7 Hours of the Banana

7 Hours of the Banana
Crested Butte, CO  -  March 1, 2015

 MyLaps
Under 16
Solos Snowboarders
Telemarkers Tag Teams
Social Teams
    IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS, PLEASE CONTACT Sid@CCRTiming.com

   Under 16 Skiers  

Place No.   Name                    Category     Discipline      Ag Sex Laps Time         
===== ===== ======================= ============ =============== == === ==== ========  
    1    55 Carson Hildebrandt      SOLO         Alpine          12   M   51 05:48:50 

    2    31 Asher Weinberg          SOLO         Alpine          10   M   49 05:49:41 

    3     4 Aksel Lindenmeyr        SOLO         Alpine           9   M   49 05:50:05 

    4    40 Nathan Cote             SOLO         Alpine               M   49 05:52:51 

    5    47 Gavin Jobson            SOLO         Alpine          10   M   48 05:50:31 

    6    26 Max Shull               SOLO         Alpine          11   M   47 05:43:20 

    7    28 Jacob Bernholtz         SOLO         Alpine          10   M   46 05:52:05 

    8    14 Cooper Wight            SOLO         Alpine          10   M   45 05:49:47 

    9    32 Alexandra Weinberg      SOLO         Alpine           8   F   42 05:49:51 

   10    46 Anika Jobson            SOLO         Alpine           8   F   41 05:49:57 

   11     5 Devin Lindenmeyr        SOLO         Alpine           7   M   29 05:50:26 

   12    16 Decker Jones            SOLO         Alpine           5   M   28 05:39:35 

   13    21 Enzo Napoli             SOLO         Alpine           7   M   28 05:50:41 

   14    63 Gage Warner             SOCIAL TEAM  Alpine           7   M   12 04:04:07 

   3/01/2015  8:09PM


   Solos  

                                SOLO FEMALE

Place No.   Name                      Category     Ag Laps Time        
===== ===== ========================= ============ == ==== ======== 
    1     1 Wendy Fisher              SOLO         43   53 05:49:37 
    2    20 Caroline Jarolimek        SOLO         29   48 05:47:39 
    3    19 Aline Jatulis-Wight       SOLO         43   45 05:50:09 
    4    67 Molly Arment              SOLO         30   44 05:53:01 
    5    32 Alexandra Weinberg        SOLO          8   42 05:49:51 
    6    46 Anika Jobson              SOLO          8   41 05:49:57 
    7    49 Heidi Jobson              SOLO         43   41 05:50:08 
    8    50 Kathy Napoli              SOLO         37   27 05:53:55 
    9    36 Jill McCord               SOLO         33   15 05:19:34 
   10    59 Arianne French            SOLO         39   11 04:11:47 

                                 SOLO MALE

Place No.   Name                      Category     Ag Laps Time        
===== ===== ========================= ============ == ==== ======== 
    1    10 Oz Scott                  SOLO         18   53 05:48:05 
    2    55 Carson Hildebrandt        SOLO         12   51 05:48:50 
    3    31 Asher Weinberg            SOLO         10   49 05:49:41 
    4     4 Aksel Lindenmeyr          SOLO          9   49 05:50:05 
    5    40 Nathan Cote               SOLO              49 05:52:51 
    6    45 Edward Boardman           SOLO         52   49 05:53:04 
    7    64 Lawson Yow                SOLO         28   48 05:48:12 
    8    18 Tom Anderson              SOLO         34   48 05:50:04 
    9    47 Gavin Jobson              SOLO         10   48 05:50:31 
   10    26 Max Shull                 SOLO         11   47 05:43:20 
   11    17 Kevin Wolfe               SOLO         41   46 05:49:22 
   12    51 Daniel Austin             SOLO         33   46 05:52:00 
   13    28 Jacob Bernholtz           SOLO         10   46 05:52:05 
   14    24 James Dirksen             SOLO         60   45 05:46:40 
   15    14 Cooper Wight              SOLO         10   45 05:49:47 
   16    48 Chris Jobson              SOLO         40   45 05:50:20 
   17    68 Adam Broderick            SOLO         30   43 05:48:20 
   18    29 Caleb Weinberg            SOLO         41   40 05:46:37 
   19    15 Michael Cunningham        SOLO         40   40 05:53:27 
   20    56 PJ Hildebrandt            SOLO         50   29 05:46:59 
   21     5 Devin Lindenmeyr          SOLO          7   29 05:50:26 
   22    12 Jake Jones                SOLO         41   28 05:39:31 
   23    16 Decker Jones              SOLO          5   28 05:39:35 
   24    21 Enzo Napoli               SOLO          7   28 05:50:41 
   25    41 Thomas Marston            SOLO         58   14 05:41:52 
   26    23 Billy Morgan              SOLO         23   12 01:38:06 
   27    22 Cristhian Mego            SOLO         18    4 01:13:46 


   Snowboarders  

 
 SOLO FEMALE - SNOWBOARD Place No. Name Category Ag Laps Time ===== ===== ========================= ============ == ==== ======== 1 67 Molly Arment SOLO 30 44 05:53:01 2 36 Jill McCord SOLO 33 15 05:19:34 SOLO MALE - SNOWBOARD Place No. Name Category Ag Laps Time ===== ===== ========================= ============ == ==== ======== 1 64 Lawson Yow SOLO 28 48 05:48:12 2 68 Adam Broderick SOLO 30 43 05:48:20 3 22 Cristhian Mego SOLO 18 4 01:13:46

   Telemarkers  


SOLO FEMALE TELEMARK Place No. Name Discipline Category Ag Laps Time ===== ===== ========================= =============== ============ == ==== ======== 1 59 Arianne French Telemark Skier SOLO 39 11 04:11:47 SOLO MALE TELEMARK Place No. Name Discipline Category Ag Laps Time ===== ===== ========================= =============== ============ == ==== ======== 1 34 Tommy Rozman Telemark Skier SOCIAL TEAM 32 17 05:53:35

 

   Tag Teams   

None

 

    Social Teams  


                               SOCIAL TEAMS
Place No.   Name                    Team/sponsor                   Laps Time        
===== ===== ======================= ============================== ==== ======== 
    1    33 Barbara Peters          Chiquita Bananas                 18 05:33:55 
    2    43 Laura Mitchell          Chiquita Bananas                 13 05:33:16 
    3    39 Janet Biggers           Chiquita Bananas                 13 05:34:04 
    4    44 Gorden Spencer          Chiquita Bananas                 12 05:33:57 

                               SOCIAL TEAMS
Place No.   Name                    Team/sponsor                   Laps Time        
===== ===== ======================= ============================== ==== ======== 
    1    34 Tommy Rozman            LE TITS NOW                      17 05:53:35 
    2    61 Tyron Sweitzer          LE TITS NOW                      16 05:53:31 
    3    60 Trent Sweitzer          LE TITS NOW                      11 05:53:29 

                               SOCIAL TEAMS
Place No.   Name                    Team/sponsor                   Laps Time        
===== ===== ======================= ============================== ==== ======== 
    1    62 Bobby Warner            Team Mounties                    13 04:04:52 
    2    63 Gage Warner             Team Mounties                    12 04:04:07 

                               SOCIAL TEAMS
Place No.   Name                    Team/sponsor                   Laps Time        
===== ===== ======================= ============================== ==== ======== 
    1     3 Alexander Lord          Team Sherman                     51 05:46:54 
    2     6 Andrew Cox              Team Sherman                     51 05:48:42