June 11, 2016Gallup Triathlon

If you still have a timing chip, please return it. Click HERE for instructions 
If you have any questions about the timing or results, contact Sid@CCRTiming.com
MyLaps  Awards Overall Females Relay Team Awards
Age Groups Overall Males Relay Team Types
   Overall Relay Team Overall

 

    Awards  

 
                                                      OVERALL WINNERS


Place Name City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Zachary Collins M39 Albuquerque NM 1:06:51.8 6:52.5 2:36.6 33:59.6 0:52.5 22:30.7 260 1 Laura Horton F34 Santa Fe NM 1:22:30.4 7:10.1 2:32.9 45:11.9 1:03.3 26:32.3 268 AGE GROUP WINNERS MALE AGE GROUP: 01 - 18 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Jeremy Torres 17 Gallup NM 1:34:44.6 5:23.0 2:09.1 55:34.5 0:39.3 30:58.9 257 FEMALE AGE GROUP: 01 - 18 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== MALE AGE GROUP: 19 - 29 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Mark Rosebrough 29 Albuquerque NM 1:29:35.6 7:13.2 2:24.9 46:43.8 1:15.1 31:58.8 265 2 Wade Campbell 26 Gallup NM 1:38:57.8 12:24.3 3:47.1 51:11.6 1:57.3 29:37.6 281 FEMALE AGE GROUP: 19 - 29 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Bambi Wallin 29 Gallup NM 1:57:02.9 13:17.5 2:22.8 1:05:35.8 0:59.8 34:47.0 282 MALE AGE GROUP: 30 - 39 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Kyle Smith 30 Albuquerque NM 1:17:02.8 7:34.8 2:25.2 42:52.7 1:11.5 22:58.6 264 2 Jimmy Thomas 38 Gallup NM 1:53:09.2 18:39.9 3:35.0 56:33.6 0:47.8 33:33.0 279 3 Herbert Long Jr 36 Gallup NM 2:20:29.7 14:55.4 3:04.1 1:20:39.5 0:55.3 40:55.6 286 FEMALE AGE GROUP: 30 - 39 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Holly Herr Stravers 39 Gallup NM 1:23:59.2 7:32.4 2:29.6 46:45.4 1:28.4 25:43.4 266 2 Rebecca Stair 38 Albuquerque NM 1:28:19.4 6:04.3 2:24.7 47:29.9 1:22.8 30:57.7 259 3 Tiffany Shilow 35 Albuquerque NM 1:31:25.3 9:03.4 2:23.6 52:01.1 1:43.1 26:14.2 269 MALE AGE GROUP: 40 - 49 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Francie Martinez 45 Gallup NM 1:26:48.0 8:12.6 0:46.5 46:53.1 1:07.4 29:48.5 270 FEMALE AGE GROUP: 40 - 49 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Viola Hardy 44 Ft Defiance AZ 1:40:10.7 12:59.9 2:35.0 54:06.3 1:22.8 29:06.7 285 2 Laura Johnson 46 Window Rock AZ 1:47:34.4 15:05.9 1:23.6 58:47.4 1:15.4 31:02.1 283 MALE AGE GROUP: 50 - 98 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Ron Haven 59 St Michaels AZ 1:21:29.9 11:43.9 2:27.1 42:47.4 0:54.4 23:37.2 276 2 Daniel Carroll 63 Holbrook AZ 1:27:03.1 8:18.8 2:30.2 46:07.7 1:24.1 28:42.4 267 3 James Lucero 59 Albuquerque NM 1:45:06.1 10:02.8 2:09.2 57:01.7 1:16.2 34:36.3 278 FEMALE AGE GROUP: 50 - 98 Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No. ===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 1 Judy Christian 50 Gallup NM 2:01:21.6 11:26.3 3:05.4 1:08:30.2 0:39.7 37:40.1 277 2 Diane Lopez 52 Gallup NM 2:07:32.4 14:39.7 3:22.3 1:12:34.8 0:48.0 36:07.8 288 3 Janice Spiros 55 Gallup NM 2:38:07.4 15:31.6 2:37.4 1:27:35.2 0:52.5 51:30.8 289

