JL Sorenson

J L Sorenson

Intermountain Riverton Hospital

Indoor Triathlon

January 18, 2014

  Herriman, Utah

MyLaps 

ChronoTrack

IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS,
PLEASE CONTACT SID@CCRTiming.com

Adult Awards

Overall Males

Kids - Boys - Girls

Age Groups

Overall Females

Kids Awards

 

   Adult Awards   

                                        

                                               O V E R A L L   W I N N E R S

                                                               OVERALL MALES

Place Name                       Div   City/state          Total   Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     No.      
===== ========================== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Brian Summers              M2529 Sandy UT              35:10    4:32    1:04   16:11    0:19   13:06     6 
    2 Peter Iccabazzi            M4044 Murray UT             36:16    3:44    0:44   16:15    0:19   15:16     5 
    3 Richie Cunningham          M3539 Lehi UT               37:13    4:44    1:39   16:38    0:27   13:47    24 

                                                              OVERALL FEMALES

    1 Kira Anderson              F3034 Herriman UT           40:33    5:11    1:18   16:24    0:33   17:10    18 
    2 Karee Nicholson            F3034 Herriman UT           42:07    6:57    1:15   16:27    0:23   17:06    51 
    3 Sara Fauver                F1924 West Jordan UT        42:38    5:14    2:00   18:00    0:47   16:39    30 

                                             A G E   G R O U P   W I N N E R S

MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     No.      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
    1 Lauren Barlow              F0114 South Jordan UT         53:55    4:36    2:10   22:55    0:30   23:45    15 
    2 Hayden Heimbigner          F0114 Syracuse UT           1:02:01    7:22    2:55   20:42    0:28   30:35    57 

MALE AGE GROUP:  15 - 18
    1 Coleman Nielsen            M1518 Bluffdale UT            38:29    3:29    2:34   17:08    0:28   14:52    17 

FEMALE AGE GROUP:  15 - 18
    1 Sydney Hawes               F1518 Herriman UT             44:48    4:00    2:00   18:33    0:21   19:56    39 
    2 Ashley Hafen               F1518 Taylorsville UT         56:32    5:47    2:09   23:29    0:34   24:34    25 

MALE AGE GROUP:  19 - 24

FEMALE AGE GROUP:  19 - 24
    1 Sarah Roghaar              F1924 Layton UT               52:18    6:31    4:17   18:49    0:27   22:14    42 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Adam Rasmussen             M2529 South Jordan UT         41:26    5:18    1:59   17:32    0:21   16:18    48 
    2 Jacob Mason                M2529 Herriman UT             41:58    3:16    1:08   18:15    0:24   18:57     3 

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Ashley Windsor             F2529 Kearns UT               47:56    6:58    2:26   18:49    0:29   19:15    47 
    2 Kristy Bate                F2529 Herriman UT             51:50    5:16    2:37   17:25    0:45   25:49    54 
    3 Nicolee Huntsman           F2529 Draper UT               53:48    5:57    2:29   18:58    0:32   25:53    46 

MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Jeffrey Krotosky           M3034 Cedar Hills UT          37:21    4:21    1:03   16:28    0:32   14:59    10 
    2 Jake Marshall              M3034 North Salt Lake UT      39:12    3:54    2:05   16:36    0:23   16:16     8 
    3 Dallon Walters             M3034 Magna UT                40:15    3:41    1:28   16:50    0:24   17:54    14 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Mary Day                   F3034 Herriman UT             46:28    3:47    1:17   17:29    0:24   23:32     1 
    2 Holly Jones                F3034 Riverton UT             47:54    5:45    1:11   16:55    0:44   23:21    37 
    3 Angela Jewkes              F3034 Castle Dale UT          48:10    6:43    1:50   18:15    0:25   20:58    43 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Russell Gerrard            M3539 Holladay UT             38:04    3:57    0:59   16:43    0:24   16:03    12 
    2 Chris Raemer               M3539 Herriman UT             40:18    3:25    2:09   16:28    0:26   17:52     2 
    3 Bryan Nicholson            M3539 Herriman UT             41:53    5:18    1:45   16:33    0:31   17:47    49 

