J L Sorenson 

Indoor Triathlon

January 21, 2012

  Herriman, Utah

logo

IF YOU HAVE ANY QUESTIONS ABOUT THE TIMING & RESULTS,
PLEASE CONTACT SID@CCRTiming.com

 

Adult Awards

Kids-Boys-Girls

Overall Males

Overall Kids

Overall Females

 

Age Groups

 

 

 

 

 

 

 

   Adult Awards   

                                       

MALES

Place Name Div City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run No.
===== ========================== ===== =================== ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Ryan Thierbach M3539 Sandy UT 42:05 3:04 1:04 24:54 0:34 12:31 10
2 Kyle Moore M3539 South Jordan UT 44:36 3:41 1:24 24:35 0:31 14:28 5
3 Randy Rindlisbacher M3034 Herriman UT 44:59 4:12 0:49 25:18 0:15 14:27 22
4 Mitchell Collins M1518 Eden UT 45:15 3:05 0:59 25:46 0:25 15:02 3
5 Mike Kendall M2529 Provo UT 45:56 4:45 1:27 25:39 0:25 13:41 29
6 Jaden Smith M1518 Bountiful UT 46:02 4:53 0:40 25:39 0:16 14:37 28
7 Andrew Shapiro M0114 Salt Lake City UT 46:17 4:37 0:50 23:37 0:41 16:33 14
8 Peter Iccabazzi M4044 Salt Lake City UT 46:18 3:45 1:13 25:10 0:19 15:54 1
9 Jackie Muterspaugh M4044 South Jordan UT 46:33 4:10 0:35 24:37 0:20 16:52 11
10 Russell Gerrard M3539 Holladay UT 46:41 3:59 2:10 23:39 0:27 16:28 9

FEMALES

1 Jana White F3034 Draper UT 45:10 3:49 0:56 24:47 0:31 15:09 7
2 Candice Markland F2529 Springville UT 46:31 5:43 1:47 25:40 0:23 12:59 47
3 Kyra Marie Bell F1924 Kaysville UT 47:20 6:44 1:21 25:22 0:14 13:42 62
4 Rachael Gill F3034 South Jordan UT 47:22 5:13 0:50 23:13 0:34 17:33 8
5 Heidi Huntsman F4044 South Jordan UT 47:31 3:45 0:38 25:27 0:35 17:07 4
6 Sonia Briggs F3539 West Valley UT 49:00 7:42 1:55 20:11 0:32 18:42 17
7 Clarissa Rawlins F1924 West Jordan UT 50:07 6:25 1:57 25:25 0:14 16:08 71
8 Sydney Hawes F0114 Herriman UT 50:45 4:28 1:18 25:58 0:19 18:45 39
9 Susan Banfill F2529 Saratoga Springs UT 51:10 5:59 1:37 25:26 0:26 17:44 30
10 Kaitlin Freestone F1518 Taylorsville UT 51:10 4:55 1:56 25:20 0:34 18:28 21

                                      

 


 

    Overall Male Awards 

                                                                                                              