    Age Groups  

 
                                                  OFFICIAL AGE GROUP RESULTS

MALE AGE GROUP:  01 - 18
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Jeremy Torres            17 Gallup NM           1:34:44.6     5:23.0    2:09.1    55:34.5    0:39.3    30:58.9   257 

FEMALE AGE GROUP:  01 - 18
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 

MALE AGE GROUP:  19 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Mark Rosebrough          29 Albuquerque NM      1:29:35.6     7:13.2    2:24.9    46:43.8    1:15.1    31:58.8   265 
    2 Wade Campbell            26 Gallup NM           1:38:57.8    12:24.3    3:47.1    51:11.6    1:57.3    29:37.6   281 

FEMALE AGE GROUP:  19 - 29
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Bambi Wallin             29 Gallup NM           1:57:02.9    13:17.5    2:22.8  1:05:35.8    0:59.8    34:47.0   282 

MALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Zachary Collins          39 Albuquerque NM      1:06:51.8     6:52.5    2:36.6    33:59.6    0:52.5    22:30.7   260 
    2 Kyle Smith               30 Albuquerque NM      1:17:02.8     7:34.8    2:25.2    42:52.7    1:11.5    22:58.6   264 
    3 Jimmy Thomas             38 Gallup NM           1:53:09.2    18:39.9    3:35.0    56:33.6    0:47.8    33:33.0   279 
    4 Herbert Long Jr          36 Gallup NM           2:20:29.7    14:55.4    3:04.1  1:20:39.5    0:55.3    40:55.6   286 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Laura Horton             34 Santa Fe NM         1:22:30.4     7:10.1    2:32.9    45:11.9    1:03.3    26:32.3   268 
    2 Holly Herr Stravers      39 Gallup NM           1:23:59.2     7:32.4    2:29.6    46:45.4    1:28.4    25:43.4   266 
    3 Rebecca Stair            38 Albuquerque NM      1:28:19.4     6:04.3    2:24.7    47:29.9    1:22.8    30:57.7   259 
    4 Tiffany Shilow           35 Albuquerque NM      1:31:25.3     9:03.4    2:23.6    52:01.1    1:43.1    26:14.2   269 
    5 Shalem Uribe             34 Santa Fe NM         1:40:38.8    11:33.0    1:33.9  1:01:00.3    1:19.3    25:12.3   290 
    6 Celeste Yazzie           33 Gallup NM           1:44:51.9     8:50.1    2:21.0  1:05:01.1    1:06.3    27:33.6   273 

MALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Francie Martinez         45 Gallup NM           1:26:48.0     8:12.6    0:46.5    46:53.1    1:07.4    29:48.5   270 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Viola Hardy              44 Ft Defiance AZ      1:40:10.7    12:59.9    2:35.0    54:06.3    1:22.8    29:06.7   285 
    2 Laura Johnson            46 Window Rock AZ      1:47:34.4    15:05.9    1:23.6    58:47.4    1:15.4    31:02.1   283 

MALE AGE GROUP:  50 - 98
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Ron Haven                59 St Michaels AZ      1:21:29.9    11:43.9    2:27.1    42:47.4    0:54.4    23:37.2   276 
    2 Daniel Carroll           63 Holbrook AZ         1:27:03.1     8:18.8    2:30.2    46:07.7    1:24.1    28:42.4   267 
    3 James Lucero             59 Albuquerque NM      1:45:06.1    10:02.8    2:09.2    57:01.7    1:16.2    34:36.3   278 
    4 David Montoya            56 Farmington NM       1:46:20.1    12:46.0    2:10.0  1:00:47.2    1:13.9    29:23.0   271 


