.2    22:00.6    71 
    2 Matthew Wallis           32 Lubbock TX            54:38.1     7:30.9    1:53.9    24:19.6    0:57.1    19:56.6    70 
    3 Dominic Bell             33 Roswell NM          1:01:27.8    10:45.0    2:30.1    25:53.8    0:55.4    21:23.6    72 
    4 Alberto Hernandez        30 Portales NM         1:02:00.1    10:32.0    1:48.7    26:57.3    0:58.1    21:44.1    67 
    5 Bart Devos               33 Roswell NM          1:11:43.8    16:50.8    1:43.9    29:42.1    0:58.8    22:28.2    73 
    6 Dustin Devenport         30 Roswell NM          1:21:53.8    11:24.9    3:57.3    38:46.3    1:01.6    26:43.8    68 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Roxanne Wegman           30 El Paso TX            50:09.7     7:53.5    0:55.3    22:46.2    0:57.5    17:37.2     7 
    2 Lani Seaman              32 Santa Fe NM           56:54.3     6:43.1    1:33.9    25:08.5    0:56.2    22:32.7    11 
    3 Katherine Briscoe        32 Midland TX            59:55.6     9:43.1    1:35.5    25:31.9    0:59.4    22:05.8     8 
    4 Gilliane Moreno          32 Roswell NM          1:09:03.5    13:19.6    3:08.0    26:55.2    1:34.7    24:06.1     9 
    5 Amanda Beagles-Clark     32 Roswell NM          1:12:58.7    11:35.0    2:08.2    30:56.5    1:30.1    26:49.0    10 
    6 April Maxey              33 La Luz NM           1:13:47.5    11:36.3    2:47.2    34:14.3    0:49.4    24:20.4    12 
    7 Lizette Quinonez         34 Chaparral NM        1:17:59.0    12:13.0    2:42.1    32:36.8    1:49.7    28:37.6    13 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Marcus Gregory           37 Roswell NM            51:20.3     7:26.6    1:28.4    22:03.1    0:55.1    19:27.1    79 
    2 Todd Barela              37 Roswell NM            51:35.1     8:13.3    1:28.7    22:16.4    0:57.6    18:39.2    78 
    3 Tyler Burnett            35 Roswell NM            54:46.3     9:09.1    1:22.8    25:20.1    1:13.9    17:40.4    74 
    4 Daniel Peregrino         38 Albuquerque NM        54:54.5     9:13.4    1:07.9    23:16.3    1:00.2    20:16.8    81 
    5 Tyler Paluch             39 High Rolls Mt Park    58:27.0    10:40.6    1:22.6    23:26.8    0:58.6    21:58.5    84 
    6 Gabriel Facio            38 Albuquerque NM      1:00:04.4     9:53.6    2:23.0    24:03.2    1:41.1    22:03.5    80 
    7 Evan Staeden             39 Roswell NM          1:03:13.6    10:05.1    1:37.9    30:04.5    1:22.9    20:03.2    82 
    8 Jeremy Gulley            36 Acworth GA          1:03:50.9     9:43.7    3:01.1    26:54.4    1:09.8    23:02.0    76 
    9 Carlos Enriquez          36 Las Cruces NM       1:22:05.0    18:40.2    3:59.9    30:24.5    1:39.9    27:20.6    75 