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Tracie Kay                 F3539 Riverton UT             45:05    5:14    1:55   16:19    1:02   20:37    32 
    2 Crystal Garner             F3539 South Jordan UT         56:01    5:37    1:33   18:47    0:55   29:11    31 
    3 Loralee Franks             F3539 Herriman UT             56:22    8:00    2:20   19:33    0:52   25:41    55 

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Billy Howe                 M4044 Salt Lake City UT       37:29    3:39    0:43   16:22    0:22   16:26     4 
    2 Brandon Nielsen            M4044 Bluffdale UT            45:45    5:33    2:01   17:06    0:38   20:28    16 
    3 Dee Gardner                M4044 Salt Lake City UT       47:28    3:40    1:25   16:53    0:31   25:01     9 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Tedi Smith                 F4044 Herriman UT             43:36    5:09    1:28   16:39    0:34   19:48    29 
    2 Brandy Heimbigner          F4044 Syracuse UT             45:53    5:39    2:30   16:43    0:25   20:38    56 
    3 Jennifer Hansen            F4044 Riverton UT             52:46    7:00    1:48   16:44    1:13   26:02    36 

MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Ken Ames                   M4549 South Jordan UT         45:22    3:59    1:27   17:35    0:31   21:53     7 

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Melissa Sedrick            F4549 Herriman UT             50:52    5:15    2:34   16:40    0:49   25:37    45 
    2 Susie Oliver               F4549 Orem UT               1:25:05    6:52    2:00   26:01    1:03   49:11    34 

MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Juergen Korbanka           M5054 Herriman UT             38:53    4:11    1:16   16:32    0:28   16:26    11 
    2 Robert Gonzales            M5054 Magna UT                46:03    6:05    1:39   17:34    0:28   20:19    35 
    3 Michael Hughes             M5054 Salt Lake City UT       53:00    5:48    1:32   17:13    0:57   27:32    28 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Lisa Bagley                F5054 West Jordan UT          44:00    4:43    1:38   17:51    0:25   19:25    23 

   Overall Males   

Place Name                       City/state          Div   Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2     Run  Bib#     
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Brian Summers              Sandy UT            M2529     35:10    4:32    1:04   16:11    0:19   13:06     6 
    2 Peter Iccabazzi            Murray UT           M4044     36:16    3:44    0:44   16:15    0:19   15:16     5 
    3 Richie Cunningham          Lehi UT             M3539     37:13    4:44    1:39   16:38    0:27   13:47    24 
    4 Jeffrey Krotosky           Cedar Hills UT      M3034     37:21    4:21    1:03   16:28    0:32   14:59    10 
    5 Billy Howe                 Salt Lake City UT   M4044     37:29    3:39    0:43   16:22    0:22   16:26     4 
    6 Russell Gerrard            Holladay UT         M3539     38:04    3:57    0:59   16:43    0:24   16:03    12 
    7 Coleman Nielsen            Bluffdale UT        M1518     38:29    3:29    2:34   17:08    0:28   14:52    17 
    8 Juergen Korbanka           Herriman UT         M5054     38:53    4:11    1:16   16:32    0:28   16:26    11 
    9 Jake Marshall              North Salt Lake UT  M3034     39:12    3:54    2:05   16:36    0:23   16:16     8 
   10 Dallon Walters             Magna UT            M3034     40:15    3:41    1:28   16:50    0:24   17:54    14 
   11 Chris Raemer               Herriman UT         M3539     40:18    3:25    2:09   16:28    0:26   17:52     2 
   12 Adam Rasmussen             South Jordan UT     M2529     41:26    5:18    1:59   17:32    0:21   16:18    48 
   13 Bryan Nicholson            Herriman UT         M3539     41:53    5:18    1:45   16:33    0:31   17:47    49 
   14 Jacob Mason                Herriman UT         M2529     41:58    3:16    1:08   18:15    0:24   18:57     3 
   15 Rhett Gagon                Lindon UT           M3034     42:37    5:17    1:54   16:27    0:26   18:34    52 
   16 Jason Dewrell              Herriman UT         M3034     43:29    4:52    1:46   16:24    0:23   20:06    13 
   17 Garrett Snyder             Taylorsville UT     M3034     44:39    5:15    2:41   18:59    0:26   17:21    27 
   18 Ken Ames                   South Jordan UT     M4549     45:22    3:59    1:27   17:35    0:31   21:53     7 
   19 Brandon Nielsen            Bluffdale UT        M4044     45:45    5:33    2:01   17:06    0:38   20:28    16 
   20 Robert Gonzales            Magna UT            M5054     46:03    6:05    1:39   17:34    0:28   20:19    35 
   21 Christopher Berbert        Riverton UT         M3034     47:11    4:19    3:18   16:33    0:29   22:35    19 
   22 Dan Lauritzen              Salt Lake City UT   M3034     47:12    4:07    1:29   16:27    0:27   24:45    26 
   23 Dee Gardner                Salt Lake City UT   M4044     47:28    3:40    1:25   16:53    0:31   25:01     9 
   24 Steve Westover             Riverton UT         M3539     48:03    5:41    2:36   19:20    0:30   19:59    33 
   25 Aaron Harker               South Jordan UT     M3539     48:11    6:12    2:06   17:40    0:22   21:53    58 
   26 Michael Hughes             Salt Lake City UT   M5054     53:00    5:48    1:32   17:13    0:57   27:32    28 
   27 Brett Holbrook             Herriman UT         M3034     53:21    5:33    3:28   21:47    0:30   22:05    20 