Place Name City/state Div Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Bib#
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Ryan Thierbach Sandy UT M3539 42:05 3:04 1:04 24:54 0:34 12:31 10
2 Kyle Moore South Jordan UT M3539 44:36 3:41 1:24 24:35 0:31 14:28 5
3 Randy Rindlisbacher Herriman UT M3034 44:59 4:12 0:49 25:18 0:15 14:27 22
4 Mitchell Collins Eden UT M1518 45:15 3:05 0:59 25:46 0:25 15:02 3
5 Mike Kendall Provo UT M2529 45:56 4:45 1:27 25:39 0:25 13:41 29
6 Jaden Smith Bountiful UT M1518 46:02 4:53 0:40 25:39 0:16 14:37 28
7 Andrew Shapiro Salt Lake City UT M0114 46:17 4:37 0:50 23:37 0:41 16:33 14
8 Peter Iccabazzi Salt Lake City UT M4044 46:18 3:45 1:13 25:10 0:19 15:54 1
9 Jackie Muterspaugh South Jordan UT M4044 46:33 4:10 0:35 24:37 0:20 16:52 11
10 Russell Gerrard Holladay UT M3539 46:41 3:59 2:10 23:39 0:27 16:28 9
11 Brandon Briggs Herriman UT M3539 46:48 5:43 1:16 25:32 0:14 14:04 69
12 Scott Crane Herriman UT M1924 47:01 3:57 2:12 25:34 0:20 15:00 72
13 Chad Bosen Taylorsville UT M3034 47:16 5:26 2:16 25:31 0:17 13:49 46
14 Clint Markland Springville UT M2529 47:25 4:36 1:04 23:37 0:21 17:49 12
15 Ken Maxwell Sandy UT M3539 47:45 3:57 1:18 25:36 0:15 16:40 32
16 Cory Smith Bountiful UT M4044 47:48 5:12 1:10 25:31 0:17 15:40 52
17 Eric Shapiro Salt Lake City UT M5054 48:06 4:04 1:12 24:23 0:57 17:32 6
18 Jake Mabey Farmington UT M2529 48:24 4:09 1:20 25:48 0:20 16:49 40
19 Dustin Pennington Riverton UT M3539 48:41 5:02 1:10 23:54 0:31 18:05 15
20 Matthew Smith Salt Lake City UT M3034 48:41 4:04 1:29 25:22 0:18 17:30 33
21 Shane Van Cott Lehi UT M3539 49:12 6:50 1:53 25:26 0:17 14:48 43
22 Cody Mortensen Layton UT M2529 49:20 5:19 1:08 24:15 0:20 18:21 20
23 Matthew Prows Herriman UT M3539 49:52 6:45 2:30 25:47 0:22 14:30 67
24 Daniel Leitch Bluffdale UT M1518 50:20 4:35 1:34 24:04 0:27 19:43 23
25 Morgan Dunford Kaysville UT M1518 50:31 5:49 2:59 25:39 1:40 14:25 73
26 Michael Wilson Herriman UT M3539 50:47 4:24 1:31 25:45 0:21 18:47 44
27 Thomas Roybal Riverton UT M3034 50:51 4:43 0:47 25:19 0:16 19:47 27
28 George Tree Provo UT M1924 50:51 5:21 3:14 26:31 0:21 15:26 34
29 Jeff Puls South Jordan UT M3539 51:30 5:34 2:12 25:37 0:27 17:41 25
30 Ken Ames South Jordan UT M4549 53:10 4:01 1:47 24:11 0:37 22:36 16
31 Jeffrey Krotosky Cedar Hills UT M2529 53:32 5:05 2:07 25:47 0:55 19:41 31
32 Greg Scherer North Ogden UT M4549 53:36 5:57 1:58 25:46 0:33 19:25 61
33 Zachary Green Bountiful UT M1924 54:00 5:37 2:23 25:44 0:20 19:58 58
34 Joseph Markland Farr West UT M5559 55:23 7:29 1:45 25:36 0:22 20:14 64
35 Tony Wood Kearns UT M3034 56:37 7:23 3:00 28:30 1:07 16:39 24
36 James Muir Herriman UT M4044 57:56 7:06 3:38 25:59 0:21 20:54 75
37 Jared Ashcraft Centerville UT M2529 59:48 8:30 4:38 25:32 0:22 20:48 59
38 Lance Eastman Roy UT M3539 1:00:20 7:58 1:34 27:48 0:21 22:41 60
39 Timothy Handley West Valley City UT M1924 1:01:54 5:24 2:17 27:40 0:31 26:04 50

 


 

 

  Overall Female Awards   

 

                                                                                                                    