FEMALE AGE GROUP:  50 - 98
Place Name                    Age City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= === =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Judy Christian           50 Gallup NM           2:01:21.6    11:26.3    3:05.4  1:08:30.2    0:39.7    37:40.1   277 
    2 Diane Lopez              52 Gallup NM           2:07:32.4    14:39.7    3:22.3  1:12:34.8    0:48.0    36:07.8   288 
    3 Janice Spiros            55 Gallup NM           2:38:07.4    15:31.6    2:37.4  1:27:35.2    0:52.5    51:30.8   289 


    Overall Females  

 
   
                                                 OVERALL RESULTS - FEMALE

Place Name                    Div   City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= ===== =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Laura Horton            F3039 Santa Fe NM         1:22:30.4     7:10.1    2:32.9    45:11.9    1:03.3    26:32.3   268 
    2 Holly Herr Stravers     F3039 Gallup NM           1:23:59.2     7:32.4    2:29.6    46:45.4    1:28.4    25:43.4   266 
    3 Rebecca Stair           F3039 Albuquerque NM      1:28:19.4     6:04.3    2:24.7    47:29.9    1:22.8    30:57.7   259 
    4 Tiffany Shilow          F3039 Albuquerque NM      1:31:25.3     9:03.4    2:23.6    52:01.1    1:43.1    26:14.2   269 
    5 Viola Hardy             F4049 Ft Defiance AZ      1:40:10.7    12:59.9    2:35.0    54:06.3    1:22.8    29:06.7   285 
    6 Shalem Uribe            F3039 Santa Fe NM         1:40:38.8    11:33.0    1:33.9  1:01:00.3    1:19.3    25:12.3   290 
    7 Celeste Yazzie          F3039 Gallup NM           1:44:51.9     8:50.1    2:21.0  1:05:01.1    1:06.3    27:33.6   273 
    8 Laura Johnson           F4049 Window Rock AZ      1:47:34.4    15:05.9    1:23.6    58:47.4    1:15.4    31:02.1   283 
    9 Bambi Wallin            F1929 Gallup NM           1:57:02.9    13:17.5    2:22.8  1:05:35.8    0:59.8    34:47.0   282 
   10 Judy Christian          F5098 Gallup NM           2:01:21.6    11:26.3    3:05.4  1:08:30.2    0:39.7    37:40.1   277 
   11 Diane Lopez             F5098 Gallup NM           2:07:32.4    14:39.7    3:22.3  1:12:34.8    0:48.0    36:07.8   288 
   12 Janice Spiros           F5098 Gallup NM           2:38:07.4    15:31.6    2:37.4  1:27:35.2    0:52.5    51:30.8   289 


    Overall Males  

 
                                              OVERALL RESULTS - MALE

Place Name                    Div   City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= ===== =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Zachary Collins         M3039 Albuquerque NM      1:06:51.8     6:52.5    2:36.6    33:59.6    0:52.5    22:30.7   260 
    2 Kyle Smith              M3039 Albuquerque NM      1:17:02.8     7:34.8    2:25.2    42:52.7    1:11.5    22:58.6   264 
    3 Ron Haven               M5098 St Michaels AZ      1:21:29.9    11:43.9    2:27.1    42:47.4    0:54.4    23:37.2   276 
    4 Francie Martinez        M4049 Gallup NM           1:26:48.0     8:12.6    0:46.5    46:53.1    1:07.4    29:48.5   270 
    5 Daniel Carroll          M5098 Holbrook AZ         1:27:03.1     8:18.8    2:30.2    46:07.7    1:24.1    28:42.4   267 
    6 Mark Rosebrough         M1929 Albuquerque NM      1:29:35.6     7:13.2    2:24.9    46:43.8    1:15.1    31:58.8   265 
    7 Jeremy Torres           M0118 Gallup NM           1:34:44.6     5:23.0    2:09.1    55:34.5    0:39.3    30:58.9   257 
    8 Wade Campbell           M1929 Gallup NM           1:38:57.8    12:24.3    3:47.1    51:11.6    1:57.3    29:37.6   281 
    9 James Lucero            M5098 Albuquerque NM      1:45:06.1    10:02.8    2:09.2    57:01.7    1:16.2    34:36.3   278 
   10 David Montoya           M5098 Farmington NM       1:46:20.1    12:46.0    2:10.0  1:00:47.2    1:13.9    29:23.0   271 
   11 Jimmy Thomas            M3039 Gallup NM           1:53:09.2    18:39.9    3:35.0    56:33.6    0:47.8    33:33.0   279 