   Overall Females   

Place Name                       City/state          Div   Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2     Run  Bib#     
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Kira Anderson              Herriman UT         F3034     40:33    5:11    1:18   16:24    0:33   17:10    18 
    2 Karee Nicholson            Herriman UT         F3034     42:07    6:57    1:15   16:27    0:23   17:06    51 
    3 Sara Fauver                West Jordan UT      F1924     42:38    5:14    2:00   18:00    0:47   16:39    30 
    4 Tedi Smith                 Herriman UT         F4044     43:36    5:09    1:28   16:39    0:34   19:48    29 
    5 Lisa Bagley                West Jordan UT      F5054     44:00    4:43    1:38   17:51    0:25   19:25    23 
    6 Sydney Hawes               Herriman UT         F1518     44:48    4:00    2:00   18:33    0:21   19:56    39 
    7 Tracie Kay                 Riverton UT         F3539     45:05    5:14    1:55   16:19    1:02   20:37    32 
    8 Brandy Heimbigner          Syracuse UT         F4044     45:53    5:39    2:30   16:43    0:25   20:38    56 
    9 Mary Day                   Herriman UT         F3034     46:28    3:47    1:17   17:29    0:24   23:32     1 
   10 Holly Jones                Riverton UT         F3034     47:54    5:45    1:11   16:55    0:44   23:21    37 
   11 Ashley Windsor             Kearns UT           F2529     47:56    6:58    2:26   18:49    0:29   19:15    47 
   12 Angela Jewkes              Castle Dale UT      F3034     48:10    6:43    1:50   18:15    0:25   20:58    43 
   13 Lucianne Broschinsky       Riverton UT         F3034     50:14    5:38    1:46   20:30    1:17   21:05    50 
   14 Cindy Barnhisel            Herriman UT         F3034     50:18    7:38    2:47   16:29    1:04   22:22    38 
   15 Melissa Sedrick            Herriman UT         F4549     50:52    5:15    2:34   16:40    0:49   25:37    45 
   16 Kristy Bate                Herriman UT         F2529     51:50    5:16    2:37   17:25    0:45   25:49    54 
   17 Sarah Roghaar              Layton UT           F1924     52:18    6:31    4:17   18:49    0:27   22:14    42 
   18 Jennifer Hansen            Riverton UT         F4044     52:46    7:00    1:48   16:44    1:13   26:02    36 
   19 Nicolee Huntsman           Draper UT           F2529     53:48    5:57    2:29   18:58    0:32   25:53    46 
   20 Lauren Barlow              South Jordan UT     F0114     53:55    4:36    2:10   22:55    0:30   23:45    15 
   21 Kaci Walters               Magna UT            F3034     55:09    5:55    1:44   17:46    0:30   29:17    44 
   22 Crystal Garner             South Jordan UT     F3539     56:01    5:37    1:33   18:47    0:55   29:11    31 
   23 Loralee Franks             Herriman UT         F3539     56:22    8:00    2:20   19:33    0:52   25:41    55 
   24 Ashley Hafen               Taylorsville UT     F1518     56:32    5:47    2:09   23:29    0:34   24:34    25 
   25 Alyse Burt                 Riverton UT         F3539   1:01:19    9:10    3:35   19:45    1:03   27:49    53 
   26 Hayden Heimbigner          Syracuse UT         F0114   1:02:01    7:22    2:55   20:42    0:28   30:35    57 
   27 Amy Beesley                Clearfield UT       F3539   1:02:20    8:41    3:23   23:46    1:05   25:27    40 
   28 Susie Oliver               Orem UT             F4549   1:25:05    6:52    2:00   26:01    1:03   49:11    34 