Place Name City/state Div Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Bib#
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Jana White Draper UT F3034 45:10 3:49 0:56 24:47 0:31 15:09 7
2 Candice Markland Springville UT F2529 46:31 5:43 1:47 25:40 0:23 12:59 47
3 Kyra Marie Bell Kaysville UT F1924 47:20 6:44 1:21 25:22 0:14 13:42 62
4 Rachael Gill South Jordan UT F3034 47:22 5:13 0:50 23:13 0:34 17:33 8
5 Heidi Huntsman South Jordan UT F4044 47:31 3:45 0:38 25:27 0:35 17:07 4
6 Sonia Briggs West Valley UT F3539 49:00 7:42 1:55 20:11 0:32 18:42 17
7 Clarissa Rawlins West Jordan UT F1924 50:07 6:25 1:57 25:25 0:14 16:08 71
8 Sydney Hawes Herriman UT F0114 50:45 4:28 1:18 25:58 0:19 18:45 39
9 Kaitlin Freestone Taylorsville UT F1518 51:10 4:55 1:56 25:20 0:34 18:28 21
10 Susan Banfill Saratoga Springs UT F2529 51:10 5:59 1:37 25:26 0:26 17:44 30
11 Randi Zacherson Magna UT F3034 51:23 4:03 2:15 25:36 0:24 19:06 42
12 Tawni Fish West Jordan UT F2529 51:50 5:43 2:43 25:27 0:24 17:35 49
13 Susan Shumway South Jordan UT F2529 52:21 3:53 1:45 23:32 0:24 22:49 13
14 Stacy Earl Provo UT F1924 54:21 3:51 5:22 20:53 0:20 23:56 2
15 Rebecca Barley Midvale UT F2529 56:08 5:39 0:58 25:42 0:20 23:32 57
16 Verna Askwig Cottonwood Heights F5054 56:29 6:20 1:34 25:42 0:31 22:24 51
17 Alisandra Gibson Layton UT F4044 56:51 4:30 1:31 23:31 1:09 26:13 18
18 Nicolee Serdar Draper UT F1924 57:07 5:08 7:20 23:46 0:23 20:31 19
19 Leslie Perea Bluffdale UT F4549 57:25 4:46 1:44 25:40 0:36 24:41 53
20 Bethany Grim Herriman UT F3539 57:49 7:47 1:32 26:11 0:25 21:55 48
21 Jena Marston Riverton UT F3034 58:07 8:02 2:11 25:30 1:56 20:30 74
22 Nora Hess Lindon UT F5054 59:03 9:43 2:00 25:36 0:26 21:19 65
23 Kelli Bramble Herriman UT F3034 59:13 7:03 1:59 25:42 0:23 24:08 45
24 Barbara Leitch Bluffdale UT F5054 59:27 5:49 3:01 25:27 0:22 24:50 36
25 Renee' Borns Sandy UT F4044 59:31 6:17 3:04 25:33 1:21 23:17 37
26 Valerie Wallace Eagle Mtn UT F4549 1:00:09 6:37 1:25 25:28 0:31 26:11 55
27 Crystal Mortensen Lehi UT F1924 1:01:07 4:29 2:18 25:41 0:21 28:20 38
28 Rayma Markland Farr West UT F5559 1:01:52 11:34 2:05 25:51 0:43 21:42 68
29 Lisa Grant West Jordan UT F3539 1:02:23 9:39 1:57 25:36 0:30 24:42 66
30 Betty Purdie-Alvez Midvale UT F4549 1:03:00 7:17 3:28 26:07 0:40 25:30 54
31 Marin Muir Herriman UT F4549 1:04:10 7:03 2:31 25:48 0:56 27:54 76
32 Robbin Serdar Draper UT F5054 1:04:35 8:04 5:03 25:31 0:31 25:28 63
33 Kristin Krotosky Cedar Hills UT F2529 1:07:35 6:16 3:48 25:56 1:23 30:14 56
34 Lori Hansen Willard UT F5054 1:13:26 9:11 2:57 26:36 2:03 32:42 70

 

  Age Groups   

 

                                       
MALE AGE GROUP: 1 - 14
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Andrew Shapiro 13 Salt Lake City UT 46:17 4:37 0:50 23:37 0:41 16:33 14

FEMALE AGE GROUP: 1 - 14
1 Sydney Hawes 14 Herriman UT 50:45 4:28 1:18 25:58 0:19 18:45 39