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Martha Weisler           36 Albuquerque NM        53:29.5     9:39.4    1:14.3    23:38.6    1:01.4    17:56.0    17 
    2 Ashley Donaldson         35 Lubbock TX            56:04.0     7:28.9    1:19.2    24:38.4    0:56.9    21:40.7    14 
    3 Erin Pettyjohn           37 Albuquerque NM        56:21.9    10:29.8    1:17.7    25:25.2    0:50.6    18:18.7    19 
    4 Abigail Vargas           39 El Paso TX            58:00.3     9:12.3    1:43.9    25:22.9    1:31.6    20:09.8    26 
    5 Patty Pena               36 Midland TX          1:02:54.2    10:57.9    1:46.4    23:46.9    1:13.0    25:10.1    16 
    6 Christine Nautscher      37 El Paso TX          1:03:36.3    11:03.5    1:53.1    24:01.8    1:21.0    25:17.1    18 
    7 Jessica Dennis           38 Albuquerque NM      1:04:09.5    10:19.6    2:20.1    27:01.8    1:11.4    23:16.6    22 
    8 Amie Goeldner            39 El Paso TX          1:04:54.1     7:56.8    2:18.9    28:35.9    2:42.7    23:19.9    24 
    9 Osiris Ortiz             35 El Paso TX          1:06:54.2    12:32.3    1:47.6    27:52.7    1:01.2    23:40.4    15 
   10 Christine Hesser         38 Artesia NM          1:09:11.4    11:00.2    2:01.2    30:52.5    1:02.4    24:15.2    21 
   11 Bianca Martinez          38 Alamogordo NM       1:12:06.5    11:24.4    2:29.6    32:51.9    0:57.9    24:22.8    23 
   12 Tracy Braddy             39 El Paso TX          1:14:04.9    10:17.3    4:04.6    27:43.1    2:44.9    29:15.1    25 
   13 Michelle Luikens         37 Roswell NM          1:19:00.7    11:55.3    5:10.8    33:52.8    2:34.9    25:27.0    20 


MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Shawn Martin             44 Sandia Park NM        48:15.1     7:13.9    1:09.1    20:28.7    0:52.0    18:31.5    88 
    2 George Aranda            42 Lovington NM          55:35.6     9:36.5    1:48.9    22:28.3    1:06.6    20:35.4    85 
    3 Joshua Smith             43 Clovis NM             57:56.3     6:37.5    2:06.7    25:52.9    1:11.1    22:08.3    87 
    4 Miguel Bonilla           44 El Paso TX            58:43.5     8:53.1    2:22.1    25:56.9    1:00.9    20:30.6    90 
    5 Allan Espina             43 Odessa TX           1:00:50.3     9:40.9    1:51.8    26:16.5    1:05.4    21:55.9    86 
    6 Aaron Silva              44 Albuquerque NM      1:04:25.8    10:50.2    2:32.3    26:55.6    1:06.8    23:01.0    91 
    7 Anthony MacIas           44 Clovis NM           1:10:46.7     9:40.1    1:59.0    30:36.5    1:51.1    26:40.2    89 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Kathy Revtyak            41 El Paso TX          1:01:11.5     8:17.1    1:09.6    27:21.8    1:00.3    23:22.9    29 
    2 Iskra Jacobo             40 El Paso TX          1:08:28.8    10:51.2    2:55.0    27:28.6    1:15.4    25:58.8    27 
    3 Sabrina Flores           40 Alamogordo NM       1:25:08.4    11:32.6    2:48.2    37:26.4    1:19.8    32:01.5    28 
    4 Melissa McElroy          42 El Paso TX          1:34:36.8    12:07.1    2:41.5    51:33.4                         30 

MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Robert Browning          47 Albuquerque NM        49:20.3     7:22.2    0:59.6    21:56.8    1:06.2    17:55.6    96 
    2 Mike Engelhardt          47 Los Alamos NM         50:09.2     8:23.2    1:36.4    22:33.5    1:27.7    16:08.4    97 
    3 David Donaldson          48 Lubbock TX            52:00.7     8:26.5    1:40.2    21:42.6    1:14.1    18:57.5    99 
    4 Alberto Lugo             45 El Paso TX            57:00.5     8:18.6    1:46.7    23:06.1    1:14.8    22:34.4    93 
    5 Alberto Rivero           47 El Paso TX            58:49.3     9:28.0    1:49.3    25:52.3                         98 
    6 David Soto               49 Hobbs Nm NM         1:01:02.5     9:48.7    1:23.2    24:14.0    1:47.6    23:49.1   102 
    7 Vidacy Cisneros          46 El Paso TX          1:07:02.3    11:06.5    1:46.4    26:11.6    2:04.8    25:53.0    94 
    8 Grant Grossetete         45 Albuquerque NM      1:15:24.7    10:23.1    2:15.6    29:19.7    1:20.5    32:05.9    92 
    9 Brent Shelley            48 Las Cruces NM       1:15:32.7     8:23.3    2:13.7    30:57.9    2:02.8    31:55.1   100 

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Jennifer Barbier         46 Rio Rancho NM       1:03:22.4    10:42.1    2:31.0    25:51.9    2:03.1    22:14.4    32 
    2 Stacey Johnson           46 Amarillo TX         1:17:06.9    12:36.1    2:28.8    30:27.5    2:05.0    29:29.7    31 

MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 James Kehrle             50 El Paso TX            49:45.5     6:51.0    0:57.8    22:21.7    0:59.5    18:35.5   104 
    2 Dave Link                52 Canyon TX             55:10.5     9:10.8    1:16.3    23:42.5    1:06.8    19:54.2   106 
    3 A.D. Florez              54 Carlsbad NM           56:57.2     9:46.0    2:00.3    25:25.5    1:14.9    18:30.7   109 
    4 Kevin Sourisseau         50 Tijeras NM            59:00.5     9:04.4    1:42.8    25:01.6    1:31.7    21:40.0   105 
    5 Max Baca                 53 Las Vegas NM        1:07:35.4    12:56.8    2:05.7    27:23.3    0:46.4    24:23.3   108 
    6 Leandro Gutierrez        50 Roswell NM          1:10:38.9     9:18.0    2:36.6    29:27.3    0:58.8    28:18.3   103 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Karen Andrews            50 Roswell NM          1:07:38.0    10:04.0    1:54.2    30:12.4    1:28.0    23:59.5    34 
    2 Andie Talmadge           52 Rio Rancho NM       1:10:15.3     9:58.5    1:58.5    28:53.2    1:21.8    28:03.5    37 
    3 Rebecca Clark            50 Albuquerque NM      1:23:56.6    12:42.0    2:26.9    35:38.1    2:13.8    30:55.9    36 
    4 Donna Lexi Miles         54 Albuquerque NM      1:32:58.1    21:48.0    3:03.4    32:11.7    2:28.0    33:27.1    38 

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Joseph Maestas           57 Santa Fe NM           54:58.8     9:00.9    2:07.9    23:32.9    1:44.8    18:32.4   111 
    2 Norman Desrochers        58 Las Cruces NM         58:22.3     9:02.9    1:33.8    23:23.8    1:14.8    23:07.1   113 
    3 Greg Southard            58 Clovis NM           1:07:11.7    11:20.7    1:15.9    27:26.2    1:39.0    25:30.0   114 
    4 Joe Martin               58 Lubbock TX          1:11:11.6    11:01.2    2:19.0    30:17.0    2:00.0    25:34.5   116 
    5 Frank Green              57 El Paso TX          1:11:31.0    11:39.7    2:25.6    27:45.5    2:04.8    27:35.5   112 


FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Guillermina Bonilla      55 El Paso TX          1:04:32.7    12:02.3    1:27.4    27:04.5    1:22.4    22:36.1    39 
    2 Karen Williams           55 Los Alamos NM       1:06:19.3    10:55.4    2:24.4    26:36.0    1:46.2    24:37.4    40 
    3 Tammi Orear              55 Clovis NM           1:14:47.0    10:35.6    2:29.6    26:24.9    1:25.9    33:51.1    41 
    4 Marla Schneider          55 Midland TX          1:18:00.8    11:48.4    2:23.3    35:06.5    1:04.3    27:38.4    42 
    5 Maureen Ostby            57 Bernalillo NM       1:47:59.0    15:27.5    4:25.4    38:34.1    2:31.6    47:00.4    43 

MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Dave Gaukler             61 High Rolls Mtn Par  1:00:20.6     8:53.2    1:50.5    25:32.7    1:02.3    23:02.0   118 
    2 Randy Mulsow             61 Lubbock TX          1:07:31.7    11:35.7    2:32.5    25:59.5    1:50.3    25:33.8   119 
    3 John Clements            61 Lubbock TX          1:08:43.1     9:36.4    3:23.2    28:50.5    1:41.6    25:11.6   120 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Peggy Mohoric            64 Rio Rancho NM       1:27:17.6    11:57.7    2:27.4    34:12.5    1:02.2    37:37.8    45 

MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Jasha Cultreri           66 Midland TX          1:02:44.4     8:05.0    2:07.3    26:06.8    1:32.9    24:52.5   123 
    2 Alton Hoot               65 Ranchos De Taos NM  1:06:26.0    11:57.0    1:43.1    25:45.1    1:25.5    25:35.5   121 
    3 Mark Kaplan              67 Carlsbad NM         1:14:48.5    10:41.3    4:03.6    28:16.8    2:36.1    29:10.8    44 
    4 Larry Marshall           69 Dexter NM           1:21:44.4    12:16.6    5:33.3    34:43.2    1:47.5    27:23.9   124 

FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 

MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Alan Anderson            70 Portales NM         1:12:30.8     9:57.3    1:36.7    28:26.2    3:10.7    29:19.9   126 
    2 Flip Lyle                72 El Paso TX          1:17:52.1    12:04.5    2:46.5    26:42.2    2:01.7    34:17.4   127 

FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Jo Schmidt               71 Albuquerque NM      1:24:41.2    14:20.7    2:40.6    32:38.0    1:29.6    33:32.4    47 
    2 Carol Akright            70 Corrales NM         1:37:06.0    14:19.5    4:30.3    39:03.0    2:54.0    36:19.2    46 

MALE AGE GROUP:  75 - 79
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Mike Greer               79 Ransom Canyon TX    1:21:38.7    12:33.3    3:24.9    29:36.3    1:39.7    34:24.6   128 

FEMALE AGE GROUP:  75 - 79
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 

MALE AGE GROUP:  80 - 84
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Richard Park             80 El Paso TX          1:12:31.0    12:45.2    2:36.5    28:27.2    2:15.7    26:26.5   129 

FEMALE AGE GROUP:  80 - 84
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 

 

    Females  

                                                 OVERALL RESULTS - WOMEN

Place Cat Name City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No. ===== === ======================= =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 1 AG Roxanne Wegman El Paso TX 50:09.7 7:53.5 0:55.3 22:46.2 0:57.5 17:37.2 7 2 AG Martha Weisler Albuquerque NM 53:29.5 9:39.4 1:14.3 23:38.6 1:01.4 17:56.0 17 3 AG Ashley Donaldson Lubbock TX 56:04.0 7:28.9 1:19.2 24:38.4 0:56.9 21:40.7 14 4 AG Erin Pettyjohn Albuquerque NM 56:21.9 10:29.8 1:17.7 25:25.2 0:50.6 18:18.7 19 5 AG Lani Seaman Santa Fe NM 56:54.3 6:43.1 1:33.9 25:08.5 0:56.2 22:32.7 11 6 AG Abigail Vargas El Paso TX 58:00.3 9:12.3 1:43.9 25:22.9 1:31.6 20:09.8 26 7 AG Katherine Briscoe Midland TX 59:55.6 9:43.1 1:35.5 25:31.9 0:59.4 22:05.8 8 8 AG Chrystal Schnick El Paso TX 1:00:18.8 9:17.5 1:42.4 27:20.9 1:12.6 20:45.4 5 9 AG Kathy Revtyak El Paso TX 1:01:11.5 8:17.1 1:09.6 27:21.8 1:00.3 23:22.9 29 10 AG Patty Pena Midland TX 1:02:54.2 10:57.9 1:46.4 23:46.9 1:13.0 25:10.1 16 11 AG Jennifer Barbier Rio Rancho NM 1:03:22.4 10:42.1 2:31.0 25:51.9 2:03.1 22:14.4 32 12 AG Christine Nautscher El Paso TX 1:03:36.3 11:03.5 1:53.1 24:01.8 1:21.0 25:17.1 18 13 AG Jessica Dennis Albuquerque NM 1:04:09.5 10:19.6 2:20.1 27:01.8 1:11.4 23:16.6 22 14 AG Guillermina Bonilla El Paso TX 1:04:32.7 12:02.3 1:27.4 27:04.5 1:22.4 22:36.1 39 15 AG Amy Martin Lubbock