   Kids-Boys-Girls   

 MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     No.      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Logan Weaver               B1112 South Jordan UT         17:25    0:51    1:02    6:29    0:25    8:41    62 
    2 Jackson Moller             B0910 Herriman UT             18:51    1:25    1:04    7:07    0:39    8:38    83 
    3 Carter Guiness             B1112 South Jordan UT         20:42    0:58    1:34    8:20    0:24    9:27    88 
    4 Kaden Curtis               B1112 South Jordan UT         21:10    1:11    4:26    6:25    0:46    8:25    63 
    5 Ethan Weaver               B0108 South Jordan UT         21:38    1:09    1:18    9:20    0:26    9:27    75 
    6 Taylor Gerrard             B0910 Holladay UT             27:41    1:57    1:21   12:53    0:35   10:56    80 
    7 Korbin Raulinaitis         B0108 Riverton UT             28:16    1:40    1:33   14:56    1:18    8:51    76 
    8 Blake Westover             B0108 Riverton UT             28:28    1:46    2:23    9:50    0:35   13:57    85 
    9 Clark Westover             B1112 Riverton UT             29:15    2:00    2:39    9:24    0:53   14:21    86 
   10 Caleb Maxfield             B1112 Salt Lake City UT       29:18    1:55    2:13   10:33    0:28   14:11    70 
   11 Miles Maxfield             B0108 Salt Lake City UT       31:00    3:13    1:53   13:13    0:31   12:12    81 

 FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
    1 Kate Degroote              G1112 West Valley City UT     18:07    0:48    1:10    7:09    0:25    8:36    60 
    2 Abby Feragen               G1112 Riverton UT             19:03    0:44    1:11    7:19    0:28    9:24    64 
    3 Jenna Smith                G1112 Herriman UT             19:15    1:09    2:02    6:52    0:21    8:53    84 
    4 Peyton Ming                G0910 Riverton UT             20:30    0:50    1:00    7:33    0:22   10:47    66 
    5 Ellie Raulinaitis          G0910 Riverton UT             20:51    1:00    1:25    7:05    0:27   10:56    67 
    6 Adrinna Stout              G1112 Riverton UT             21:52    1:23    2:08    7:35    0:22   10:26    87 
    7 Paige Michaels             G1112 Draper UT               22:14    0:57    1:57    7:15    0:23   11:44    74 
    8 Madi Michaels              G1314 Draper UT               22:15    0:51    2:30    8:16    0:35   10:05    73 
    9 Ellie Clayton              G0910 South Jordan UT         22:16    1:03    1:15    7:37    0:25   11:58    68 
   10 Karsyn Blanco              G1112 Eagle Mountain UT       22:32    0:55    0:45    7:15    0:20   13:19    78 
   11 Hadley Higbee              G1112 Herriman UT             22:35    1:05    0:58    8:07    0:21   12:06    69 
   12 Brinley Weaver             G1112 South Jordan UT         22:36    0:49    1:01    8:34    0:29   11:45    61 
   13 Hailie Feragen             G0108 Riverton UT             23:20    0:53    1:16   10:36    0:28   10:10    65 
   14 Bella Marceau              G1112 Slc UT                  23:42    0:46    1:40    7:17    0:27   13:34    59 
   15 Rebecca Ojeda              G1112 Orem UT                 25:16    1:13    0:36   10:03    0:22   13:05    72 
   16 Marissa Maxfield           G0108 Salt Lake City UT       25:38    1:21    1:25    9:07    0:24   13:22    71 
   17 Audrey Wilson              G0910 Draper UT               25:38    1:25    2:27   11:10    0:27   10:11    79 
   18 Nina Koch                  G0910 Herriman UT             26:20    1:23    2:54    8:43    0:31   12:51    77 
   19 Danielle Gerrard           G0108 Holladay UT             33:42    2:21    2:04   13:18    0:28   15:34    82 

                     

   Kids Awards 

                                                               OVERALL MALES

Place Name                       Div   City/state          Total   Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     No.      
===== ========================== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Logan Weaver               B1112 South Jordan UT       17:25    0:51    1:02    6:29    0:25    8:41    62 
    2 Jackson Moller             B0910 Herriman UT           18:51    1:25    1:04    7:07    0:39    8:38    83 
    3 Carter Guiness             B1112 South Jordan UT       20:42    0:58    1:34    8:20    0:24    9:27    88 

                                                              OVERALL FEMALES

    1 Kate Degroote              G1112 West Valley City UT   18:07    0:48    1:10    7:09    0:25    8:36    60 
    2 Abby Feragen               G1112 Riverton UT           19:03    0:44    1:11    7:19    0:28    9:24    64 
    3 Jenna Smith                G1112 Herriman UT           19:15    1:09    2:02    6:52    0:21    8:53    84 

                                             A G E   G R O U P   W I N N E R S

MALE AGE GROUP:  1 - 8
Place Name                       Div   City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     No.      
===== ========================== ===== =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 
    1 Ethan Weaver               B0108 South Jordan UT         21:38    1:09    1:18    9:20    0:26    9:27    75 
    2 Korbin Raulinaitis         B0108 Riverton UT             28:16    1:40    1:33   14:56    1:18    8:51    76 
    3 Blake Westover             B0108 Riverton UT             28:28    1:46    2:23    9:50    0:35   13:57    85 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 8
    1 Hailie Feragen             G0108 Riverton UT             23:20    0:53    1:16   10:36    0:28   10:10    65 
    2 Marissa Maxfield           G0108 Salt Lake City UT       25:38    1:21    1:25    9:07    0:24   13:22    71 
    3 Danielle Gerrard           G0108 Holladay UT             33:42    2:21    2:04   13:18    0:28   15:34    82 

MALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Taylor Gerrard             B0910 Holladay UT             27:41    1:57    1:21   12:53    0:35   10:56    80 

FEMALE AGE GROUP:  9 - 10
    1 Peyton Ming                G0910 Riverton UT             20:30    0:50    1:00    7:33    0:22   10:47    66 
    2 Ellie Raulinaitis          G0910 Riverton UT             20:51    1:00    1:25    7:05    0:27   10:56    67 
    3 Ellie Clayton              G0910 South Jordan UT         22:16    1:03    1:15    7:37    0:25   11:58    68 

MALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Kaden Curtis               B1112 South Jordan UT         21:10    1:11    4:26    6:25    0:46    8:25    63 
    2 Clark Westover             B1112 Riverton UT             29:15    2:00    2:39    9:24    0:53   14:21    86 
    3 Caleb Maxfield             B1112 Salt Lake City UT       29:18    1:55    2:13   10:33    0:28   14:11    70 

FEMALE AGE GROUP:  11 - 12
    1 Adrinna Stout              G1112 Riverton UT             21:52    1:23    2:08    7:35    0:22   10:26    87 
    2 Paige Michaels             G1112 Draper UT               22:14    0:57    1:57    7:15    0:23   11:44    74 
    3 Karsyn Blanco              G1112 Eagle Mountain UT       22:32    0:55    0:45    7:15    0:20   13:19    78 

MALE AGE GROUP:  13 - 14

FEMALE AGE GROUP:  13 - 14
    1 Madi Michaels              G1314 Draper UT               22:15    0:51    2:30    8:16    0:35   10:05    73 

   Age Groups (Adults and Kids)   

MALE AGE GROUP:  1 - 14
Place Name                       Age City/state          Total     Swim    Trans1  Bike    Trans2  Run     Penalty No.      
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= ===== 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 14
    1 Lauren Barlow               14 South Jordan UT         53:55    4:36    2:10   22:55    0:30   23:45            15 
    2 Hayden Heimbigner           14 Syracuse UT           1:02:01    7:22    2:55   20:42    0:28   30:35            57 

MALE AGE GROUP:  15 - 18
    1 Coleman Nielsen             15 Bluffdale UT            38:29    3:29    2:34   17:08    0:28   14:52            17 

FEMALE AGE GROUP:  15 - 18
    1 Sydney Hawes                16 Herriman UT             44:48    4:00    2:00   18:33    0:21   19:56            39 
    2 Ashley Hafen                17 Taylorsville UT         56:32    5:47    2:09   23:29    0:34   24:34            25 

MALE AGE GROUP:  19 - 24


FEMALE AGE GROUP:  19 - 24
    1 Sara Fauver                 20 West Jordan UT          42:38    5:14    2:00   18:00    0:47   16:39            30 
    2 Sarah Roghaar               24 Layton UT               52:18    6:31    4:17   18:49    0:27   22:14            42 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Brian Summers               27 Sandy UT                35:10    4:32    1:04   16:11    0:19   13:06             6 
    2 Adam Rasmussen              28 South Jordan UT         41:26    5:18    1:59   17:32    0:21   16:18            48 
    3 Jacob Mason                 26 Herriman UT             41:58    3:16    1:08   18:15    0:24   18:57             3 

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1 Ashley Windsor              28 Kearns UT               47:56    6:58    2:26   18:49    0:29   19:15            47 
    2 Kristy Bate                 27 Herriman UT             51:50    5:16    2:37   17:25    0:45   25:49            54 
    3 Nicolee Huntsman            25 Draper UT               53:48    5:57    2:29   18:58    0:32   25:53            46 

MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Jeffrey Krotosky            31 Cedar Hills UT          37:21    4:21    1:03   16:28    0:32   14:59            10 
    2 Jake Marshall               34 North Salt Lake UT      39:12    3:54    2:05   16:36    0:23   16:16             8 
    3 Dallon Walters              32 Magna UT                40:15    3:41    1:28   16:50    0:24   17:54            14 
    4 Rhett Gagon                 32 Lindon UT               42:37    5:17    1:54   16:27    0:26   18:34            52 
    5 Jason Dewrell               32 Herriman UT             43:29    4:52    1:46   16:24    0:23   20:06            13 
    6 Garrett Snyder              30 Taylorsville UT         44:39    5:15    2:41   18:59    0:26   17:21            27 
    7 Christopher Berbert         33 Riverton UT             47:11    4:19    3:18   16:33    0:29   22:35            19 
    8 Dan Lauritzen               31 Salt Lake City UT       47:12    4:07    1:29   16:27    0:27   24:45            26 
    9 Brett Holbrook              32 Herriman UT             53:21    5:33    3:28   21:47    0:30   22:05            20 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1 Kira Anderson               32 Herriman UT             40:33    5:11    1:18   16:24    0:33   17:10            18 
    2 Karee Nicholson             34 Herriman UT             42:07    6:57    1:15   16:27    0:23   17:06            51 
    3 Mary Day                    33 Herriman UT             46:28    3:47    1:17   17:29    0:24   23:32             1 
    4 Holly Jones                 34 Riverton UT             47:54    5:45    1:11   16:55    0:44   23:21            37 
    5 Angela Jewkes               34 Castle Dale UT          48:10    6:43    1:50   18:15    0:25   20:58            43 
    6 Lucianne Broschinsky        31 Riverton UT             50:14    5:38    1:46   20:30    1:17   21:05            50 
    7 Cindy Barnhisel             33 Herriman UT             50:18    7:38    2:47   16:29    1:04   22:22            38 
    8 Kaci Walters                33 Magna UT                55:09    5:55    1:44   17:46    0:30   29:17            44 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Richie Cunningham           39 Lehi UT                 37:13    4:44    1:39   16:38    0:27   13:47            24 
    2 Russell Gerrard             37 Holladay UT             38:04    3:57    0:59   16:43    0:24   16:03            12 
    3 Chris Raemer                38 Herriman UT             40:18    3:25    2:09   16:28    0:26   17:52             2 
    4 Bryan Nicholson             36 Herriman UT             41:53    5:18    1:45   16:33    0:31   17:47            49 
    5 Steve Westover              37 Riverton UT             48:03    5:41    2:36   19:20    0:30   19:59            33 
    6 Aaron Harker                35 South Jordan UT         48:11    6:12    2:06   17:40    0:22   21:53            58 

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1 Tracie Kay                  38 Riverton UT             45:05    5:14    1:55   16:19    1:02   20:37            32 
    2 Crystal Garner              37 South Jordan UT         56:01    5:37    1:33   18:47    0:55   29:11            31 
    3 Loralee Franks              39 Herriman UT             56:22    8:00    2:20   19:33    0:52   25:41            55 
    4 Alyse Burt                  35 Riverton UT           1:01:19    9:10    3:35   19:45    1:03   27:49            53 
    5 Amy Beesley                 36 Clearfield UT         1:02:20    8:41    3:23   23:46    1:05   25:27            40 

MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Peter Iccabazzi             43 Murray UT               36:16    3:44    0:44   16:15    0:19   15:16             5 
    2 Billy Howe                  42 Salt Lake City UT       37:29    3:39    0:43   16:22    0:22   16:26             4 
    3 Brandon Nielsen             42 Bluffdale UT            45:45    5:33    2:01   17:06    0:38   20:28            16 
    4 Dee Gardner                 44 Salt Lake City UT       47:28    3:40    1:25   16:53    0:31   25:01             9 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1 Tedi Smith                  41 Herriman UT             43:36    5:09    1:28   16:39    0:34   19:48            29 
    2 Brandy Heimbigner           43 Syracuse UT             45:53    5:39    2:30   16:43    0:25   20:38            56 
    3 Jennifer Hansen             40 Riverton UT             52:46    7:00    1:48   16:44    1:13   26:02            36 

MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Ken Ames                    48 South Jordan UT         45:22    3:59    1:27   17:35    0:31   21:53             7 

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1 Melissa Sedrick             45 Herriman UT             50:52    5:15    2:34   16:40    0:49   25:37            45 
    2 Susie Oliver                48 Orem UT               1:25:05    6:52    2:00   26:01    1:03   49:11            34 

MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1 Juergen Korbanka            50 Herriman UT             38:53    4:11    1:16   16:32    0:28   16:26            11 
    2 Robert Gonzales             53 Magna UT                46:03    6:05    1:39   17:34    0:28   20:19            35 
    3 Michael Hughes              54 Salt Lake City UT       53:00    5:48    1:32   17:13    0:57   27:32            28 