MALE AGE GROUP: 15 - 18
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Mitchell Collins 18 Eden UT 45:15 3:05 0:59 25:46 0:25 15:02 3
2 Jaden Smith 18 Bountiful UT 46:02 4:53 0:40 25:39 0:16 14:37 28
3 Daniel Leitch 17 Bluffdale UT 50:20 4:35 1:34 24:04 0:27 19:43 23
4 Morgan Dunford 18 Kaysville UT 50:31 5:49 2:59 25:39 1:40 14:25 73

FEMALE AGE GROUP: 15 - 18
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Kaitlin Freestone 17 Taylorsville UT 51:10 4:55 1:56 25:20 0:34 18:28 21

MALE AGE GROUP: 19 - 24
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Scott Crane 19 Herriman UT 47:01 3:57 2:12 25:34 0:20 15:00 72
2 George Tree 24 Provo UT 50:51 5:21 3:14 26:31 0:21 15:26 34
3 Zachary Green 19 Bountiful UT 54:00 5:37 2:23 25:44 0:20 19:58 58
4 Timothy Handley 22 West Valley City UT 1:01:54 5:24 2:17 27:40 0:31 26:04 50

FEMALE AGE GROUP: 19 - 24
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Kyra Marie Bell 21 Kaysville UT 47:20 6:44 1:21 25:22 0:14 13:42 62
2 Clarissa Rawlins 20 West Jordan UT 50:07 6:25 1:57 25:25 0:14 16:08 71
3 Stacy Earl 23 Provo UT 54:21 3:51 5:22 20:53 0:20 23:56 2
4 Nicolee Serdar 23 Draper UT 57:07 5:08 7:20 23:46 0:23 20:31 19
5 Crystal Mortensen 21 Lehi UT 1:01:07 4:29 2:18 25:41 0:21 28:20 38

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Mike Kendall 28 Provo UT 45:56 4:45 1:27 25:39 0:25 13:41 29
2 Clint Markland 29 Springville UT 47:25 4:36 1:04 23:37 0:21 17:49 12
3 Jake Mabey 28 Farmington UT 48:24 4:09 1:20 25:48 0:20 16:49 40
4 Cody Mortensen 29 Layton UT 49:20 5:19 1:08 24:15 0:20 18:21 20
5 Jeffrey Krotosky 29 Cedar Hills UT 53:32 5:05 2:07 25:47 0:55 19:41 31
6 Jared Ashcraft 27 Centerville UT 59:48 8:30 4:38 25:32 0:22 20:48 59

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Candice Markland 28 Springville UT 46:31 5:43 1:47 25:40 0:23 12:59 47
2 Susan Banfill 25 Saratoga Springs UT 51:10 5:59 1:37 25:26 0:26 17:44 30
3 Tawni Fish 29 West Jordan UT 51:50 5:43 2:43 25:27 0:24 17:35 49
4 Susan Shumway 25 South Jordan UT 52:21 3:53 1:45 23:32 0:24 22:49 13
5 Rebecca Barley 28 Midvale UT 56:08 5:39 0:58 25:42 0:20 23:32 57
6 Kristin Krotosky 27 Cedar Hills UT 1:07:35 6:16 3:48 25:56 1:23 30:14 56


MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Randy Rindlisbacher 33 Herriman UT 44:59 4:12 0:49 25:18 0:15 14:27 22
2 Chad Bosen 32 Taylorsville UT 47:16 5:26 2:16 25:31 0:17 13:49 46
3 Matthew Smith 32 Salt Lake City UT 48:41 4:04 1:29 25:22 0:18 17:30 33
4 Thomas Roybal 33 Riverton UT 50:51 4:43 0:47 25:19 0:16 19:47 27
5 Tony Wood 34 Kearns UT 56:37 7:23 3:00 28:30 1:07 16:39 24

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Jana White 34 Draper UT 45:10 3:49 0:56 24:47 0:31 15:09 7
2 Rachael Gill 33 South Jordan UT 47:22 5:13 0:50 23:13 0:34 17:33 8
3 Randi Zacherson 32 Magna UT 51:23 4:03 2:15 25:36 0:24 19:06 42
4 Jena Marston 33 Riverton UT 58:07 8:02 2:11 25:30 1:56 20:30 74
5 Kelli Bramble 31 Herriman UT 59:13 7:03 1:59 25:42 0:23 24:08 45