TX 1:04:34.6 9:37.0 2:23.1 27:40.3 1:00.1 23:54.3 6 16 AG Amie Goeldner El Paso TX 1:04:54.1 7:56.8 2:18.9 28:35.9 2:42.7 23:19.9 24 17 AG Karen Williams Los Alamos NM 1:06:19.3 10:55.4 2:24.4 26:36.0 1:46.2 24:37.4 40 18 AG Osiris Ortiz El Paso TX 1:06:54.2 12:32.3 1:47.6 27:52.7 1:01.2 23:40.4 15 19 AG Karen Andrews Roswell NM 1:07:38.0 10:04.0 1:54.2 30:12.4 1:28.0 23:59.5 34 20 AG Iskra Jacobo El Paso TX 1:08:28.8 10:51.2 2:55.0 27:28.6 1:15.4 25:58.8 27 21 AG Gilliane Moreno Roswell NM 1:09:03.5 13:19.6 3:08.0 26:55.2 1:34.7 24:06.1 9 22 AG Christine Hesser Artesia NM 1:09:11.4 11:00.2 2:01.2 30:52.5 1:02.4 24:15.2 21 23 AG Andie Talmadge Rio Rancho NM 1:10:15.3 9:58.5 1:58.5 28:53.2 1:21.8 28:03.5 37 24 AG Bianca Martinez Alamogordo NM 1:12:06.5 11:24.4 2:29.6 32:51.9 0:57.9 24:22.8 23 25 AG Amanda Beagles-Clark Roswell NM 1:12:58.7 11:35.0 2:08.2 30:56.5 1:30.1 26:49.0 10 26 AG April Maxey La Luz NM 1:13:47.5 11:36.3 2:47.2 34:14.3 0:49.4 24:20.4 12 27 AG Tracy Braddy El Paso TX 1:14:04.9 10:17.3 4:04.6 27:43.1 2:44.9 29:15.1 25 28 AG Tammi Orear Clovis NM 1:14:47.0 10:35.6 2:29.6 26:24.9 1:25.9 33:51.1 41 29 AG Stacey Johnson Amarillo TX 1:17:06.9 12:36.1 2:28.8 30:27.5 2:05.0 29:29.7 31 30 AG Lizette Quinonez Chaparral NM 1:17:59.0 12:13.0 2:42.1 32:36.8 1:49.7 28:37.6 13 31 AG Marla Schneider Midland TX 1:18:00.8 11:48.4 2:23.3 35:06.5 1:04.3 27:38.4 42 32 AG Michelle Luikens Roswell NM 1:19:00.7 11:55.3 5:10.8 33:52.8 2:34.9 25:27.0 20 33 AG Rebecca Clark Albuquerque NM 1:23:56.6 12:42.0 2:26.9 35:38.1 2:13.8 30:55.9 36 34 AT Mel Huston Rio Rancho NM 1:24:26.0 14:40.4 2:45.0 29:07.1 2:11.8 35:41.8 51 35 AG Jo Schmidt Albuquerque NM 1:24:41.2 14:20.7 2:40.6 32:38.0 1:29.6 33:32.4 47 36 AG Sabrina Flores Alamogordo NM 1:25:08.4 11:32.6 2:48.2 37:26.4 1:19.8 32:01.5 28 37 AT Chris Boushey Rio Rancho NM 1:25:42.5 11:22.0 2:22.3 31:24.5 1:50.5 38:43.2 53 38 AG Peggy Mohoric Rio Rancho NM 1:27:17.6 11:57.7 2:27.4 34:12.5 1:02.2 37:37.8 45 39 AG Donna Lexi Miles Albuquerque NM 1:32:58.1 21:48.0 3:03.4 32:11.7 2:28.0 33:27.1 38 40 AG Melissa McElroy El Paso TX 1:34:36.8 12:07.1 2:41.5 51:33.4 30 41 AT Tammy Atkinson-Dayley Eunice NM 1:35:44.4 12:43.9 3:08.4 36:12.6 2:32.8 41:06.8 52 42 AT Mikala Conatser Vega TX 1:36:07.0 13:46.1 2:40.3 37:32.7 1:15.3 40:52.7 49 43 AG Carol Akright Corrales NM 1:37:06.0 14:19.5 4:30.3 39:03.0 2:54.0 36:19.2 46 44 AT Tailore Reasoner Amarillo TX 1:41:03.4 10:44.0 3:13.0 40:01.7 3:01.1 44:03.6 48 45 AT Colleen Price Roswell NM 1:44:04.9 16:31.0 3:00.9 45:03.2 1:41.8 37:48.1 50 46 AG Maureen Ostby Bernalillo NM 1:47:59.0 15:27.5 4:25.4 38:34.1 2:31.6 47:00.4 43