    Overall  

                                                      OVERALL RESULTS
Place Name                    Div   City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
===== ======================= ===== =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
    1 Zachary Collins         M3039 Albuquerque NM      1:06:51.8     6:52.5    2:36.6    33:59.6    0:52.5    22:30.7   260 
    2 Kyle Smith              M3039 Albuquerque NM      1:17:02.8     7:34.8    2:25.2    42:52.7    1:11.5    22:58.6   264 
    3 Ron Haven               M5098 St Michaels AZ      1:21:29.9    11:43.9    2:27.1    42:47.4    0:54.4    23:37.2   276 
    4 Laura Horton            F3039 Santa Fe NM         1:22:30.4     7:10.1    2:32.9    45:11.9    1:03.3    26:32.3   268 
    5 Holly Herr Stravers     F3039 Gallup NM           1:23:59.2     7:32.4    2:29.6    46:45.4    1:28.4    25:43.4   266 
    6 Francie Martinez        M4049 Gallup NM           1:26:48.0     8:12.6    0:46.5    46:53.1    1:07.4    29:48.5   270 
    7 Daniel Carroll          M5098 Holbrook AZ         1:27:03.1     8:18.8    2:30.2    46:07.7    1:24.1    28:42.4   267 
    8 Rebecca Stair           F3039 Albuquerque NM      1:28:19.4     6:04.3    2:24.7    47:29.9    1:22.8    30:57.7   259 
    9 Mark Rosebrough         M1929 Albuquerque NM      1:29:35.6     7:13.2    2:24.9    46:43.8    1:15.1    31:58.8   265 
   10 Tiffany Shilow          F3039 Albuquerque NM      1:31:25.3     9:03.4    2:23.6    52:01.1    1:43.1    26:14.2   269 
   11 Jeremy Torres           M0118 Gallup NM           1:34:44.6     5:23.0    2:09.1    55:34.5    0:39.3    30:58.9   257 
   12 Wade Campbell           M1929 Gallup NM           1:38:57.8    12:24.3    3:47.1    51:11.6    1:57.3    29:37.6   281 
   13 Viola Hardy             F4049 Ft Defiance AZ      1:40:10.7    12:59.9    2:35.0    54:06.3    1:22.8    29:06.7   285 
   14 Shalem Uribe            F3039 Santa Fe NM         1:40:38.8    11:33.0    1:33.9  1:01:00.3    1:19.3    25:12.3   290 
   15 Celeste Yazzie          F3039 Gallup NM           1:44:51.9     8:50.1    2:21.0  1:05:01.1    1:06.3    27:33.6   273 
   16 James Lucero            M5098 Albuquerque NM      1:45:06.1    10:02.8    2:09.2    57:01.7    1:16.2    34:36.3   278 
   17 David Montoya           M5098 Farmington NM       1:46:20.1    12:46.0    2:10.0  1:00:47.2    1:13.9    29:23.0   271 
   18 Laura Johnson           F4049 Window Rock AZ      1:47:34.4    15:05.9    1:23.6    58:47.4    1:15.4    31:02.1   283 
   19 Jimmy Thomas            M3039 Gallup NM           1:53:09.2    18:39.9    3:35.0    56:33.6    0:47.8    33:33.0   279 
   20 Bambi Wallin            F1929 Gallup NM           1:57:02.9    13:17.5    2:22.8  1:05:35.8    0:59.8    34:47.0   282 
   21 Judy Christian          F5098 Gallup NM           2:01:21.6    11:26.3    3:05.4  1:08:30.2    0:39.7    37:40.1   277 
   22 Diane Lopez             F5098 Gallup NM           2:07:32.4    14:39.7    3:22.3  1:12:34.8    0:48.0    36:07.8   288 
   23 Herbert Long Jr         M3039 Gallup NM           2:20:29.7    14:55.4    3:04.1  1:20:39.5    0:55.3    40:55.6   286 
   24 Janice Spiros           F5098 Gallup NM           2:38:07.4    15:31.6    2:37.4  1:27:35.2    0:52.5    51:30.8   289 