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Ryan Thierbach 37 Sandy UT 42:05 3:04 1:04 24:54 0:34 12:31 10
2 Kyle Moore 36 South Jordan UT 44:36 3:41 1:24 24:35 0:31 14:28 5
3 Russell Gerrard 35 Holladay UT 46:41 3:59 2:10 23:39 0:27 16:28 9
4 Brandon Briggs 38 Herriman UT 46:48 5:43 1:16 25:32 0:14 14:04 69
5 Ken Maxwell 36 Sandy UT 47:45 3:57 1:18 25:36 0:15 16:40 32
6 Dustin Pennington 38 Riverton UT 48:41 5:02 1:10 23:54 0:31 18:05 15
7 Shane Van Cott 38 Lehi UT 49:12 6:50 1:53 25:26 0:17 14:48 43
8 Matthew Prows 36 Herriman UT 49:52 6:45 2:30 25:47 0:22 14:30 67
9 Michael Wilson 38 Herriman UT 50:47 4:24 1:31 25:45 0:21 18:47 44
10 Jeff Puls 38 South Jordan UT 51:30 5:34 2:12 25:37 0:27 17:41 25
11 Lance Eastman 39 Roy UT 1:00:20 7:58 1:34 27:48 0:21 22:41 60

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Sonia Briggs 39 West Valley UT 49:00 7:42 1:55 20:11 0:32 18:42 17
2 Bethany Grim 36 Herriman UT 57:49 7:47 1:32 26:11 0:25 21:55 48
3 Lisa Grant 39 West Jordan UT 1:02:23 9:39 1:57 25:36 0:30 24:42 66

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Peter Iccabazzi 41 Salt Lake City UT 46:18 3:45 1:13 25:10 0:19 15:54 1
2 Jackie Muterspaugh 42 South Jordan UT 46:33 4:10 0:35 24:37 0:20 16:52 11
3 Cory Smith 41 Bountiful UT 47:48 5:12 1:10 25:31 0:17 15:40 52
4 James Muir 43 Herriman UT 57:56 7:06 3:38 25:59 0:21 20:54 75

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Heidi Huntsman 40 South Jordan UT 47:31 3:45 0:38 25:27 0:35 17:07 4
2 Alisandra Gibson 44 Layton UT 56:51 4:30 1:31 23:31 1:09 26:13 18
3 Renee' Borns 43 Sandy UT 59:31 6:17 3:04 25:33 1:21 23:17 37

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Ken Ames 46 South Jordan UT 53:10 4:01 1:47 24:11 0:37 22:36 16
2 Greg Scherer 48 North Ogden UT 53:36 5:57 1:58 25:46 0:33 19:25 61


FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Leslie Perea 46 Bluffdale UT 57:25 4:46 1:44 25:40 0:36 24:41 53
2 Valerie Wallace 47 Eagle Mtn UT 1:00:09 6:37 1:25 25:28 0:31 26:11 55
3 Betty Purdie-Alvez 49 Midvale UT 1:03:00 7:17 3:28 26:07 0:40 25:30 54
4 Marin Muir 48 Herriman UT 1:04:10 7:03 2:31 25:48 0:56 27:54 76

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Eric Shapiro 50 Salt Lake City UT 48:06 4:04 1:12 24:23 0:57 17:32 6

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Verna Askwig 52 Cottonwood Heights 56:29 6:20 1:34 25:42 0:31 22:24 51
2 Nora Hess 51 Lindon UT 59:03 9:43 2:00 25:36 0:26 21:19 65
3 Barbara Leitch 52 Bluffdale UT 59:27 5:49 3:01 25:27 0:22 24:50 36
4 Robbin Serdar 51 Draper UT 1:04:35 8:04 5:03 25:31 0:31 25:28 63
5 Lori Hansen 51 Willard UT 1:13:26 9:11 2:57 26:36 2:03 32:42 70

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Joseph Markland 58 Farr West UT 55:23 7:29 1:45 25:36 0:22 20:14 64