    Athenas  

 
                                                           ATHENAS

 ATHENA AGE GROUP: 1 - 98
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Mel Huston               48 Rio Rancho NM       1:24:26.0    14:40.4    2:45.0    29:07.1    2:11.8    35:41.8    51 
    2 Chris Boushey            52 Rio Rancho NM       1:25:42.5    11:22.0    2:22.3    31:24.5    1:50.5    38:43.2    53 
    3 Tammy Atkinson-Dayley    50 Eunice NM           1:35:44.4    12:43.9    3:08.4    36:12.6    2:32.8    41:06.8    52 
    4 Mikala Conatser          36 Vega TX             1:36:07.0    13:46.1    2:40.3    37:32.7    1:15.3    40:52.7    49 
    5 Tailore Reasoner         27 Amarillo TX         1:41:03.4    10:44.0    3:13.0    40:01.7    3:01.1    44:03.6    48 
    6 Colleen Price            43 Roswell NM          1:44:04.9    16:31.0    3:00.9    45:03.2    1:41.8    37:48.1    50 


    Males  

                                                   OVERALL RESULTS - MEN

Place Cat Name City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No. ===== === ======================= =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ======= ===== 1 AG Shawn Martin Sandia Park NM 48:15.1 7:13.9 1:09.1 20:28.7 0:52.0 18:31.5 88 2 AG Daniel Broehmer Socorro NM 48:49.2 7:09.9 1:15.4 20:51.2 0:45.4 18:47.3 61 3 AG Robert Browning Albuquerque NM 49:20.3 7:22.2 0:59.6 21:56.8 1:06.2 17:55.6 96 4 AG James Kehrle El Paso TX 49:45.5 6:51.0 0:57.8 22:21.7 0:59.5 18:35.5 104 5 AG Mike Engelhardt Los Alamos NM 50:09.2 8:23.2 1:36.4 22:33.5 1:27.7 16:08.4 97 6 AG Marcus Gregory Roswell NM 51:20.3 7:26.6 1:28.4 22:03.1 0:55.1 19:27.1 79 7 AG Todd Barela Roswell NM 51:35.1 8:13.3 1:28.7 22:16.4 0:57.6 18:39.2 78 8 AG David Donaldson Lubbock TX 52:00.7 8:26.5 1:40.2 21:42.6 1:14.1 18:57.5 99 9 AG Aaron Colyer Roswell NM 53:46.6 7:02.9 1:07.4 22:25.7 1:10.2 22:00.6 71 10 AG Matthew Wallis Lubbock TX 54:38.1 7:30.9 1:53.9 24:19.6 0:57.1 19:56.6 70 11 AG Tyler Burnett Roswell NM 54:46.3 9:09.1 1:22.8 25:20.1 1:13.9 17:40.4 74 12 AG Daniel Peregrino Albuquerque NM 54:54.5 9:13.4 1:07.9 23:16.3 1:00.2 20:16.8 81 13 AG Joseph Maestas Santa Fe NM 54:58.8 9:00.9 2:07.9 23:32.9 1:44.8 18:32.4 111 14 AG Dave Link Canyon TX 55:10.5 9:10.8 1:16.3 23:42.5 1:06.8 19:54.2 106 15 AG George Aranda Lovington NM 55:35.6 9:36.5 1:48.9 22:28.3 1:06.6 20:35.4 85 16 AG Marc Nieto Clovis NM 55:53.1 7:38.4 1:37.3 25:04.3 1:09.9 20:23.4 63 17 AG Cole Martin Lubbock TX 56:12.6 8:11.7 1:41.3 23:48.3 1:29.4 21:02.0 65 18 AG Ridge Perkins Roswell NM 56:52.5 9:28.8 1:38.1 25:21.0 1:02.7 19:22.0 60 19 AG A.D. Florez Carlsbad NM 56:57.2 9:46.0 2:00.3 25:25.5 1:14.9 18:30.7 109 20 AG Alberto Lugo El Paso TX 57:00.5 8:18.6 1:46.7 23:06.1 1:14.8 22:34.4 93 21 AG Joshua Smith Clovis NM 57:56.3 6:37.5 2:06.7 25:52.9 1:11.1 22:08.3 87 22 AG Norman Desrochers Las Cruces NM 58:22.3 9:02.9 1:33.8 23:23.8 1:14.8 23:07.1 113 23 AG Tyler Paluch High Rolls Mt Park 58:27.0 10:40.6 1:22.6 23:26.8 0:58.6 21:58.5 84 24 AG Miguel Bonilla El Paso TX 58:43.5 8:53.1 2:22.1 25:56.9 1:00.9 20:30.6 90 25 AG Alberto Rivero El Paso TX 58:49.3 9:28.0 1:49.3 25:52.3 98 26 AG Kevin Sourisseau Tijeras NM 59:00.5 9:04.4 1:42.8 25:01.6 1:31.7 21:40.0 105 27 AG Gabriel Facio Albuquerque NM 1:00:04.4 9:53.6 2:23.0 24:03.2 1:41.1 22:03.5 80 28 AG Dave Gaukler High Rolls