    Relay Team Awards  

 
                                                     RELAY TEAM AWARDS


 RELAY TEAM DIVISION: COED

Place Team                         City & State        Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.
===== ============================ =================   ========= ========== ========= ========== ========= ========== =====
    1 TRI-MASTER                   Gallup NM           1:21:30.9     9:03.2    2:39.8    41:58.2    0:43.9    27:05.9   287 
            KATHERINE BELZOWSKI 
           AARON ROSETTA        
           AARON ROSETTA        
    2 BAHE BEAST'S                 Gallup NM           1:26:26.0     6:19.2    2:12.8    55:13.8    0:27.5    22:12.8   292 
           Jeff Bahe            
           Verna Watchman       
           Cody Bahe            
    3 TANMAN                       Gallup NM           1:28:48.5     9:09.6    2:34.5    48:55.5    0:26.5    27:42.5   280 
           LANCE TANNER         
           AMANDA TANNER        
           MATT ROWE            

  
 RELAY TEAM DIVISION: FEMALE

Place Team                         City & State        Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.
===== ============================ =================   ========= ========== ========= ========== ========= ========== =====
    1 GIMC PHS TEAM                Gallup NM           1:33:26.2     6:56.5    2:14.5    57:22.4    0:24.5    26:28.3   262 
           KEREN HILGER         
           KEREN HILGER         
           MARIE JOHNSTON       
    2 SUNSHINE GIRLS               Gallup NM           1:50:53.2    14:34.8    0:34.9  1:04:46.4    0:26.4    30:30.8   284 
           LAURALYNN NEZ        
           TERESA GOODIN        
           ANNA DAUSE           


 RELAY TEAM DIVISION: MALE

Place Team                         City & State        Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.
===== ============================ =================   ========= ========== ========= ========== ========= ========== =====
    1 CHEDDAR PHILLED HOT SPROCKET Rehoboth NM         1:04:56.5     6:57.0    0:45.0    35:54.4    0:17.3    21:02.9   261 
           NICK DONKERSLOOT     
           CHAD MEEKHOF         
           PHIL FREDERIKSEN     
    2 MWK                          Gallup NM           1:22:44.1     9:30.6    2:10.4    46:51.6    0:23.3    23:48.3   274 
           ANDRE KING           
           BRYON YELLOWHORSE    
           DEVIN GLASSES        


    Relay Team Types  

 
       
                                                     RELAY TEAM RESULTS


 RELAY TEAM DIVISION: COED

Place Team                         City & State        Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.
===== ============================ =================   ========= ========== ========= ========== ========= ========== =====
    1 TRI-MASTER                   Gallup NM           1:21:30.9     9:03.2    2:39.8    41:58.2    0:43.9    27:05.9   287 
            KATHERINE BELZOWSKI 
           AARON ROSETTA        
           AARON ROSETTA        
    2 BAHE BEAST'S                 Gallup NM           1:26:26.0     6:19.2    2:12.8    55:13.8    0:27.5    22:12.8   292 
           Jeff Bahe            
           Verna Watchman       
           Cody Bahe            
    3 TANMAN                       Gallup NM           1:28:48.5     9:09.6    2:34.5    48:55.5    0:26.5    27:42.5   280 
           LANCE TANNER         
           AMANDA TANNER        
           MATT ROWE            
    4 TEAM ROWDY                   Gallup NM           1:29:54.3    13:10.6    0:47.4    41:56.9    0:24.0    33:35.4   291 
           RUSSELL DURAN        
           MIKE GAMBELL         
           KATLYNN ANTONE       
    5 COOL RUNNINGS                Sanders AZ          1:35:24.8     7:03.8    2:04.2  1:04:04.9    0:17.3    21:54.6   258 
           ALLISON BEGAY        
           STELLA SHOULTZ       
           WILLIAM NEZ          
    6 DONKERS                      Gallup NM           1:38:35.7     8:28.5    2:14.6    53:12.4    0:28.5    34:11.8   263 
           RON DONKERSLOOT      
           KATE POORTENGA       
           MARY LOU DONKERSLOOT 
     