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Name Age City/state Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Penalty No.
===== ========================== === =================== ========= ======= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Rayma Markland 59 Farr West UT 1:01:52 11:34 2:05 25:51 0:43 21:42 68

 

 

 

   Kids-Boys-Girls   

                   

MALE AGE GROUP: 1 - 13
Place Name Age City/state Total No.
===== ========================== === =================== ========= =====
1 Teague Porter 11 South Jordan UT 22:45 81
2 Ian Shapiro 10 Salt Lake City UT 22:57 82
3 Ethan Weaver 6 South Jordan UT 25:09 98
4 Nicholas Cantrell 12 South Jordan UT 25:50 77
5 Josh Meek 11 Herriman UT 26:40 80
6 Spencer Roth 12 Herriman UT 27:03 79
7 Cole Ashworth 8 Highland UT 27:29 90
8 Brandon Ashworth 8 Highland UT 27:32 89
9 Tanner Ashworth 8 Highland UT 28:12 91

FEMALE AGE GROUP: 1 - 13
1 Ashley Carter 12 Riverton UT 23:37 83
2 Emily Carter 11 Riverton UT 24:38 93
3 Logan Weaver 9 South Jordan UT 26:15 95
4 Lima Mulitalo 11 Herriman UT 26:28 84
5 Sarah Gill 7 South Jordan UT 26:40 97
6 Cassi Henderson 10 Herriman UT 28:30 85
7 Hannah Steere 10 South Jordan UT 28:53 86
8 Brinley Weaver 10 South Jordan UT 30:54 87
9 Angela Ormsby 9 Highland UT 33:01 94
10 Nina Koch 8 Herriman UT 33:12 96

 

 

 

 

 

 

    Overall Kids   

                                                                                                               

Place Name City/state Div Total Swim Trans1 Bike Trans2 Run Bib#
===== ========================== =================== ===== ========= ======= ======= ======= ======= ======= =====
1 Teague Porter South Jordan UT K0114 22:45 1:01 1:11 12:28 0:20 7:46 81
2 Ian Shapiro Salt Lake City UT K0114 22:57 1:00 0:57 12:42 0:21 7:59 82
3 Ashley Carter Riverton UT K0114 23:37 0:53 1:06 12:31 0:21 8:48 83
4 Emily Carter Riverton UT K0114 24:38 1:16 2:20 12:44 0:21 7:58 93
5 Ethan Weaver South Jordan UT K0114 25:09 2:16 1:16 11:00 0:21 10:18 98
6 Nicholas Cantrell South Jordan UT K0114 25:50 1:14 1:19 12:29 0:22 10:28 77
7 Logan Weaver South Jordan UT K0114 26:15 1:28 1:33 11:58 0:19 10:58 95
8 Lima Mulitalo Herriman UT K0114 26:28 1:04 1:14 12:55 0:21 10:56 84
9 Josh Meek Herriman UT K0114 26:40 1:18 2:17 12:44 0:22 10:00 80
10 Sarah Gill South Jordan UT K0114 26:40 1:35 2:33 13:01 0:30 9:03 97
11 Spencer Roth Herriman UT K0114 27:03 0:50 1:51 13:39 0:18 10:26 79
12 Cole Ashworth Highland UT K0114 27:29 1:33 4:36 13:28 0:20 7:34 90
13 Brandon Ashworth Highland UT K0114 27:32 1:37 5:01 12:33 0:20 8:04 89
14 Tanner Ashworth Highland UT K0114 28:12 1:19 3:32 14:39 0:27 8:17 91
15 Cassi Henderson Herriman UT K0114 28:30 1:09 3:57 12:43 0:42 10:01 85
16 Hannah Steere South Jordan UT K0114 28:53 1:07 2:03 13:33 0:23 11:48 86
17 Brinley Weaver South Jordan UT K0114 30:54 1:15 2:00 13:19 0:31 13:50 87
18 Angela Ormsby Highland UT K0114 33:01 1:22 2:41 12:52 0:27 15:40 94
19 Nina Koch Herriman UT K0114 33:12 1:43 3:25 13:19 0:27 14:20 96