   Kids Age Groups


MALE AGE GROUP: 1 - 8 1 Ethan Weaver B0108 South Jordan UT 21:38 1:09 1:18 9:20 0:26 9:27 75 2 Korbin Raulinaitis B0108 Riverton UT 28:16 1:40 1:33 14:56 1:18 8:51 76 3 Blake Westover B0108 Riverton UT 28:28 1:46 2:23 9:50 0:35 13:57 85 4 Miles Maxfield B0108 Salt Lake City UT 31:00 3:13 1:53 13:13 0:31 12:12 81 FEMALE AGE GROUP: 1 - 8 1 Hailie Feragen G0108 Riverton UT 23:20 0:53 1:16 10:36 0:28 10:10 65 2 Marissa Maxfield G0108 Salt Lake City UT 25:38 1:21 1:25 9:07 0:24 13:22 71 3 Danielle Gerrard G0108 Holladay UT 33:42 2:21 2:04 13:18 0:28 15:34 82 MALE AGE GROUP: 9 - 10 1 Jackson Moller B0910 Herriman UT 18:51 1:25 1:04 7:07 0:39 8:38 83 2 Taylor Gerrard B0910 Holladay UT 27:41 1:57 1:21 12:53 0:35 10:56 80 FEMALE AGE GROUP: 9 - 10 1 Peyton Ming G0910 Riverton UT 20:30 0:50 1:00 7:33 0:22 10:47 66 2 Ellie Raulinaitis G0910 Riverton UT 20:51 1:00 1:25 7:05 0:27 10:56 67 3 Ellie Clayton G0910 South Jordan UT 22:16 1:03 1:15 7:37 0:25 11:58 68 4 Audrey Wilson G0910 Draper UT 25:38 1:25 2:27 11:10 0:27 10:11 79 5 Nina Koch G0910 Herriman UT 26:20 1:23 2:54 8:43 0:31 12:51 77 MALE AGE GROUP: 11 - 12 1 Logan Weaver B1112 South Jordan UT 17:25 0:51 1:02 6:29 0:25 8:41 62 2 Carter Guiness B1112 South Jordan UT 20:42 0:58 1:34 8:20 0:24 9:27 88 3 Kaden Curtis B1112 South Jordan UT 21:10 1:11 4:26 6:25 0:46 8:25 63 4 Clark Westover B1112 Riverton UT 29:15 2:00 2:39 9:24 0:53 14:21 86 5 Caleb Maxfield B1112 Salt Lake City UT 29:18 1:55 2:13 10:33 0:28 14:11 70 FEMALE AGE GROUP: 11 - 12 1 Kate Degroote G1112 West Valley City UT 18:07 0:48 1:10 7:09 0:25 8:36 60 2 Abby Feragen G1112 Riverton UT 19:03 0:44 1:11 7:19 0:28 9:24 64 3 Jenna Smith G1112 Herriman UT 19:15 1:09 2:02 6:52 0:21 8:53 84 4 Adrinna Stout G1112 Riverton UT 21:52 1:23 2:08 7:35 0:22 10:26 87 5 Paige Michaels G1112 Draper UT 22:14 0:57 1:57 7:15 0:23 11:44 74 6 Karsyn Blanco G1112 Eagle Mountain UT 22:32 0:55 0:45 7:15 0:20 13:19 78 7 Hadley Higbee G1112 Herriman UT 22:35 1:05 0:58 8:07 0:21 12:06 69 8 Brinley Weaver G1112 South Jordan UT 22:36 0:49 1:01 8:34 0:29 11:45 61 9 Bella Marceau G1112 Slc UT 23:42 0:46 1:40 7:17 0:27 13:34 59 10 Rebecca Ojeda G1112 Orem UT 25:16 1:13 0:36 10:03 0:22 13:05 72 MALE AGE GROUP: 13 - 14 FEMALE AGE GROUP: 13 - 14 1 Madi Michaels G1314 Draper UT 22:15 0:51 2:30 8:16 0:35 10:05 73