 RELAY TEAM DIVISION: FEMALE

Place Team                         City & State        Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.
===== ============================ =================   ========= ========== ========= ========== ========= ========== =====
    1 GIMC PHS TEAM                Gallup NM           1:33:26.2     6:56.5    2:14.5    57:22.4    0:24.5    26:28.3   262 
           KEREN HILGER         
           KEREN HILGER         
           MARIE JOHNSTON       
    2 SUNSHINE GIRLS               Gallup NM           1:50:53.2    14:34.8    0:34.9  1:04:46.4    0:26.4    30:30.8   284 
           LAURALYNN NEZ        
           TERESA GOODIN        
           ANNA DAUSE           


 RELAY TEAM DIVISION: MALE

Place Team                         City & State        Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.
===== ============================ =================   ========= ========== ========= ========== ========= ========== =====
    1 CHEDDAR PHILLED HOT SPROCKET Rehoboth NM         1:04:56.5     6:57.0    0:45.0    35:54.4    0:17.3    21:02.9   261 
           NICK DONKERSLOOT     
           CHAD MEEKHOF         
           PHIL FREDERIKSEN     
    2 MWK                          Gallup NM           1:22:44.1     9:30.6    2:10.4    46:51.6    0:23.3    23:48.3   274 
           ANDRE KING           
           BRYON YELLOWHORSE    
           DEVIN GLASSES        


    Relay Team Overall

                                         OFFICIAL RESULTS - RELAY TEAMS
 
Team                         Ttype  City/state          Total     Swim       Trans1    Bike       Trans2    Run        No.      
============================ ====== =================== ========= ========== ========= ========== ========= ========== ===== 
CHEDDAR PHILLED HOT SPROCKET MALE   Rehoboth NM         1:04:56.5     6:57.0    0:45.0    35:54.4    0:17.3    21:02.9   261 
TRI-MASTER                   COED   Gallup NM           1:21:30.9     9:03.2    2:39.8    41:58.2    0:43.9    27:05.9   287 
MWK                          MALE   Gallup NM           1:22:44.1     9:30.6    2:10.4    46:51.6    0:23.3    23:48.3   274 
BAHE BEAST'S                 COED   Gallup NM           1:26:26.0     6:19.2    2:12.8    55:13.8    0:27.5    22:12.8   292 
TANMAN                       COED   Gallup NM           1:28:48.5     9:09.6    2:34.5    48:55.5    0:26.5    27:42.5   280 
TEAM ROWDY                   COED   Gallup NM           1:29:54.3    13:10.6    0:47.4    41:56.9    0:24.0    33:35.4   291 
GIMC PHS TEAM                FEMALE Gallup NM           1:33:26.2     6:56.5    2:14.5    57:22.4    0:24.5    26:28.3   262 
COOL RUNNINGS                COED   Sanders AZ          1:35:24.8     7:03.8    2:04.2  1:04:04.9    0:17.3    21:54.6   258 
DONKERS                      COED   Gallup NM           1:38:35.7     8:28.5    2:14.6    53:12.4    0:28.5    34:11.8   263 
SUNSHINE GIRLS               FEMALE Gallup NM           1:50:53.2    14:34.8    0:34.9  1:04:46.4    0:26.4    30:30.8   284 

Number of records: 10