Mtn Par 1:00:20.6 8:53.2 1:50.5 25:32.7 1:02.3 23:02.0 118 29 AG Allan Espina Odessa TX 1:00:50.3 9:40.9 1:51.8 26:16.5 1:05.4 21:55.9 86 30 AG David Soto Hobbs Nm NM 1:01:02.5 9:48.7 1:23.2 24:14.0 1:47.6 23:49.1 102 31 AG Dominic Bell Roswell NM 1:01:27.8 10:45.0 2:30.1 25:53.8 0:55.4 21:23.6 72 32 AG Alberto Hernandez Portales NM 1:02:00.1 10:32.0 1:48.7 26:57.3 0:58.1 21:44.1 67 33 AG Jasha Cultreri Midland TX 1:02:44.4 8:05.0 2:07.3 26:06.8 1:32.9 24:52.5 123 34 AG Evan Staeden Roswell NM 1:03:13.6 10:05.1 1:37.9 30:04.5 1:22.9 20:03.2 82 35 CL Arnold Ceniceros El Paso TX 1:03:32.9 8:51.5 1:12.6 24:56.9 1:34.6 26:57.3 131 36 AG Jeremy Gulley Acworth GA 1:03:50.9 9:43.7 3:01.1 26:54.4 1:09.8 23:02.0 76 37 AG Luke Lawhon El Paso TX 1:04:17.0 6:51.7 1:12.0 32:00.9 0:38.6 23:34.0 54 38 AG Aaron Silva Albuquerque NM 1:04:25.8 10:50.2 2:32.3 26:55.6 1:06.8 23:01.0 91 39 CL Gary Velasquez Roswell NM 1:04:52.5 11:54.9 1:59.0 25:38.8 1:26.1 23:53.8 134 40 AG Kiko Dominguez El Paso TX 1:06:05.4 9:39.6 2:04.6 28:16.4 1:38.6 24:26.2 57 41 AG Alton Hoot Ranchos De Taos NM 1:06:26.0 11:57.0 1:43.1 25:45.1 1:25.5 25:35.5 121 42 AG Vidacy Cisneros El Paso TX 1:07:02.3 11:06.5 1:46.4 26:11.6 2:04.8 25:53.0 94 43 AG Greg Southard Clovis NM 1:07:11.7 11:20.7 1:15.9 27:26.2 1:39.0 25:30.0 114 44 AG Randy Mulsow Lubbock TX 1:07:31.7 11:35.7 2:32.5 25:59.5 1:50.3 25:33.8 119 45 AG Max Baca Las Vegas NM 1:07:35.4 12:56.8 2:05.7 27:23.3 0:46.4 24:23.3 108 46 CL Rigoberto Rubalcaba Hobbs NM 1:08:06.6 9:24.5 1:53.7 28:40.4 1:47.2 26:20.9 130 47 AG John Clements Lubbock TX 1:08:43.1 9:36.4 3:23.2 28:50.5 1:41.6 25:11.6 120 48 AG Elijah Finch Albuquerque NM 1:09:11.2 10:19.4 2:44.1 31:46.4 1:14.7 23:06.7 62 49 AG Leandro Gutierrez Roswell NM 1:10:38.9 9:18.0 2:36.6 29:27.3 0:58.8 28:18.3 103 50 AG Anthony MacIas Clovis NM 1:10:46.7 9:40.1 1:59.0 30:36.5 1:51.1 26:40.2 89 51 AG Joe Martin Lubbock TX 1:11:11.6 11:01.2 2:19.0 30:17.0 2:00.0 25:34.5 116 52 AG Frank Green El Paso TX 1:11:31.0 11:39.7 2:25.6 27:45.5 2:04.8 27:35.5 112 53 AG Bart Devos Roswell NM 1:11:43.8 16:50.8 1:43.9 29:42.1 0:58.8 22:28.2 73 54 AG Alan Anderson Portales NM 1:12:30.8 9:57.3 1:36.7 28:26.2 3:10.7 29:19.9 126 55 AG Richard Park El Paso TX 1:12:31.0 12:45.2 2:36.5 28:27.2 2:15.7 26:26.5 129 56 AG Mark Kaplan Carlsbad NM 1:14:48.5 10:41.3 4:03.6 28:16.8 2:36.1 29:10.8 44 57 CL Mike Goeldner El Paso TX 1:15:20.9 12:01.3 3:39.4 26:20.6 3:16.5 30:03.1 83 58 AG Grant Grossetete Albuquerque NM 1:15:24.7 10:23.1 2:15.6 29:19.7 1:20.5 32:05.9 92 59 AG Brent Shelley Las Cruces NM 1:15:32.7 8:23.3 2:13.7 30:57.9 2:02.8 31:55.1 100 60 AG Flip Lyle El Paso TX 1:17:52.1 12:04.5 2:46.5 26:42.2 2:01.7 34:17.4 127 61 CL Todd Clark Roswell NM 1:18:04.6 9:32.5 2:20.9 30:20.6 1:44.4 34:06.3 133 62 AG Mike Greer Ransom Canyon TX 1:21:38.7 12:33.3 3:24.9 29:36.3 1:39.7 34:24.6 128 63 AG Larry Marshall Dexter NM 1:21:44.4 12:16.6 5:33.3 34:43.2 1:47.5 27:23.9 124 64 AG Dustin Devenport Roswell NM 1:21:53.8 11:24.9 3:57.3 38:46.3 1:01.6 26:43.8 68 65 AG Carlos Enriquez Las Cruces NM 1:22:05.0 18:40.2 3:59.9 30:24.5 1:39.9 27:20.6 75 66 CL John Willgohs Albuquerque NM 1:27:14.3 12:04.7 3:03.7 31:11.5 1:04.2 39:50.4 101 67 AG William McElroy El Paso TX 1:30:14.0 42:22.4 1:29.7 35:20.2 56 68 AG Nicholas Franklin Lovington NM 1:34:03.8 10:52.9 3:36.0 47:35.9 59

    Clydesdales  

 
                                                         CLYDESDALES

 CLYDESDALE AGE GROUP: 1 - 98
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Arnold Ceniceros         44 El Paso TX          1:03:32.9     8:51.5    1:12.6    24:56.9    1:34.6    26:57.3   131 
    2 Gary Velasquez           53 Roswell NM          1:04:52.5    11:54.9    1:59.0    25:38.8    1:26.1    23:53.8   134 
    3 Rigoberto Rubalcaba      43 Hobbs NM            1:08:06.6     9:24.5    1:53.7    28:40.4    1:47.2    26:20.9   130 
    4 Mike Goeldner            39 El Paso TX          1:15:20.9    12:01.3    3:39.4    26:20.6    3:16.5    30:03.1    83 
    5 Todd Clark               50 Roswell NM          1:18:04.6     9:32.5    2:20.9    30:20.6    1:44.4    34:06.3   133 
    6 John Willgohs            48 Albuquerque NM      1:27:14.3    12:04.7    3:03.7    31:11.5    1:04.2    39:50.4   101 


    Relay Awards  

 

    Relay Teams 

                                       COMPLETE RESULTS - RELAY TEAMS
 ALL RELAYS
Place Team                           Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.   Ag    
===== ============================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== == 
    1 CRAZY CATS + OLD DOG             48:24.8                         23:29.5    0:52.5    16:15.5   140    
    2 TEAM EL PASO                     51:59.1     7:30.9    1:06.9    24:44.7    0:46.5    17:50.2   145    
    3 RWB EL PASO                    1:01:17.3    11:08.3    1:12.1    26:24.9    1:01.9    21:30.2   143    
    4 TEAM ROSWELL                   1:02:49.0    11:21.6    1:20.2    26:25.3    0:50.9    22:51.1   146    
    5 FIGHTING FROGS                 1:03:27.7     9:20.5    0:59.9    23:23.4    0:57.8    28:46.2   141    
    6 TEAM ARTESIA                   1:07:39.3    11:19.9    1:20.8    32:59.8    1:07.1    20:51.8   144